×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. jūlijs, 2012
Drukāt

Transformatora slēdzis

“Lai iekausētu mākslīgās bišu šūnas rāmīšos, ir vajadzīgi dažādi spriegumi, tāpēc izgatavoju attiecīgu transformatoru. Uz primārā tinuma, kas pieslēdzams pie 220 V sprieguma, uztinu sekundāro. No šā tinuma atiet 10 izvadi ar dažādiem spriegumiem (no 2 līdz 24 voltiem).

 

Izvadus vajadzētu pievienot pie slēdža, lai darbības laikā varētu pārslēgt uz vajadzīgo spriegumu. Diemžēl tādu slēdzi, kas būtu derīgs manam transformatoram, mūsu pusē nevaru atrast. Kur to varētu meklēt?” 
Centis Pliens Alūksnē

 

Lai iegādātos nepieciešamo slēdzi, ieteicams sazināties ar elektronikas komponentu tirgotājiem. Retāk pieprasītas detaļas tūlīt uz karstām pēdām veikalos parasti nav nopērkamas. Tās jāpasūta internetā pēc katalogiem, Latvijā pasūtījums nonāk pēc 3 – 6 dienām.

Veikaliem ir dažādi klientiem draudzīgi pakalpojumi, tai skaitā iespēja nosūtīt pirkumu pa pastu.

Konkrētajā gadījumā vajadzīgs tā sauktais galetslēdzis ar vienu polu un 12 pozīcijām. Griežot slēdža rokturi, pievieno pievadu 12 dažādiem tā izvadiem.

Slēdzis jāizvēlas atbilstoši spriegumam un komutējamās strāvas stiprumam. To nezinot, grūti ko ieteikt. Varētu derēt, piemēram, firmas “Transfer Multisort Elektronik” (TME) 2011. gada katalogā minētais galetslēdzis (rotary switch) SR26NS1112M10, kas paredzēts maiņstrāvai 0.3 A/125V vai līdzstrāvai 1.0A/30V. Slēdža rokturis jāpasūta atsevišķi pēc tā ass diametra.

Dažādus elektronikas komponentus var pasūtīt un iegādāties SIA “Argus radio­detaļu tirdzniecība” (Rīgā, Ūnijas ielā 11a; www.argus.lv), SIA “Elfa Distrelec” veikalā (Rīgā, Lienes ielā 12; www.elfa.lv), SIA “ORMIX” (Rīgā, K. Barona ielā 136 e; www.ormix.lv). Vajadzīgās detaļas iespējams nopirkt arī tieši pie ražotājiem: www.tme.eu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+