×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. februāris, 2017
Drukāt

Agris Liepiņš: Krievijai glaimo sapņi par Trešo Romu (23)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Netālu no Pēterburgas vietējā kazaku brālība uzstādījusi pieminekli Vladimiram Putinam.

Krievijas prezidents attēlots kā Romas imperators. Viņa plecus sedz toga, bet uz krūtīm medaļa ar Krievijas ģerboni. Pirmajā acu uzmetienā notikušais izskatās pēc paramilitāras sabiedriskas organizācijas biedru pārspīlētas padevības izrādīšanas un diezgan komiskas pieglaimošanās valdošajai elitei. Kāds Putinam sakars ar Romu, kas tā par maskarādi? Vai tiešām vienīgi klaunāde?

Raugoties kazaku formas tērpos ģērbtajos vīriešos, kuri stāv goda sardzē pie imperatora krūštēla, nepamet sajūta, ka sastopamies ar daudz nopietnāku vēstījumu – ar Putina režīma ideologu vēlmi veidot vadoņa ikonisku tēlu, kanonizēt to. Šobrīd biste atlieta pagaidu materiālā, bet vēlāk to paredzēts izveidot no bronzas un divas reizes lielāku. Pirmais mēģinājums sanācis pakluss, kā iztaustot iedzīvotāju reakciju, kā meklējot un pētot efektīgāko ideoloģijas dzirnavu iegriešanas veidu, lai krievu tautas apziņā iegravētu Putinu kā mesiju Krievzemei.

Runa ir par jēdzienu “Trešā Roma”. Tas ir ļoti ietilpīgs, krievu tautas pašapziņai glaimojošs un krievu tautas izredzētību slavinošs jēdziens. Teiciens – mūžīgā Roma – jau sensenis dziļi simbolisks. Senajā pasaulē Roma bija sinonīms pasaules valdniecei un visi ceļi veda uz Romu. Sabrūkot Romas impērijai, sašķēlās arī senā kristīgā pasaule. Daļa kristiešu palika uzticīgi Romai un Romas pāvestam, savukārt citi sāka sevi dēvēt par pareizticīgajiem. Pareizticīgo baznīca mājvietu atrada Bizantijā ar centru Konstantinopolē. Pareizticīgās baznīcas atbalstītāji Konstantinopoli sāka dēvēt par Otro Romu. Slāvu ciltis savu reliģiju – pareizticību – aizguva no Konstantinopoles grieķu pareizticīgās baznīcas. Laika gaitā Konstantinopole nonāca turku varā.

Pareizticīgo vidū atkal notika šķelšanās, kuras iespaidā krievu pareizticīgā baznīca atdalījās no Bizantijas pareizticīgās baznīcas un par savu centru pasludināja Maskavu. No šā mirkļa maskavieši sāka sevi dēvēt par Trešo Romu – pēdējo un mūžīgo. Viņi teica – Trešā Roma ar laiku kļūs par pasaules valdnieci, jo pirmo divu vairs nav! Lūk, arī izskaidrojums Putina bistei Romas imperatora tērpā, bet ar Trešās Romas simbolu – divgalvaino ērgli uz krūtīm. Krievijas prezidents ir Trešās Romas valdnieks, kurš aicināts Maskavu un visu Krievzemi padarīt par pasaules centru!

Godīgi sakot, jauno laiku Krievijas leģenda jau tiek veidota pilnā sparā. Krievijā ir radīta vērienīga, visu laiku dārgākā filma “Vikings”. Šo episko vēstījumu varam baudīt arī Rīgas kinoteātros. Neviens man neiestāstīs, ka Putina Krievijā daudzmiljonu filmu var veidot par neko.

Šajā grandiozajā darbā ir ietērpts skaidrs ideoloģisks vēstījums. Filmas sižets stāsta par Krievzemes senatni, par kņazu Vladimiru Svjatoslaviču, par caru, kurš Krievzemi pievērsa pareizticībai. Tad nu saliksim kopā divus stūrakmeņus, kas, visticamāk, tiks likti šodienas Krievijas leģendas pamatos. Vladimirs Svjatoslavičs Krievzemē ievieš pareizticību, Vladimirs Putins pareizticīgo Krieviju – Trešo Romu – padara par pasaules valdnieci. Ne vairāk un ne mazāk. Nemaz tik muļķīga tā imperatora biste Pēterburgas pievārtē nav!

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Автор, мда.. Москва де факто третий Рим, оплот православия. Второй Рим, Константинополь пал. Учи историю. Латвия должна помнить о Курляндской губернии Российской Империи. Но в сложившихся условиях она может претендовать только на уезд.

 2. латыши вам самим до Рима как до Луны пешком))

  вот вы и беситесь

 3. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa: “Cilvēku, kurš mēģina parādīt ačgārno lietu kārtību Latvijā, šajā “valstī” ir ērti un parocīgi, arī savus mazvērtības kompleksus veldzējoši, apvainot visos nāves grēkos. Inkriminēt viņam patriotisma trūkumu vai korupciju, piedēvēt atkarību no oligarhu, no krievu, no žīdu naudas. Apvainot klajā cinismā un vulgārumā, apzinātos mēģinājumos iedzīt tautu depresijā un bezcerībā. Uzstādīt gara kaišu, “atkarību” u.c. taml. “noviržu” diagnozi. Vai vienkārši publiski prasti nogānīt, publicistiski ignorēt, klaji PRETLIKUMĪGI CENZĒT, falsificēti “tiesiski sankcionēt” vai vispār “apklusināt” un tamlīdzīgos veidos “audzināt”… Jābrīnās, kādēļ joprojām labticīgie tautieši šodienas dižķibeles apokaliptiskajās konvulsijās nevaino šos “ciniskos klaigātājus” – kā “disidentiski orientētus tipus”, kuru Patiesības vārds tomēr, kā izrādās, pat vēl līdz šim nav spējis nomaitāt visu šo mūsu labiešu, gudro galvu, cūkģīmju etc. gaišos un paliekošos tēlus “vaukšķu un reņģēdāju pūļa” masu apziņā?…” (aptuvena citāta autors: žurnālists un publicists Aivars Tarvids, publikācija “Veltā patiesība.”, 31.07.2009.)
  —–
  .
  Šeit (Muļķu Zemē, t.i.).
  ( iz “O.M.© arChīva”, ‘ANNO’ ~ 2004. gads )
  .
  Šeit svētuļi – bez Dieva,
  Un “ticīgie” bez lūgsnas,
  Šeit “viena trekna rieva”,
  Un “domātavā”… (plūksnas).
  .
  Šeit miljonus var laupīt,
  Un ‘SILES biedros tusēt’,
  Šeit sīkgrašus var taupīt,
  Un ‘pāķos’ nīkstot klusēt.
  .
  Šeit “prezidentos” ie(k)līst,
  Var, ‘ziepējoties’ “zaļi”,
  Šeit “vaukšķiem” ‘veša piesvīst’,
  Kad “valsti” ‘stūrē švaļi’.
  .
  Šeit “karakalpus” fraktē,
  Lai “misijās” šos dzītu,
  Šeit PATIESĪBU slaktē,
  Ar FALŠU “miera” mītu.
  .
  Šeit “likumi” priekš pašiem,
  Tiek “ķēķī” ‘samuļļāti’,
  Šeit “pūļa lupatlašiem”,
  Liek ‘pieliekties uz drāti’.
  .
  Šeit “struktūras” ‘ņem priekšā’,
  Pēc “shēmas”, angažēti,
  Šeit “orgāni” ‘dod iekāš(s)’,
  Kad “panti” ‘piemeklēti’.
  .
  Šeit nauda ‘nepareiza’,
  Pērk “tiesnešus” bez goda.
  Šeit “taisnā” tiesa greiza,
  Triec Temīdu ‘uz poda’.
  .
  Šeit “tiesībsargu” ‘mentiem’,
  Tiek “granti” ‘iedalīti’,
  Šeit notiesāt (par ‘centiem’),
  Var ‘reņģēdājus’, “glīti”.
  .
  Šeit ienīst “disidentus”,
  Kas “kūda glupo Tautu”,
  Šeit uzrīda tiem ‘mentus’,
  Lai “b(ļ)aurus” plosot kautu.
  .
  Šeit ķērc par “hibrīdkaru”,
  Un ZOMBĒ propagandu,
  Šeit (p)ielūdz “jeņķu” varu,
  Un “sabiedroto” bandu.
  .
  Šeit kviec, ka “krievi nākot!!!”,
  Jau gadiem “ilgtspējīgi”,
  Šeit cer, ka NATO sākšot,
  Drīz karu, “sadraudzīgi”.
  .
  Šeit “euro buferzōnā”,
  Grab tanki (“šrotā” pirkti),
  Šeit OKUPANTIEM fōnā,
  Rukšķ “patrEJoti žirgti”.
  .
  Šeit “troļļi virtuāli”,
  Tiek ‘fraktēti pa lēto’,
  Šeit zombētie vemj sāli,
  Uz Dvēselēm, kas rēto.
  .
  Šeit cena Sirdsapziņai,
  Ir ‘polšs’ un blašķe alus,
  Šeit maksā “plašsaziņai”,
  Lai ‘sabāž dūņās galus’.
  .
  Šeit “pūlim” sen ‘pie kājas’,
  Ko ‘ļerzā’ “varas balsti”,
  Šeit ļaudis pamet Mājas,
  Un mūk uz svešu valsti.

  Šeit “valsts” uz savu Tautu,
  Spļauj, apņirdzoties skaļi,
  Šeit nav (?), kas pretī bļautu =
  Zeļ MUĻĶU zeme, zaļi…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 5. Я выражаю решительный и категорический протест модераторам сайта за проведение открытой политической цензуры!!! Редакция портала открыто поддерживает только одну точку зрения и допускает прямые оскорбления тех, кто с этим не согласен. Вы нарушаете конституцию своей же страны! Любая цензура запрещена!

  Опять удалили! Я так и знал, что комментировать этот бред можно только истинным арийцам. Зря цензоры так стараются. Языковая инквизиция в действии. Средние века, честное слово.

  • Oh, Oh, Oh!!!

   • Вот тебе и «Ох»! Утверждается, что мы все живём в демократической стране, в которой уважают свободу слова и прочие права человека. Вериться в это с трудом!

    • Demos-kratos ir Briviba un Atbildiba Tu, grapist, shmucedams Latvijai, gaudies par brivibas trukumu cukaties. Bet, dzivodams Rietumu vertibas prasosha sabiedriba, nevienam nav tiesibu pret tam iztureties smirdigi. Pamegini sava “trshaja roma” pasmirdet pret keizaru

     • Свобода и ответственность, какие хорошие слова. Но только слова, ведь в действительности нет ни свободы, ни отвественности! Мои комментарии удаляют здесь и сейчас, в этой стране, а не в России! И мнение какого то неизвестного цензора, выше статей конституции страны, которую он может нарушать безнаказанно, регулярно и совершенно открыто!
      Легко и просто кивать на других, мол попробуй там. Но я то не там, я здесь. И если вы называете себя демократической страной, будьте любезны соответствовать.

    • Demos-kratos ir Briviba un Atbildiba Tu, grapist, shmucedams Latvijai, gaudies par brivibas trukumu cukaties. Bet, dzivodams Rietumu vertibas prasosha sabiedriba, nevienam nav tiesibu pret tam iztureties smirdigi. Pamegini sava “treshaja roma” pasmirdet pret keizaru – busi uz mieta pec chingizhana tur neaizmirstas viduslaiku tradicijas. Viduslaiku saprashanai (piem. Grapista) nav pamata demokratiskam prasibam.

 6. padziļināta līdzjūtība galvas vājiniekiem Atbildēt

  tu veseļojies, patoloģiski rusofobais liepiņa kunKs.
  protams, ja vien tava neapšaubāmi smagā mikrocefālā galvas kaite vispār ir (ap)ārstējama.

  • “nemaz tik muļķīgi nav” pataisīt visu pasauli piespļautu piekakātu izpostītu kā krievu glubinka. Un tās centrā bagātas villas ar Pu čomiem!

 7. vaukšķa raksturiņš Atbildēt

  Kad Piektdienim nekā nav ko teikt par tēmu, tad
  ņemās apriet raksta autoru !
  Ha ha ha !

 8. neko vairs nesaprotu,vai tā ir smiešanās par Krievijas prezidentu,vai kaut kas nav kārtībā.Cilvēks vēl ir dzīvs,bet taisa jocīgus pieminekļus,vai viņam pašam ir pajautts par to ,,brīnumu”?

 9. Ja no Krievijas pērnā gada eksporta atskaita naftu un gāzi ,tad šī valsts ir 96 vietā pasaulē. Ja aplūko atsevišķas nozares tad viss grozās 55-99 vietām. Ja skatām IKP , tad pērnā gada skaitlis ir tikai 1,268 triljoni dolāru ,pret ES-28 – 16,27 triljoniem , Ķīnas -11,37 triljoniem ,ASV- 18,56 triljoniem $. Kad starpība pārsniedz 14,62 REIZES ,grūti saprast kāpēc visiem tāds satraukums par to vai Maskava patiesi ir šī trešā Roma. Lai sauc kā grib ,vairāk nebūs ,jo ,ja paņem eksporta skaitli tad Ķīnai tas ir 2 triljoni ,Vācijai – 1,283 triljoni $ ,bet Krievijai – 259,3 miljardi $ ,Vācija ,pēc teritorijas tāds nieks ,pret milzeni pasaules kartē ,pārdod par 1 (vienu) triljonu vairāk !!! Satraukums tikai no dīvainas parādības, proti, Krievija kā viduslaiku atrauga mūsdienās ,visu mēra ar kara cirvi ,kamēr Rietumi dzīvo citu uzskatu un vērtību skalā .

  • Здесь был комментарий. И где же он теперь? В понимании цензоров есть только одна свобода слова – свобода гадить на Россию и русских! Браво вам, ребятки.

 10. Vairak uzmanibas hieroglifiem – tie pardzivojusi visas “romas” kopa nemot.
  Secinajums: mazak grabsties gar sapniem par “romu”, bet pieversies abpus Uraliem, kur vodka pieveikusi tavejos, bet mandarinu pecteci rosas. Citadi iznaks lidzigi nelegaliem lasitnepratejiem latinosiem – deportes – tikai grapistus uz Gobi neaugligajiem plasumiem.

 11. Par zelta zivtiņu.

 12. Lai realizētos III Roma, svarīgi kuras olas gūs virsroku, proti, Vekselberga (Faberžē) olas vai vistu olas. 🙂

 13. Krievija ideoloģiski pārformējusies un pa jaunam noformējusies,aizmirsusi un atmetusi proletāristiskā internacionālisma ideju,kas prasīja izlietu asiņu jūru lai gatavotos jaunai caur Trešo Romu, skan tik pat cildinoši un šķietami mūžīgi kā Ādolfa trešais reihs.
  Ar ko Latvija var paspīdēt un likt pretī ,,Vikingam,,.Neko izņemot seriālu ,,ugunsgrēks,,.,,Dvēseļu putenis ,, un ,,Mūžības skarto,, uzņemšanai nav politiskās gribas un vēlēšanās ,te nevar ietilpināt OIK (obligāto iepirkuma komponenti) vai uztaisīt PVN karuseļshēmu.

 14. “Nemaz tik muļķīga tā imperatora biste Pēterburgas pievārtē nav!”
  ==================================================================
  Nav gan – to jau apvienotās Eiropas karagājieni uz “Trešo Romu” Napoleona un Hitlera vadībā skaidri apliecināja. Viens otrs vēl šobaltdien’ nav apjēdzis slazda efektivitātes darbības principu? Lai brauc uz Volhovas purviem odus barot!

  • Kāda apvienotā Eiropa Hitlera vadība devās karagājienā uz 3.Romu? Hitlers neieņēma Maskavu jo pietrūka dažas svaigas divīzijas .Tajā laikā Tito 100000 lielā partizānu armija piesaistīja 23 Hitlera divīzijas,kas tik labi noderētu pie Maskavas.Arī Franko tālredzīgi Hitlera rīcībā simboliski nodeva tikai vienu divīziju,ko sauca par ,,zilo armiju,, kas nebija nekādi karotāji un drīz tika atsaukti.
   Arī Ļeņingrada nekrita tāpēc ka somu virspavēlnieks ģenerālis K. Mannerheims atteica jefreitoram Hitleram dot triecienu Ļeningradai no ziemeļiem ,teikdams :,, mums svešas zemes nevajag,,.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Tiek meklēt bīstams noziedznieku pāris!

Lai pastiprinātu cīņu pret ēnu ekonomiku, VID plāno rūpīgāk uzraudzīt iedzīvotāju ienākumus. Banku pienākums būs ziņot VID par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums pārsniedz 15 000 eiro gadā.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+