Kultūra
Mūzika

Trešajā “Bigas krūzē” izdejos latviešu tautas dejas zelta fondu 16

Foto: Sidrabi.lv

21. janvārī plkst. 16 Bauskas kultūras centrā norisināsies Latvijas vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu konkurss-sadancis “Bigas krūze”, kas šogad notiek jau trešo reizi un kurā latviešu dejas zelta fondu izdejos desmit deju kopas, aģentūru LETA informēja kultūras centra pārstāvis Jānis Bukšs.

Konkurss “Bigas krūze” 2015.gadā iedibināts, godinot Bauskas novada ievērojamo horeogrāfi un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti, un tā galvenā iecere ir izcelt un jaunajai dejotāju paaudzei parādīt seno deju pūru – aizvadītā gadsimta 50., 60., 70.gados iestudētās latviešu tautas dejas.

“Sadejošana Bauskā tiek rīkota, lai mēs turpinātu priecāties un lepotos par katru kolektīvu, kurš ar savu dejotprasmi spodrina Latvijas vārdu un nes to pasaulē. Birutas mīļākā deja bija Harija Sūnas “Pie Daugavas”, tāpēc sadejošanas mērķis ir saglabāt un parādīt nākamajām dejotāju paaudzēm latviešu dejas zelta fondu. Tā kā Birutu ikdienā mīļi sauca par Bigu, tad sadejošanas galvenā balva tā arī nosaukta -“Bigas krūze”,” skaidroja konkursa idejas autore un tagadējā deju kopas “Biguļi” vadītāja Santa Zemīte.

Katrs kolektīvs izdejos divas dejas – vienu no latviešu deju zelta fonda un otru deju pēc izvēles. Zelta fonda dejas sniegumu vērtēs profesionāla žūrija. Augstāko žūrijas vērtējumu guvušais kolektīvs mājās dosies ar deviņus kilogramus smago tērauda “Bigas krūzi”.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

LA.lv