Sports
Hokejs

Treniņš nepilnā sastāvā, Štāls gatavs spēlēt 1

foto: AFP/LETA

Latvijas hokeja izlase pirmdien, gatavojoties pasaules čempionāta trešajai spēlei pret Kazahstānu, aizvadīja vieglu treniņu.

Uz ledus izgāja 10 laukuma spēlētāji un trīs vārtsargi, bet līderi, kam iznāk liela slodze, izvēlējās griezt riteni. Visi spēlētāji esot veseli un gatavi spēlēt, tostarp uzbrucējs Juris Štāls, kurš pret somiem tika ietriekts apmalē un pāris sekundes pat bijis bez samaņas. Viņš trenējās visaktīvāk, beigās arī slidojot apļus. “Uz ledus izgāju pirmo reizi pēc tā notikuma un sajūtas ir labas, nekas netraucē. Katrā spēlē rēķinos, ka kaut kas tāds var gadīties, bet atcerēties to momentu gan negribu – nav patīkami. Šī ir jauna diena,” sacīja Juris Štāls.

Treneri teica, ka tu jau vakar biji gatavs spēlēt?

Es pateicu, ka negribu tēlot varoni. Ķermenis jutās tāpat kā pirms čempionāta, varbūt tikai mazliet rētas jūtamas, bet galvai, smadzenēm nekas nebija. Tāpēc noskaņojos, ka varu spēlēt, bet treneri bija piesardzīgi un ļāva palikt malā.

Ko tu zini par Kazahstānas izlasi?

Es un, domāju, arī treneru kolektīvs neiedala – vai pretī Kazahstāna vai Krievija. Pēdējos čempionātos ir daudz pārsteigumu – jebkurš var jebkuru uzvarēt. Sagatavosimies mačam pret Kazahstānu, bet nav tā, ka viņus vērtējam citādāk kā citus pretiniekus.

Atceries vēl, kā spēlē Astanas “Baris”?

Nezinu, vai klubu līmeni vajadzētu pielīdzināt izlasei un kas vispār ir treneri. Vadīsimies no tā, kā viņi spēlējuši divus mačus Minskā. Galvenais ir sava spēle un nevajag koncentrēties tikai uz pretinieku.

Kāda atmosfēra ģērbtuvē pēc fiziski grūtās spēles pret Vāciju?

Treneri pareizi darīja, ka iedeva izvēles treniņu, jo spēlētāji patērējuši daudz spēkus pirmajos divos mačos. Vajadzēja attīrīt galvu un pataupīt spēkus spēlēm, bet tie, kas juta, ka vajag ieeļļot ķermeni, atnāca un paslidoja.

Ar ko tev saistās Kazahstāna kā valsts?

Kaut kas tāls un vēss ziemās. Neko sīkāk īpaši nevaru pateikt. Atvaļinājumu droši vien tur nepavadītu. Ko man Armands stāstījis? Hokejisti jau vairāk redz sporta vidi. Droši vien, ja ir jāizvēlas, tad Kazahstāna nebūtu pirmā opcija.

Kazahstāna pirmajos divos mačos ir zaudējusi – 1:2 bullīšos pret Vāciju un 1:4 pret Baltkrieviju. Latvijai bilance 1:1

LA.lv