Mobilā versija
Brīdinājums -0.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
15. oktobris, 2013
Drukāt

Trešdaļa ceļu satiksmes negadījumos ievainoto ir pasažieri

Foto - LETAFoto - LETA

Lai arī kopējā situācija uz ceļiem negadījumu un bojāgājušo skaita ziņā šogad turpina uzlaboties, veicot padziļinātu analīzi, policija secinājusi, ka trešdaļa negadījumos ievainoto ir pasažieri, kam ir tieša saistība ar drošības jostu lietošanu, aģentūra BNS uzzināja Valsts policijā (VP).

Pagājušajā gadā ceļu satiksmes negadījumos tika ievainoti 1360 pasažieri, kas ir 32% no kopējā negadījumos ievainoto skaita gadā, vēsta VP dati. Savukārt no pērn bojāgājušajiem 177 cilvēkiem 30 bijuši pasažieri.

Analizējot negadījumu apstākļus, policija secinājusi, ka liela daļa no cietušajiem pasažieriem negadījuma brīdī nav lietojuši drošības jostu, tāpēc policija savā ikdienas darbā pievērsīs vēl lielāku uzmanību šim aspektam.

Policija sola pārbaudīt arī bērnu sēdeklīšu atbilstošu lietošanu, kas ir būtisks priekšnoteikums, dodoties ceļā kopā ar mazākajiem pasažieriem.

VP sabiedrisko attiecību pārstāve Lita Juberte arī norādīja, ka, analizējot pēdējo gadu statistikas datus, iespējams izdalīt trīs lielās cietušo grupas – tie ir transportlīdzekļa vadītāji, gājēji un pasažieri.

2011.gadā pavisam negadījumos gāja bojā 179 cilvēki, no kuriem 62 bija vadītāji, 60 – gājēji un 33 – pasažieri. Pērn dati bijuši līdzīgi – no 177 bojāgājušajiem 64 bijuši vadītāji, 59 – gājēji un 30 – pasažieri.

Par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies vai kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, ir paredzēta administratīvā atbildība.

Par šiem pārkāpumiem izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 20 latu apmērā.

Pērn par šādiem pārkāpumiem policija sastādījusi 31 079 protokolus, savukārt 2011.gadā – 35 608 protokolus.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+