×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. maijs, 2016
Drukāt

Trausli ekspresīvā čīliešu mūziķe Kamilla Meza mūzikas namā “Daile”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Džeza, pasaules un improvizētās mūzikas festivāls „Rīgas Ritmi” piedāvā: 1. jūlijā Mūzikas namā DAILE čīliešu dziedātāja un ģitāriste Kamilla Meza (Camila Meza)!

Kamilla Meza ASV izveidojusi ap sevi lielu rezonansi. Viņā apvienojas gan lieliska dziedātāja, gan arī ģitāriste, kas arī pati raksti savas dziesmas un veido aranžējumus. Viņai piemīt izteikti ekspresīva balss ar unikālu tembru un frāzējumu, turpretī improvizācijas un ģitāras pavadījums ir patiess, aizkustinošs un dvēselisks. Mākslinieces mūzika aizved klausītājus enerģiskā ceļojumā, kas piepildīts ar piedzīvojumiem un skaistuma slavinājumiem. Viņas latīņamerikāņu saknes kā arī saikne ar džezu kombinācijā ar mūsdienu un populāro mūziku, sniedz viņas radītajai mūzikai ļoti īpašu un saistošu skanējumu.
Kamillu var uzskatīt par vienu no Ņujorkas lielajiem noslēpumiem, kas labi zināms vietējo vidū, taču nu māksliniece ir nobriedusi iznākt prožektoru gaismā. Čīliešu mūziķe drīzumā laidīs klajā albumu „Traces”, kurā iekļautas viņas neparastās kompozīcijas, demonstrējot neparasto mūzikas redzējumu ar balss un ģitāras palīdzību. Pieskaitāma jaunās paaudzes džeza mūziķiem, kas ieinteresēti jaunu skanējumu radīšanā un dažādu ietekmju kombinēšanā, Kamilla Meza Ņujorkas radošajā džeza ainā jūtās kā mājās.
Pirms pārcēlusies uz Ņujorku, māksliniece jau bija ļoti labi pazīstama un atzīta mūziķe Čīlē – savā dzimtajā zemē un viņas pūrā bija jau divi albumi. Pārceļoties uz Ņujorku, dziedātāja uzreiz pieteica sevi jaunajai skatuvei, uzstājoties tādos džeza klubos kā “Jazz Standard”, “Village Vanguard”, “Blue Note”, “Smalls Jazz Club”, “The Jazz Gallery” un “Rockwood Music Hall”. Nu jau guvusi starptautisku atzinību, māksliniece ir uzstājusies lielākajos pasaules džeza festivālos.
Kamilla Meza savā mūzikā demonstrē vienlaikus vieglumu un dziļumu – spilgts, tīrs vokālais tembrs kontrastē ar pirmšķirīgās grupas radīto kņadu un rosību. Viņas improvizācija gan uz elektriskās, gan akustiskās ģitāras ir atzinības vērta. – “The New York Times”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+