×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. septembris, 2012
Drukāt

Traumas koriģē Latvijas sastāvu Nāciju motokrosā

freibis-20103

Sportistu traumas atkal ieviesušas korekcijas Latvijas izlases sastāvā nedēļas nogalē Lommelas trasē Beļģijā paredzētajā Nāciju motokrosā, informēja komandas vadītājs Ivo Ģermanis.

Pagājušās nedēļas nogalē pasaules čempionāta (PČ) pēdējā posmā Toišentālē, Vācijā, atslēgas kaulu lauza Augusts Justs, bet aizpagājušajā nedēļā Superkausa pēdējā posmā Saldū plecu savainoja Dāvis Līvs. Tāpēc no septembra sākumā nominētajiem braucējiem palicis vien Roberts Justs, kas startēs MX2 klasē, kuras kopvērtējumā šāgada PČ tika klasificēts 37. vietā.

”Latviju Beļģijā pārstāvēs Roberts Justs, Dāvis Ivanovs un Lauris Freibergs,” sacīja Ģermanis. ”Diemžēl tāds ir sports. Toišentālē pēc starta krita astoņi braucēji, arī Augusts. Taču tas nemazina mūsu mērķi – Lommelā izcīnīt vietu, kas augstāka par piecpadsmito.”

2007. gada Nāciju motokrosā, kas risinājās Badskrīkā, ASV Merilendas štatā, Latvijas komanda – Freibergs, Līvs un Ivo Šteinbergs – ierindojās 15. vietā 32 komandu konkurencē, kas joprojām ir labākais sasniegums pēdējo gadu laikā. Visu laiku augstākais sasniegums Latvijai ir 11. vieta debijas turnīrā – 1992. gadā Austrālijā, kur gan bija tikai 16 komandu.

Uz Beļģiju Latvijas motobraucēji dodas ceturtdien. ”Rezervisti mums nav paredzēti, jo īsti nav jau arī vairs izvēles,” klāstīja Ģermanis. Latvijas motokrosa līderis Matīss Karro, pat izlaižot pēdējos astoņus PČ posmus prestižākajā MX1 klasē, pirmajos astoņos posmos iekrātā dēļ zaudēja tikai trīs pozīcijas un PČ noslēguma kopvērtējumā ieņēma 17. vietu. Karro jūnija vidū piedzīvoja smagu kritienu treniņbraucienā pirms Zviedrijas posma, kas liedza turpināt sezonu.

Pagājušajā gadā Francijā Latvijas motokrosa komanda (Freibergs, Ivanovs, Šteinbergs) ieņēma 22. vietu 36 komandu konkurencē, nekvalificējoties izšķirošajiem finālbraucieniem, bet pēdējo reizi A fināla divdesmitniekā Latvija (Freibergs, Karro, Šteinbergs) bija 2010. gadā Kolorādo, ASV, kur ieguva 17. vietu 30 komandu konkurencē.

Nāciju motokrosā sestdienā tiek aizvadīti atsevišķi kvalifikācijas braucieni MX1, MX2 un ”Open” klasēs, pēc kuriem tiek noteiktas komandas, kas svētdien startēs A finālā, kurā ir trīs braucieni – MX1 kopā ar MX2, MX2 kopā ar ”Open” un MX1 kopā ar ”Open”. Savukārt B finālā vienā braucienā kopā sacenšas visu to valstu braucēji, kuru komandas nav kvalificējušās A finālam.

2014. gadā Nāciju motokrosu, kas ir prestižākās sacensības sezonā šajā motosporta disciplīnā, gatavojas uzņemt ”Zelta zirga” trase Ķegumā, bet 2013. gadā tas notiks Toišentālē, Vācijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+