×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Trešdaļa iedzīvotāju Sudrabu labprāt redzētu kādā politiskā amatā

Foto - LETAFoto - LETA

Trešā daļa Latvijas iedzīvotāju bijušo valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu labprāt redzētu kādā politiskā amatā, daudz mazāk ir tādu, kuri iesaka viņai pievienoties kādai politiskajai partijai, liecina pētījumu aģentūras “TNS Latvia” aptaujas rezultāti.

Uz jautājumu, kādam jābūt Sudrabas turpmākajam amatam, 32% aptaujāto atbildējuši, ka Sudrabai jāpretendē uz kādu politisku amatu, piemēram, Valsts prezidenta vai premjerministra. Bet 19% respondentu norādījuši, ka viņai piemērots ir kāds amats valsts iestādē, savukārt 12% šķiet, ka bijušajai valsts kontrolierei jābūt kādā amatā privātā kompānijā.

Tikmēr 10% iedzīvotāju uzskata, ka Sudrabai jāiesaistās politikā kā bezpartijiskai personai, 6% šķiet, ka viņai jāveido jauna partija, vien 4% iesaka Sudrabai pievienoties kādai no jau esošajām partijām.

Savukārt 16% aptaujāto bija grūti atbildēt uz uzdoto jautājumu.

Aptauja notika laikā no 22. līdz 24.janvārim, un tajā piedalījušies 650 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Beidzoties amatu pilnvaru termiņam, līdzšinējā valsts kontroliere Inguna Sudraba vērsās pie Latvijas iedzīvotājiem, aicinot viņus pateikt, kas viņai būtu jādara pēc valsts kontrolieres pienākumu pildīšanas beigām. Viņa vēlējās saņemt ieteikumus par iespējām, kā darboties tautas labā, jo politikas aprindām pievienoties nevēlas.

Sudrabas amata pilnvaras beidzās 21.janvārī, taču viņa darbu turpināja līdz 24.janvārim, kad zvērestu nodeva jaunā valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+