×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Trešajās “Kara piezīmēs” stāstīs par ceļojumu uz Kijevu

Igora Kuzņecova fotoIgora Kuzņecova foto

Otrdien, 10. martā plkst. 19, notiks projekta “Kara piezīmes” ceturtais pasākums. Šajā reizē uz Ukrainu ir devies un savus iespaidus teātra tekstā pārvērtis dramaturgs Jānis Balodis, viņa lugas lasījumu iestudē režisors Valters Sīlis.

Jāņa Baloža darbs vēstīs par paša dramaturga ceļojumu uz Kijevu divas dienas pirms pamiera noslēgšanas. Par saviem iespaidiem, ierodoties Ukrainā, viņš stāsta: “Es redzu tilta margas nokrāsotas. Apakša dzeltena, augša zila. Agrāk tā noteikti nebija. Laternu stabi – apakša dzeltena, augša zila. Tā nebija. Arī garāžu kooperatīva “kastītēm” uz jumta karogi. Tādu skatu pirms vairākiem gadiem varēja ieraudzīt, iebraucot Maskavā – garāžu kooperatīvs, dārza mājiņa un Krievijas karogs, bet Kijevā tā vēl nesen nebija. Pie daudzstāvu mājām Ukrainas karogi. Gads ir apkārt, tētis atkal strādā Kijevā, un es braucu pie viņa.” Savā darbā Balodis ietvēris ne tikai personīgos novērojumus par pārmaiņām Ukrainā, bet arī savas sarunas ar tēvu, kurš dzīvo un strādā Kijevā.

Pēc lasījuma sekos diskusija, kurā piedalīsies Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesore, politoloģe Žanete Ozoliņa un Rīgas ekonomikas augstskolas asociētais profesors, sociālantropologs Roberts Ķīlis, kā arī Jānis Balodis un Valters Sīlis. Diskusiju vadīs Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultātes lektors, aktieris-improvizators Mārtiņš Daugulis.

“Kara piezīmju” pasākumā 10. martā pats dramaturgs arī izpildīs sevis radīto tekstu. Lasījuma režisors būs Valters Sīlis. Balodis un Sīlis jau iepriekš sadarbojušies vairākos augstu novērtētos iestudējumos. Kopā viņi veidojuši tādas “Dirty Deal Teatro” izrādes kā “Visi mani prezidenti” (“Spēlmaņu nakts” balva “Gada latviešu autora darba iestudējums”), “Mārupīte”, “Nacionālais attīstības plāns” (“Spēlmaņu nakts” specbalva Jānim Balodim), “Zudusī Antarktīda”, Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Pieaugušie” (“Spēlmaņu nakts” nominācija “Gada sasniegums orģināldramaturģijā”).

Kā ziņots, projekta “Kara piezīmes” ietvaros katru mēnesi cits dramaturgs un režisors līdz pat augustam sekos līdzi notiekošajam pasaules politiskajā ainā, lai redzēto, dzirdēto un sajusto pārvērstu dramaturģiskā materiālā. Projektā radītie teksti tiek piedāvāti skatītājiem publiskos lasījumos, ko iespējams vērot arī internetā. Tiešraidi nodrošina nacionālā informācijas aģentūra LETA, un tā būs skatāma portālā www.delfi.lv. Teātra teksti tiek arī publicēti portālā www.satori.lv.

Projektā “Kara piezīmes” piedalās dramaturgi Ivo Briedis, Aiva Birbele, Matīss Gricmanis, Jānis Balodis, Justīne Kļava, Sergejs Timofejevs, Agnese Rutkēviča, Rasa Bugavičute, Lauris Gundars un teātra tekstu lasījumu režisori – Kārlis Krūmiņš, Ģirts Šolis, Dāvis Auškāps, Valters Sīlis, Dmitrijs Petrenko, Viesturs Meikšāns un Elmārs Seņkovs.

Ieeja “Kara piezīmju” lasījumos un diskusijās ir bez maksas, iepriekš “Biļešu paradīzes” kasēs piesakoties bezmaksas biļetei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+