×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. novembris, 2015
Drukāt

Trešā daļa Latvijas sieviešu cietušas no vardarbības ģimenē (2)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Latvijā izplatītāka vardarbības forma pret sievietēm ir dzīvesbiedra fiziska vardarbība, no kuras savas dzīves laikā ir cietuši 32% sieviešu, informē Labklājības ministrija (LM), uzsverot, ka vardarbība pret sievietēm ir aizvien aktuāls izaicinājums Latvijā un pasaulē.

LM norāda, ka šogad ir pieejams arī valsts finansēts sociālās rehabilitācijas pakalpojums gan cietušām sievietēm, gan arī varmākām, kas bijuši agresīvi ģimenē.

25. novembris ir Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Starptautiskā diena vardarbības izskaušanai pret sievieti.

Atzīmējot šo dienu 26.novembrī ar Ziemeļu Ministru padomes un Somijas vēstniecības Latvijā atbalstu, LM un Iekšlietu ministrija sadarbībā ar “Resursu centru sievietēm “Marta” organizēs konferenci “Brīva un droša dzīve”.

Tajā plānots debatēt par starpinstitucionālu sadarbību, strādājot ar vardarbības gadījumiem ģimenē. Pieredzē dalīsies eksperti no Somijas, Norvēģijas un Latvijas. Konference notiks Iekšlietu ministrijas telpās.

Saskaņā ar ANO datiem, pasaulē viena no trīs sievietēm savas dzīves laikā cietusi no fiziskas vai seksuālas vardarbības. Turklāt sievietēm vecumā no 15 līdz 44 gadiem ir lielāks risks ciest no izvarošanas un vardarbības ģimenē nekā no vēža, ceļu satiksmes negadījuma, kara vai malārijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kā ir definēta vardarbība, veicot tādas aptaujas?
    Vai par vardarbību var uzskatīt vīrieša simbolisku pļauku (bez fiziskā pārspēka izmantošanas), lai histērijā kritušu sievieti nedaudz apmulsinātu un viņa atjēgtos?
    Vai sievietes satveršana ar rokām, lai viņa izbeigtu ārdīties, ir uzskatāma par vardarbību?

    Es to jautāju tāpēc, ka ir pilna pasaule ar durām, kas ir bijušas emocionāli vardarbīgas pret vīriešiem, uz ko saņēmušas pretī bitchslapu, un tad visur, kur vien iespējams, bazūnējušas, ka vecis viņu klapējot.

    Un vispār, vai ir veiktas aptaujas, cik vīriešu ir cietuši no pretējā dzimuma psiholoģiskas vardarbības?

Draugiem Facebook Twitter Google+