Pasaulē
Eiropa

Trenerim par uzmākšanos nepilngadīgam sportistam četru mēnešu cietumsods0

AP/Scanpix

Par uzmākšanos nepilngadīgam vīriešu kārtas sportistam cietumsodu saņēmis Austrijas kalnu slēpošanas treneris, kura vārds pagaidām nav publiskots.

Austrijas pilsētas Leobenes tiesa trenerim piespriedusi četru mēnešu cietumsodu un pēc tam astoņu mēnešu pārbaudes laiku.

Šobrīd pieejamā informācija liecina, ka treneris esot uzmācies kādam nepilngadīgam kalnu slēpotājam, aizskarot sportistu starp viņa kājām, kā arī saziņas aplikācijā “WhatsApp” sūtījis seksuāla rakstura ziņas.

Treneris iepriekš strādāja Šladmingas Kalnu slēpošanas akadēmijā, kas ir viena no vadošajām kalnu slēpošanas skolām Austrijā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka divas kādreizējās Austrijas izlases kalnu slēpotājas, kuras vēlējās palikt anonīmas, apgalvoja, ka pagājušā gadsimta 70.gados komandā notikušas izvarošanas, kā arī treneru un vīriešu komandas sportistu seksuāla vardarbība pret komandas biedrenēm.

Šajos notikumos bija iesaistīts arī kādreizējais Austrijas sieviešu kalnu slēpošanas izlases treneris, pašlaik 85 gadus vecais Čarlijs Kārs, kura darbības prokurori joprojām izmeklē.

LA.lv