×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. marts, 2013
Drukāt

Trešdaļa jauniešu pēc skolas beigšanas kļūst par bezdarbniekiem

Foto - LETAFoto - LETA

Aptuveni 30% jauniešu pēc skolas beigšanas kļūst par bezdarbniekiem, tāpēc darbam nepieciešamās iemaņas pēc iespējas labāk vajadzētu sasaistīt ar skolas gaitām, pirmdien Saeimas komisijas sēdē sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāre Sanda Liepiņa.

“Jādomā, kādas zināšanas mēs piedāvājam bērniem,” komentējot esošo situāciju, teica Liepiņa.

Sēdes laikā viņa norādīja arī uz bērnu skaita samazināšanos, kas apgrūtina pedagogu algu celšanas jautājuma risināšanu. Viņa paskaidroja, ka lielākajā daļā novadu ir astoņi bērni uz vienu pedagogu, kas ir pārāk maz, līdz ar to nauda, kura seko vienam skolēnam, tiek sadalīta uz lielāku skaitu skolotāju.

Iepriekš Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ministrijai pārmeta, ka tā pedagogu algu palielināšanai nav pieprasījusi papildu līdzekļus.

Savukārt ministrijas pārstāvji sēdes laikā šīs bažas atkārtoti noraidīja un atgādināja – lai nodrošinātu sadarbības memoranda izpildei nepieciešamo finansējumu, 2012.gada augustā budžeta bāzes izdevumiem IZM panāca papildu finansējuma piešķiršanu 2013.gadā – 6 505 393 latu, 2014.gadā –14 404 463 latu, 2015.gadā – 14 404 463 latu apmērā, kas ir nepieciešami, lai īstenotu vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu pedagogu, vadītāju un vadītāju vietnieku zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanu par 10% un diferencētu pedagogu atalgojuma ieviešanu, sasaistot to ar pedagogu profesionālās darbības kvalitāti, kā to paredz sadarbības memorands.

Savukārt 2013.gada 5.martā valdība atbalstīja IZM prasību palielināt bāzes izdevumus 2014.–2016.gadam par 501 900 latiem ik gadu, ņemot vērā prognozēto piecus un sešus gadus veco bērnu skaita palielinājumu turpmākajos gados.

Papildus jau piešķirtajam finansējumam IZM plāno jūnija sākumā prasīt naudu jauno politikas iniciatīvu īstenošanai, tādējādi pilnībā nodrošinot pedagogu motivācijas programmas īstenošanu. IZM pārstāvji komisijas sēdē norādīja, ka šī summa varētu būt aptuveni 10 miljoni latu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka LIZDA nozares ministram Robertam Ķīlim pārmet sadarbības memoranda nepildīšanu saistībā ar papildu līdzekļu pieprasīšanu pedagogu algām.

Sīkāk situāciju LIZDA un IZM apspriedīs trešdien.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+