×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

Trešais Krievijas “humānās palīdzības” konvojs atvedis kaujiniekiem ieročus (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Trešais Krievijas konvojs, kas sestdien ieradās Doņeckā, nav vis atvedis humāno palīdzību, bet munīciju un komunikāciju slāpēšanas iekārtas, pavēstīja Ukrainas Militāri politisko pētījumu centra vadītājs Dmitro Timčuks.

“Konstatēts, ka no Krievijas piegādātas radioelektroniskās cīņas un radiotehniskās izlūkošanas stacijas. Šīs stacijas komplektējuši Krievijas štata speciālisti un apsargā tikai un vienīgi Krievijas karavīri. Tās tiek pārvietotas vienīgi naktīs, rūpīgi tiek maskētas, to darbības parametri vietējiem teroristiem netiek atklāti. Daļa šīs tehnikas nogādāta kopā ar “humāno konvoju” no Krievijas,” norādīja Timčuks.

Ar pēdējo “humānās palīdzības” konvoju atvesta arī munīcija, kas tiek krauta teroristu organizāciju – Luhanskas un Doņeckas “tautas republiku” – noliktavās, viņš piebilda.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējie teroristi aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsa pretterorisma operāciju.

Augusta beigās Ukrainas kontinentālajā daļā iebruka Krievijas armijas regulārās vienības un izvērsa uzbrukumu pret Ukrainas armiju.

NATO Eiropas spēku virspavēlnieks Filips Brīdlovs vēl otrdien sacīja, ka Donbasā atrodas četri Krievijas Bruņoto spēku bataljoni.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienības, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. timčuka teiktajam ticēt, var tik tie kas grib. vel neviena viņa izplatītā ziņa nav apstiprinājusies. bet musu mediju uzstājigi turpina pavairot viņa melus.

Draugiem Facebook Twitter Google+