×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. maijs, 2016
Drukāt

“Trasta komercbanka” sāk slēgt klientu kontus

Foto LETAFoto LETA

Likvidējamā AS “Trasta komercbanka” sāk to bankas klientu kontu slēgšanu, ar kuriem nepastāv savstarpēji neizpildītas saistības un kuru kontos atlikums ir nulle.

Bankas likvidatora Ilmāra Krūma publicētā paziņojumā teikts, ka bankas licences anulēšanas un likvidācijas procesa sākšanas dēļ banka vairs nav tiesīga sniegt finanšu pakalpojumus klientiem. Līdz ar to izbeidzamas arī tiesiskās attiecības starp banku un tās klientiem, ja nepastāv savstarpēji neizpildītas saistības.

Kā ziņots, Eiropas Centrālā banka pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas ierosinājuma 3.martā anulēja “Trasta komercbankas” licenci, bet 14.martā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzina “Trasta komercbanku” par likvidējamu un par bankas likvidatoru iecēla zvērinātu advokātu Ilmāru Krūmu.

“Trasta komercbankas” kopējie aktīvi marta beigās bija 297,88 miljoni eiro. Savukārt kopējās saistības marta beigās bija 276,66 miljoni eiro.

“Trasta komercbankas” kreditori līdz maija sākumam bija pieteikuši prasības 228 miljonu eiro apmērā, intervijā laikrakstam “Dienas Bizness” sacījis bankas likvidators. Kreditoru pieteikšanās termiņš noslēgsies jūnija vidū.

Garantētajās atlīdzībās noguldītājiem līdz maija sākumam bija izmaksāti vairāk nekā 38 miljoni eiro.

Likvidatora sākotnējais mērķis ir pabeigt bankas likvidāciju 1,5 līdz divu gadu laikā.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Pēters Putniņš uzskata, ka “Trasta komercbankas” likvidācija jāpaveic pēc iespējas īsākā laikā. “Nevēlos tādus ārkārtīgi garus procesus, kā bijis iepriekš, kad bankas tiek likvidētas gadu desmitiem. Ir arī labāki piemēri no pēdējiem gadiem, kur likvidators spēj pietiekami raiti likvidēt banku, lai šeit nestāv kādi rēgi,” intervijā aģentūrai LETA sacīja banku uzraugs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+