×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
3. janvāris, 2017
Drukāt

Tramps: Ziemeļkoreja neizstrādās ASV sasniegt spējīgas kodolraķetes (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien solīja, ka Ziemeļkoreja nespēs izstrādāt ASV teritoriju sasniegt spējīgu kodolraķeti.

“Ziemeļkoreja tikko paziņoja, ka ir pēdējos posmos, izstrādājot ASV teritoriju sasniegt spējīgu kodolieroci,” tviterī rakstīja Tramps. “Tas nenotiks!” viņš piebilda.

Vašingtona atkārtoti ir solījusi, ka nepieņems Ziemeļkoreju kā kodolvalsti, bet Tramps līdz šim nebija skaidri paudis savu politiku šajā jautājumā.

“Ķīna no ASV iegūst milzīgu naudas un bagātības apjomu pilnīgi netaisnīgā tirdzniecībā, bet ar Ziemeļkoreju nepalīdzēs. Jauki!” ironizēja jaunievēlētais prezidents.

Kā vēstīts, svētdien televīzijā pārraidītā Jaungada uzrunā Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns paziņoja, ka viņa vadītā valsts ir sasniegusi pēdējo posmu pirms starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājuma.

“Mūsu sagatavošanās starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājumam ir pēdējā posmā,” sacīja Kims.

Viņš norādīja, ka Ziemeļkoreja ir “nostiprinājusies kā kodolvalsts” un piebilda, ka tagad tā ir “Austrumu militārā lielvara, kuru nevar aizskart pat spēcīgākais ienaidnieks”.

“Sociālisma politiskās un militārās pozīcijas ir vēl vairāk jānostiprina kā neuzvarams cietoksnis,” uzsvēra Kims.

ASV jau nosodījušas Ziemeļkorejas plānoto izmēģinājumu.

Pagājušajā gadā Ziemeļkoreja veica divus kodolizmēģinājumus, kā arī daudzus raķešu izmēģinājumus. Lai gan Ziemeļkorejai ir ballistiskās raķetes, taču to sniedzamība nav starpkontinentāla. Ziemeļkorejai arī vēl nav izdevies veiksmīgs starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājums.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nesaprotu virsrakstu!n

  2. Cik naivi – Krievija klusi pārdos ja ne pašas raķetes, tad rasējumus gan… Tā savulaik arī Ķīnu bruņoja…

Draugiem Facebook Twitter Google+