bkventspils.lv

Traumu nomocītā BK “Ventspils” zaudē arī Vācijā 0

Traumu nomocītais Latvijas basketbola klubs “Ventspils” trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas pamatturnīra otrā apļa pirmajā spēlē viesos ar rezultātu 73:87 (13:26, 21:23, 19:16, 20:20) viesos zaudēja Vācijas klubam Oldenburgas “Ewe Baskets”.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Ventspilniekiem rezultatīvākais bija Aigars Šķēle, kurš guva 18 punktus un atdeva piecas rezultatīvas piespēles, bet 16 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Folerinam Kempbelam, kamēr 14 punktus guva Edgars Zeļonis.
Tikmēr “Ewe Baskets” rindās ar 19 punktiem un 11 bumbām zem groziem atzīmējās Braiens Kveils.

“Ewe Baskets” jau no pirmajām spēles minūtēm ieguva vadību, bet, tuvojoties pirmās ceturtdaļas beigām, mājiniekiem piederēja jau 16 punktu pārsvars (21:5). Ventspilnieki nedaudz atspēlējās, taču pirmo ceturksni noslēdza ar divtik mazāk punktiem nekā pretinieki (13:26). Otrajā ceturtdaļā pretinieki vēl vairāk palielināja savu pārsvaru un pirmo puslaiku uzvarēja ar 51:34.

Trešās ceturtdaļas beigās viesiem izdevās pietuvoties līdz mīnus deviņiem punktiem (53:62), taču ceturtā ceturkšņa gaitā Oldenburgas basketbolistu pārsvars vairākas reizes pietuvojās 20 punktiem. Sastāva problēmu nomocītie ventspilnieki nespēja atspēlēties un cieta zaudējumu ar 73:87.

Abas komandas sacenšas C apakšgrupā, kurā astotās kārtas trīs spēles tika aizvadītas jau otrdien. Klaipēdas “Neptunas” no Lietuvas savā laukumā ar 103:88 Rolanda Freimaņa pārstāvēto Turcijas komandu Ušakas “Muratbey”, Vilērbānas “Asvel” no Francijas ar 86:70 pieveica itāļu vienību Varēzes “Openjobmetis”, bet Žaņa Peinera pārstāvētā Grieķijas komanda Saloniku PAOK mājās ar 86:65 sagrāva Radomas “Rosa” no Polijas.

C apakšgrupas kopvērtējumā līderpozīcijā ar septiņām uzvarām astoņās spēlēs atrodas “Neptunas”, bet seši panākumi ir “Asvel”. Tālāk ar piecām uzvarām seko “Ewe Baskets”, četras uzvaras ir PAOK kontā, kamēr pa trim panākumiem izcīnījušas Latvijas komanda “Ventspils” un “Rosa”. Pirmajam sešiniekam ar divām uzvarām seko “Openjobmetis” un “Muratbey”.

“Ventspils” vienība ir saskārusies ar lielām sastāva problēmām, jo šobrīd pilnībā veseli ir vien astoņi spēlētāji. Aizvadītajā nedēļā klubs nolēma nepagarināt līgumu ar Rihardu Kuksiku, kurš komandai bija pievienojies līdz 1.decembrim, savukārt sestdien aizvadītajā “Olybet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē ceļgala krusteniskās saites sarāva Rihards Lomažs, kuram līdz ar to sezona, visticamāk, ir beigusies.

Tāpat traumas pašlaik ir senegālietim Čeikam Mbodžam un Andrejam Gražulim, kamēr saudzīgā režīmā darbojas pieredzējušais Kristaps Janičenoks, bet Māris Gulbis pēc ceļgala traumas vēl nav devies laukumā, lai gan sestdien pirms LBL spēles viņš iesildījās.
Tā kā pirms spēles iesildīšanās laikā laukumā ir jābūt desmit spēlētājiem, tad uz Oldenburgu devās arī Janičenoks un Gulbis, taču viņi šodien mačā nepiedalījās.