×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. jūlijs, 2016
Drukāt

Trampu kronēs Klīvlendā

Foto-EPAFoto-EPA

Pirmdien, 18.jūlijā, Klīvlendā sākās Republikāņu partijas konvents, kurā par oficiālo partijas kandidātu ASV prezidenta vēlēšanās novembrī paredzēts apstiprināt uzņēmēju Donaldu Trampu, kurš uzvarēja priekšvēlēšanās vairākumā pavalstu.

Lai gan Trampa kandidatūras apstiprināšanai partijas saietā ir daudz pretinieku, jo Ņujorkas miljardieris priekšvēlēšanu kampaņas laikā ir paguvis sanaidoties ar latīņamerikāņiem, musulmaņiem, sievietēm un izraisīt partijas vadības neuzticību, viņa kampaņas vadītāji un politiskie padomnieki uzskata, ka viņiem izdevies novērst konventa delegātu dumpi, kas varētu liegt Trampa nomināciju. Tā kā Trampa kandidatūras apstiprināšana ir tikai procedūras jautājums, republikāņu konventa galvenais uzdevums ir partijas vienotības stiprināšana. Trampa atbalstītāji deva iespēju partijas konservatīvā spārna pārstāvjiem pārraudzīt partijas politiskās platformas veidošanu, izbeidzot cīniņus par to, lai tiktu mainīti noteikumi, kas nosaka konventa delegātu balsojumu. Vairākumam konventa delegātu ir obligāts balsojums par Trampu, kurš priekšvēlēšanās uzvarēja 16 republikāņu sāncenšus. “Dumpis tika apspiests,” konventa priekšvakarā paziņoja Trampa vecākais padomnieks Pols Manaforts, kurš apgalvoja, ka tas būšot “solīds konvents, kas apliecinās partijas vienotību”, ziņo aģentūra “Reuters”. Priekšvēlēšanu laikā vairākkārt izcēlās Trampa atbalstītāju un pretinieku sadursmes, kas varētu atkārtoties arī Klīvlendā, tāpēc republikāņu konvents notiek īpaši stingras drošības gaisotnē.

70 gadus vecais nekustamā īpašuma magnāts, kurš nekad agrāk nav ieņēmis vēlētu amatu, varētu tikt apstiprināts par partijas kandidātu prezidenta amatam šodien, bet ceturtdien konventā paredzēta viņa noslēguma uzruna. Tramps par viceprezidenta kandidātu izraudzījis Indianas štata gubernatoru Maiku Pensu, kurš uzrunās konventu trešdien. ASV politisko partiju saietos vienmēr ir kāda persona, kuras klātbūtne izraisa īpašu interesi. Šoreiz tā varētu būt Trampa dzīvesbiedre Melānija, kuras uzruna bija paredzēta vakar. Kādā no konventa četrām dienām delegātus varētu uzrunāt arī Trampa bērni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+