Sports
Citi sporta veidi

Treka riteņbraucējs Ķiksis izcīna zeltu pasaules veterānu čempionāta individuālajā distancē 16

foto – Steve Wallton

Latvijas treka riteņbraukšanas meistars Ainārs Ķiksis otrdien Losandželosā izcīnīja zeltu pasaules veterānu čempionāta individuālajā braucienā 750 metru distancē.

Ķiksis startēja 45-49 gadu vecuma grupā, taču viņš uzrādīja labāko laiku arī absolūtajā ieskaitē. Šajā konkurences grupā piedalījās 35 sportisti no desmit valstīm. Latvietis savā braucienā uzrādīja rezultātu 48,952 sekundes, bet viņa vidējais ātrums bija 55,2 kilometri stundā.

Tas deva pārliecinošu uzvaru kā savā vecuma grupā, tā arī absolūtajā vērtējumā 750 metru solo distancē. Tuvākais sekotājs Ķikša vecuma grupā bija austrālietis Daniels Rikards, kurš latvietim zaudēja vairāk nekā sekundi.
Ceturtdien Ķiksis startēs sprinta sacensībās, bet sestdien gaidāms starts komandu braucienā, kur dalībniekiem ir iespēja veidot vienības neatkarīgi no valstu piederības.

Ķiksis pārstāvēja Latviju 1992., 1996. un 2000.gada olimpiskajās spēlēs, bet pašlaik viņš ir Krievijas treka riteņbraukšanas izlases konsultants.
Pavasarī Ķiksis pasaules veterānu spēlēs komandu sacensībās startēja Krievijas izlases formas tērpā, par ko sportists saņēma nosodījumu no Latvijas Riteņbraukšanas federācijas.

Pērn Ķiksis, startējot 40-44 gadu vecuma grupā, arī izcīnīja zeltu 750 metru individuālajā braucienā, kā arī sprintā. Tāpat viņš divus zeltus izcīnīja arī 2013.gadā, bet 2014.gadā guva vienu spožākā kaluma godalgu.

Saistītie raksti
LA.lv