Uncategorized

Trāpīt uz dvēseles stīgas 
 16

Šlāgermūzika esot demokrātiskākais žanrs – ja sirdī mājo dziesmots gars, šī joma ļauj izpausties ikvienam, neraugoties uz vecumu, profesiju vai partijisko pārliecību. Īstens pierādījums tam – valcēnietis Valdis Rogainis, kurš pēdējos pāris gados veiksmīgi atgriezies pie jaunības laika mīlestības – dziedāšanas.

 

Nu viņa balsi un dziedātās dziesmas ievērojis arī plašāks klausītāju loks. Tikko dziedātājs izdevis jau savu otro mūzikas albumu – “Tici sev”, bet Latvijas šlāgeraptaujas ziemas posmā sasilda viņa un Solvitas Saules dziedātā “Sildi mani”.

 

Izrādās, ne tikai zilo ezeru zeme ir īstens muzikantu šūpulis – arī Ziemeļlatvijas pērle Valka devusi ne vienu vien brašu dziedoni un spēlmani. Tā “Bumeranga” Ventam Krauklim, “Sestās jūdzes” basģitāristam Modrim Miķelsonam tagad pievienojies arī Valdis Rogainis – valcēnietis jau četrās paaudzēs. Tiesa, ne skolots mūzikā, bet diplomētais inženieris gan, turklāt ilgus gadus darbojies dzimtajā Valkā – vietējie viņu pazīst kā pieredzējušu domnieku un saimniecisku cilvēku. Nesen nosvinējis 60. dzimšanas dienu, Valdis ar gandarījumu atskatās uz pilsētā paveikto – viņa darba augļi redzami gan skaistajā, rekonstruētajā Valkas kultūras namā, gan apjomīgajā pilsētas ūdenssaimniecības sistēmā, gan tranzītceļā ap Valku.

Padarītais paliek pilsētai, cilvēkiem, gandarīts ir V. Roganis. Tomēr dziedātājs atzīst – ilgus gadus, darbojoties praktiskā jomā, bija pieklususi tā radošā stīga, kas vijusies līdzi bērnībā, augot dziedošā ģimenē, vecākiem darbojoties dažādās muzikālās apvienībās, un turpinājusies jaunībā, kas pagājusi dziedot, tostarp gadu arī leģendārajā karavīru ansamblī “Zvaigznīte”.

“Darbs, ko darīju savos labākajos gados, prasīja lielu enerģiju, ja gribēju visu paveikt kārtīgi, un tas mazliet izsmēla,” teic valcēnietis. Tomēr dzīvē ir tādi pagriezieni, kas negaidot visu apvērš kājām gaisā, pasmaida V. Rogainis. “Man teica – tev jāatrod kas tāds, kas nes prieku – ne tikai tev, bet cilvēkiem. Un mūzika ir tieši tāds prieks, bet man tā ir jauna elpa!”

Šlāgermūzikā esmu pašā sākumā, smej dziedonis. “Šī radošā pasaule devusi man iespēju sastapt lieliskus, radošus cilvēkus – gan Māri Lasmani, gan dzejnieci Mariku Svīķi, gan vēl daudz citu.” Tiesa, atzīst V. Rogainis, mūzikas pasaulē viss notiekot strauji – jau pērn rudenī pēc M. Lasmaņa aicinājuma Valkas dziedonis viesojies koncertā Rīgā Latviešu biedrības namā, piedaloties Vitai Baļčunaitei, vīru koriem “Absolventi”, “Ķekava” Arvīda Platpera vadībā. Īsts izaicinājums! Valdis pateicas par doto iespēju un novērtē notikumu ar veiksmes atzīmi.

Pirmais paša iedziedātais mūzikas albums “Atmiņu laiks” ceļu pie klausītājiem sāka 2011. gada decembrī – tajā iedziedātas viņam tuvās Raimonda Paula, Eduarda Rozenštrauha, Anitas Tanenbergas, Daumanta Ķikuļa un citas dziesmas. Arī šo gadu V. Rogainis iesāk, kā pats teic, ar pozitīviem jaunumiem – savā otrajā, svaigi izdotajā albumā “Tici sev”, kas tikko skatītāju pilnā zālē piedzīvojis prezentācijas koncertu Valkas pilsētas kultūras namā, V. Rogainis sakās ielicis dvēseli. “Ja trāpi uz dvēseles stīgas sev, tad laikam trāpi arī citiem, tad vienmēr ir cilvēki pretī, kas ieklausās un izjūt to, ko esmu teicis. Šī kopizjūta spārno. Koncertā bija fantastiska sajūta, klausītāju pilna zāle – ko tādu nebiju cerējis.” Dziedonis ir pateicīgs visiem atbalstītājiem, tiem, kuri ir bijuši klāt radošajā procesā, un visiem, kuri palīdzējuši CD tapšanā, īpaši komponistam Mārim Lasmanim – tieši viņa sacerētās dziesmas sajustas kā savas un iepatikušās arī klausītājiem, atzīst dziedātājs.

V. Rogainis atminas, – sākotnēji viņa dziedātais laiku pa laikam skanējis radio, bet pēcāk attaisnojusies uzdrošināšanās pieteikt dziesmas arī sirds dziesmu aptaujai. Dziedātājs ir pateicīgs arī visiem, kuri balsojuši par viņa izpildītajām dziesmām šlāgeraptaujas vasaras un rudens posmos – tas dodot spēku turpināt un neapstāties pie sasniegtā. Līdz šim aptaujas klausītāji novērtējuši liriskās “Liedaga smiltis” (M. Lasmanis/Z. Voiciša) un “Madaru pļavā” (M. Lasmanis/Z. Voiciša).

“Jutu, ka ir pareizi trāpīts, cilvēkiem patīk, pat ja manas dziesmas nav īsts šlāgeraptaujas “formāts”,” spriež V. Rogainis. Aptaujas ziemas posmā V. Rogaiņa un Solvitas Saules balsis skan Anitas Ozolas un Zitas Voicišas sarakstītā duetā “Sildi mani”, dziesmai tapis arī video.

Gluži vai ar savu piemēru Valdis aicina ticēt sev un darīt to, kas sagādā prieku sev un citiem. “Labākās dienas, kas mums ir dotas, ir šis laiks ar dienām, kas bija un kas vēl būs, ar jūras šalkām liedagā un ziedošu madaru pļavu, ar dzirkstošu vīna glāzi draugu lokā un izdejotu valsi, kurā aizmirstas laiks,” albuma ievadā klausītāju uzrunā V. Rogainis. Jādomā, ka ne vienā vien draugu lokā valsis turpmāk tiks dejots tieši viņa dziedāto dziesmu pavadījumā.

 

LA.lv