Pasaulē
Citur

Tramps vēlas tikties ziņotāju, kura dēļ sākta impīčmenta izmeklēšana1

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps uzskata, ka ir tiesīgs tikties ar trauksmes cēlēju saistībā ar kura ziņojumu Kongresa Pārstāvju palāta pret viņu sākusi impīčmenta izmeklēšanu.

“Kā katram amerikānim man ir tiesības tikties ar apsūdzētāju, sevišķi, kad apsūdzētājs, tā dēvētais trauksmes cēlējs, pilnīgi nepareizā un krāpnieciskā veidā atspoguļoja nevainojamu sarunu ar ārvalstu līderi,” tviterī svētdien pavēstīja Tramps.

“Vai šis cilvēks izspiegoja ASV prezidentu?” tvītoja Tramps, piebilstot, ka tam būs “lielas sekas”.

ASV prezidents arī pieprasīja iespēju tikties ar visiem avotiem, kas snieguši informāciju trauksmes cēlējam, kā arī aicināja nopratināt Pārstāvju palātas izlūkošanas komitejas priekšsēdētāju demokrātu Adamu Šifu, kurš vada impīčmenta izmeklēšanu, paužot viedokli, ka Šifam jāizvirza apsūdzības krāpšanā un nodevībā.

Telekanāla CBS svētdien publiskotie aptaujas rezultāti liecina, ka neliels vairākums amerikāņu – 55% – atbalsta pret Trampu ierosināto impīčmenta izmeklēšanu, kas tika sākta pagājušajā nedēļā.

Izmeklēšanas centrā ir trauksmes cēlēja ziņojums, kurā apgalvots, ka Tramps mēģinājis pierunāt Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski izmeklēt viņa politiskā pretinieka Džo Baidena un viņa dēla Hantera darbību Ukrainā.

Pastāv bažas, ka Tramps aizturējis militāro palīdzību Ukrainai, lai izdarītu spiedienu uz Kijevu.

Trauksmes cēlējs ir no ASV izlūkošanas dienestiem, taču viņa vai viņas identitāte nav zināma.

Hanters Baidens bija Ukrainas naftas un gāzes ieguves uzņēmuma “Burisma Holdings” uzraudzības padomes loceklis laikā, kad viņa tēvs bija ASV viceprezidents un prezidenta Baraka Obamas valdībā pārraudzīja diplomātiskās attiecības ar Ukrainu.

Tramps paudis aizdomas, ka Baidenu ģimene guvusi nelikumīgus labumus no saiknēm Ukrainā, un 25.jūlijā notikušajā telefonsarunā viņš mudinājis Zelenski izmeklēt šo lietu.

Lai gan Baidenu iespējamais interešu konflikts radījis bažas korupcijas novēršanas aktīvistiem, nav pierādījumu, ka bijušais ASV viceprezidents vai viņa dēls būtu veicis jebkādas nelikumīgas darbības.

Nesniedzot nekādus pierādījumus, Trampa personīgais advokāts Rūdijs Džuliāni svētdien turpināja apgalvot, ka Džo Baidens nolūkā pasargāt savu dēlu mēģinājis panākt toreizējā Ukrainas ģenerālprokurora Viktora Šokina atlaišanu.

Saistītie raksti

Džuliāni paziņoja, ka nesadarbosies ar Šifu, un pauda viedokli, ka Šifs būtu jāatceļ no savu pienākumu pildīšanas. Taču Džuliāni piebilda, ka apsvērtu liecības sniegšanu Šifa vadītajā komitejā, ja Tramps tam piekristu.

Baltā nama padomnieks Stīvens Millers nosodīja ziņojuma iesniedzēja dēvēšanu medijos par trauksmes cēlēju, apgalvojot, ka šis cilvēks nav pelnījis tādu godu.

LA.lv