×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. jūlijs, 2013
Drukāt

Treneris un eksperts telefonā. Kādas programmas telefonā palīdz uzturēt veselību

Ilustrācija - Daina VīķeleIlustrācija - Daina Vīķele

Tagad ar tālruni var ne tikai piezvanīt, nosūtīt īsziņu vai nofotografēt ko interesantu. Tas spēj sniegt padomus, kā atmest smēķēšanu un vadīt jogas nodarbības. To visu dara viedtālruņu aplikācijas.

 

Tās iespējams sadabūt http://itunes.apple.com (iPhone lietotājiem) un http://play.google.com (Android telefonu īpašniekiem). Publikācijā esam pieminējuši populārākās un, mūsuprāt, interesantākās aplikācijas. Ja ar tām nav gana, var atrast vēl citas minēto adrešu meklētājos vai kategorijās Veselība un fitness, Sports, Dzīvesstils un tamlīdzīgi. Vairums programmu ir bezmaksas, taču par kādu var nākties samaksāt simbolisku naudiņu.

 

Uzturs

Water Balance
water_balance

Atgādina, cik svarīgs organismam ir ūdens. Kad programma iedabūta telefonā, jāaizpilda profils, norādot savu dzimumu, ķermeņa parametrus, kā arī dzimšanas datumu. Pēc tam aplikācija noteiks piemērotāko ūdens daudzumu, kas jāuzņem dienas laikā. Piemēram, 184 centimetrus un 74 kilogramus smagam 22 gadus vecam jaunie-
tim – 2,6 litri.

Pēc katras izdzertas ūdens porcijas programmā jāievada uzņemtais daudzums, kas vēlāk attēlots animācijas veidā. Ja kādu brīdi nekas nav malkots, aplikācija atgādina to izdarīt.

 

Drinking Mirror

drinking_mirrorNoderīga, ja regulāri lieto alkoholu un ir bažas, ka tas var kļūt par problēmu. Nobildējot savu seju un programmā ievadot, cik glāzīšu nedēļā tiek izdzerts, ieraudzīsiet, kāds izskatīsities, ja pārmērīgi lietosiet grādīgos dzērienus. Ar efektu palīdzību ģīmetne uzblīst, seja un acis kļūst sarkanas – skats nudien netīkams!

 

 

 

Veselīgs miegs

Sleep Cycle 
sleep_cycle

Palīdz laikus pamosties, turklāt brīdī, kad esat izgulējies. Pirms došanās gulēt ieslēdz šo aplikāciju savā iPhone tālrunī, uzstāda laiku, cikos vajadzētu piecelties, un noliek to gultas galvgalī. Pēc kustībām guļas laikā programma noteiks miega kvalitāti un modinās tieši tajā brīdī, kad miegs trauslāks.

Ja kārtīgs miegs uznācis uz paša noteikto celšanās laiku, ierīce ļaus vēl nedaudz pagulēt, tādēļ jārēķinās, ka modinātājs jānoregulē ar nelielu laika rezervi, piemēram, piecpadsmit minūtēm.

Sniedz iespēju apkopot statistiku par vidējo laiku, cikos esat aizmidzis un pamodies, cik stundas caurmērā gulēts, kad naktsmiers bijis labāks, kad – sliktāks. Cena – 63 santīmi.

 

Sleep as Android

sleep_as_androidSargā Android tālruņa lietotāja miegu, nemodina dziļā miega fāzē. Piedāvā statistiku par miega kvalitāti, kā arī modina ļoti maigi – skanot putnu un jūras skaņām. Ja vēlaties aplikāciju paturēt telefonā pēc divu nedēļu bezmaksas izmēģināšanas, jāmaksā Ls 1,16.

 

 

Alarm Clock Extreme 
alarm_clock_extreme

Noteikti neļaus aizgulēties, jo, lai izslēgtu modinātāju, jāizrēķina vienkārši matemātiski uzdevumi. Tas atmodina prātu. Pieejama tikai Android lietotājiem.

 

Veselība

Facial Fitness for Women

facial_fitnessNoder, lai ar sejas vingrinājumu palīdzību atbrīvotos no dubultzoda un grumbiņām, uzlabotu deguna formu. Kad izvēlēta problēmu zona, aplikācija informē par noderīgiem vingrinājumiem, kurus parāda īsā videorullītī. Atliek vien atkārtot. Paredzēta sievietēm, bet to noteikti var izmantot arī vīrieši. Pieejama tikai iPhone lietotājiem.

 

 

 

Kwit
kwit

Tiem, kuri domā par smēķēšanas atmešanu. Balstīta uz spēles elementiem un azartu – jo ilgāk nesmēķē, jo augstāku līmeni sasniedz. Piedāvā informāciju, cik ilgs laiks pagājis, kopš nelāgo ieradumu esat atmetis, cik daudz naudiņas ietaupīts.

Ar padomu palīdz grūtā brīdī, kad ir liels kārdinājums tomēr uzsmēķēt.

Nesmēķēšanas periodam kļūstot arvien ilgākam, Kwit sniedz informāciju par atturēšanās labvēlīgo ietekmi uz organismu un dzīves kvalitāti. Ar sasniegumiem var dalīties sociālajos tīklos. Cena – Ls 1,05. Pieejama tikai iPhone lietotājiem.

 

Manaslecas.lv

manas_lecasVeidota Latvijā, paredzēta kontaktlēcu valkātājiem. Ievadot savu lēcu lietošanas dienu skaitu, vairs nebūs pašam jāseko līdzi, kad tās jāmaina – par to atgādinās manaslecas.lv. Aplikācijā var saglabāt recepti, norādot lēcu stiprumu, rādiusu un ražotāju.

 

 

 

Libra – Weight Manager
libra

Noder ķermeņa svara kontrolei. Ievadot auguma parametrus, iesaka vēlamo ķermeņa masu. Tāpat, regulāri ierakstot esošo svaru, programma piedāvā to salīdzināt ar agrāko un atcerēties, cik svērāt pirms mēneša vai diviem. Svara izmaiņas tiek attēlotas arī diagrammā. Libra – Weight Manager derīga tikai Android viedtālruņiem.

 

WomanLog Calendar

womenlog_calendarMenstruālā cikla aplikācija, pieejama arī latviski. Ierakstot kalendārā mēnešreižu dienas, programma prognozē, kad varētu sākties nākamās, ziņo par dienām, kad sieviete ir auglīga un neauglīga, palīdzot izvairīties no nevēlamas grūtniecības.

 

 

 

Grūtniecībagrutnieciba

Jaunums – programma topošajām māmiņām. Informē par grūtniecības norisi no gaidību 1. nedēļas līdz bērniņa piedzimšanai un nepieciešamajiem izmeklējumiem. Sniedz atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par grūtniecību un dzemdībām. Pieejama tikai iPhone lietotājiem.

 

RigaBrain

rigabrainLatvijā radītā aplikācija varētu būt ļoti noderīga rakstošiem cilvēkiem. Tā ir visiem zināmā spēle, kurā jānosauc vismaz desmit vārdi ar vienu sākumburtu, piemēram, Ū. Palīdz trenēties veidot teikumus, kurā vārdi sākas ar vienu un to pašu burtu. Tikai Android telefonu lietotājiem.

 

 

Fiziskas aktivitātes

Endomondoendomondo

Populārākā fizisko aktivitāšu kategorijā, noder daudzveidīgai sportošanai – skriešanai, riteņbraukšanai, nūjošanai, skrituļošanai u. c.

Fiksē laiku, cik ilgi sporto, pa kurieni skrien un cik garu distanci veic, kā arī nosaka pašreizējo un vidējo ātrumu un sadedzinātās kilokalorijas.

Katram lietotājam Endomondo mājaslapā ir savs profils, kur pieejama detalizēta nedēļas, mēneša un gada statistika par sportošanu un to, cik daudz burgeru tā nodedzināti.

Noder arī kā sociālais tīkls, lai dalītos informācijā par paveikto. Rezultātus var saglabāt dienasgrāmatā, lai redzētu savu progresu.

 

Nike Training Club

nike_TrainingPiedāvā personīgo fitnesa treneri, kura vadībā jāveic konkrēti uzdevumi, piemēram, pumpēšanās vai pietupieni. Pēcāk var novērtēt savu progresu un par sasniegto saņemt uzslavas. Ļauj izvēlēties mūziku, kas skanētu kā nodarbības fons.

 

 

 

Nike+ RunningNike_Running

Līdzīga iepriekšējai. Piedāvā spēka dzies-
mu – kad enerģijas resursi izsmelti, ar vienu pirksta kustību var ieslēgt savu mīļāko skaņdarbu, lai rastu stimulu noskriet vēl kādu kilometru. Darbojas kā sociālais tīkls un piedāvā sacensties ar draugiem.

 

Zombies, Run!

zombiesAizraujoša programma, jo, pateicoties skaņu efektiem telefona austiņās, krosiņa laikā var dzirdēt, kā pakaļ dzenas zombiji un cik tālu tie ir. Jo vairāk skries, jo vairāk uzdevumus izpildīs, krājot sasniegumus, kas ļaus aplikācijā paša izveidoto mājvietu padarīt drošāku pret nekrietnajām radībām. Tā kā aplikācija balstīta uz spēles principu, tā varētu būt īpaši interesanta arī bērniem, kas viņiem liktu būt fiziski aktīvākiem. Cena – Ls 1,94.

 

 

 

Workout Trainerworkout_trainer

Piedāvā neskaitāmus vingrinājumus sportiskās formas uzturēšanai, neizmantojot papildrīkus. Sākot lietot aplikāciju, jāizvēlas kāds no sertificētiem treneriem, kurš sniegs padomus, un treniņprogramma. Katrs vingrinājums tiek parādīts fotogrāfijās un video. Noder, ja vēlas zaudēt svaru vai uzlabot kāju un roku tonusu.

 

 

Daily Yoga (All-in-One)

DailyYogaPiedāvā ļoti kvalitatīvus un daudzveidīgus vairāk nekā 40 dažādas intensitātes jogas treniņus. Katram vingrinājumam pievienots augstas izšķirtspējas video, paskaidrojot, kā jāvingro. Pieejamas dažāda ilguma nodarbības. Darbojas arī kā sociālais tīkls, ļaujot sekot īstiem jogas ekspertiem un dalīties ar viņiem pieredzē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+