×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju saskata pamatu Krievijas karaspēka ievešanai Ukrainā (16)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

TOPSHOTS Sevastopol Air Base second in command Olieg Podapalov (C) faces with some of his men Ukranian pro-russian protesters demonstrating outside the base in Belbek, not far from Sevastopol on March 6, 2014. Ukraine's premier Arseniy Yatsenyuk on Thursday dubbed as illegitimate a request by the local parliament in Crimea to become part of Russia. AFP PHOTO/Filippo MONTEFORTE

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju saskata pamatu Krievijas karaspēka ievešanai Ukrainā, bet starp cittautiešiem šādas rīcības atbalstītāju īpatsvars ir vēl uz pusi lielāks, liecina pētījumu kompānijas “GfK” sadarbībā ar ziņu aģentūru LETA veiktā sabiedriskās domas aptauja.

Aptaujā 16% no visiem respondentiem atbildējuši, ka pilnībā saskata, bet vēl 18% – ka daļēji saskata pamatu Krievijas karaspēka ievešanai un izvietošanai Krimā un potenciāli arī citos Austrumukrainas apgabalos.

Lielākā daļa aptaujāto – 58% – pret šādu Krievijas rīcību bijuši noraidoši un uzsvēruši, ka neatbalsta šīs valsts karaspēka ievešanu Ukrainā, bet 8% respondentu nav bijis viedokļa šajā jautājumā.

Starp latviešiem pamatu Krievijas karaspēka ievešanai Ukrainā pilnībā saskatījuši 6% aptaujāto, daļēji – 11%, bet noraidoša attieksme bijusi 77% respondentu, savukārt no citu tautību pārstāvjiem Krievijas karaspēka ievešanu Ukrainā par pilnībā pamatotu uzskata 34% aptaujāto, 32% respondentu to uzskata par daļēji pamatotu, bet mazākā daļa – 24% – pamatu šādai rīcībai nesaskata.

Interneta aptaujā “GfK” šā gada marta sākumā visā Latvijā aptaujāja 1051 respondentu vecumā no 18 līdz 65 gadiem.
Kā ziņots, Krievija kopš februāra nogales faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas.

Krimas parlaments 6.martā pieņēma principiālu lēmumu par iekļaušanos Krievijas Federācijas sastāvā federācijas subjekta statusā un nolēma pārcelt uz 16.martu referendumu par Krimas statusu, kas sākotnēji bija plānots 25.maijā un tad pārcelts uz 30.martu.

Kijeva jebkādus Krimas mēģinājumus rīkot referendumu pasludinājusi par nelikumīgiem, taču tajā pašā laikā Krievijas Valsts domē iesniegts likumprojekts, kas paredz atvieglot kārtību, kādā valstij pievienojamas jaunas teritorijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Kā tad nesaskartīs,ja skatās Krievijas TV,kas no sputnika ir bez maksas un Latvijā dzīvo daudz nelojālu krievu,kas neciena ne valsti,ne valsts valodu.Latvija pieļauj Krievijas propagandu TV.

 2. Ja tie dati ir objektīvi, tad viņi liecina tikai par to, cik efektīvi darbojās krievu propagandas mašīna. Pie viena pārāda, ka visa krievu tauta ir inficēta ar fašisma vīrusu. Tīšām lietoju šo vārdu, jo viņi to ļoti ciena. To procentu emissija starp tautībam ir to sajaukšanas rezultāts: jauktās ģimenes, latviešu padomju pulkvežu bērni un tt. Bet raksts patiešām veidots ar mērķi attaisnot krievu ekspansiju. Ja pieņiemt, ka galvenais arguments ir tas, ka tā ir viena nācija, tad ASV būtu jāpievieno spāņiem, angļiem, frančiem un tam līdzīgi. Hitlers arī darījis visu pareizi.

 3. Ticu- jo Latvijā ir liela 5.kolonna

 4. Neticu, ka kompānija GFK (Go FucK) ir neitrāla. Manuprāt, krievnacistu Latvijā nav nairāk par ceturtdaļu, ja tik.
  Tas ir vēl viens iemesle kāpēc skolām ar steigu jāpāriet uz vienu izglītības sistēmu un valodu.

 5. kapec sis temats jacila ?

 6. Būtu tikai priecīgs, ka apzinātu šo 1/3 nejolālo iedzīvotāju un deportētu viņus uz savu dzimteni – krieviju ja viņiem šeit ir tik slikti. Kādēļ DP nerīkojas, vai gaida, ka šie sāks tāpat kā ukrainā?

 7. Virsrakstā teiktais apgāž raksta domu. Vai tīšām?

 8. Nupat bija raidījums ” Aizliegtais paņēmiens”, kas rādīja, kā žurnālisti un politiķi manipulē ar sabiedrību. Lūk, vissvaigākais piemērs: izlasiet 3 virsrakstus – manipulācijas par Ukrainu, kas salikti blakus. Pirmais no šī teksta:”Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju saskata pamatu Krievijas karspēka ievešanai Ukrainā” un otrais vēlamais: “Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju nesaskata pamatu Krievijas karaspēka ievešanai Ukrainā”. Pirmā virsraksta uzdevums ir sēt ŠAUBAS, ka zināma daļa iedzīvotāju tomēr atbalsta Krievijas politiku, bet otrā virsraksta uzdevums būtu nostiprināt PĀRLIECīBU, ka iedzīvotāju vairākums neatbalsta Krievijas izdarības Ukrainā. Līdzīgi virsraksti izvēlēti arī 2 blakus esošiem attēliem. Sakiet vēl, ka LA žurnālisti ar jums nemanipulē! Diemžēl sējot šaubas, nevis stiprinot pārliecību cilvēkos.

 9. Starp tiem 30% ir arī latvieši. Sovokam nav tautības un kultūras, ja nu kas.

 10. Agrāk tie 30% vietā un nevietā bļāva – šaibu, šaibu, tagad tie paši bļauj -Rossija, Rossija, bet pēdējās dienās- Ukraina – fašizm

 11. Kas te vispār ko ir pētījis :(???? Aptaujājuši labi ja cilvēkus 100 un un tad nu izdara tur kaut kādus secinājumus – DILETANTI :((!!!!!! Cik es esmu apjautājis sev pazīstamus cilvēkus, tad par tādu aptauju neviens neko nav dzirdējis !!!!!

 12. Šī trešdaļa līdzīgā situācijā stavētu tādiem pašiem ģīmjiem ar krievu karogiem un bļautu par pievienošanos “brīvības” valstij! Pasargi Dievs no visa ļauna!

 13. Tās ir sekas okupācijas seku nenovēršanai.

 14. Vai tikpat daudz viņu nebūtu par Krievijas karaspēka ievešanu Latvijā? Ja pat brāļu tauta viņiem ir fašisti, ko tad viņi teiktu par latviešiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+