×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2013
Drukāt

Trešdaļa negadījumos ievainoto ir pasažieri

Foto - LETAFoto - LETA

Lai arī kopējā situācija uz ceļiem negadījumu un bojā gājušo skaita ziņā šogad turpina saglabāt savu pozitīvo tendenci, policija, veicot padziļinātu analīzi, secinājusi, ka liels ir negadījumos cietušo pasažieru īpatsvars, kam ir tieša saistība ar drošības jostu lietošanu.

 

Pagājušajā gadā ceļu satiksmes negadījumos tika ievainoti 1360 pasažieri, kas ir 32% no kopējā negadījumos ievainoto skaita gadā. Savukārt no pērn bojā gājušajiem 177 cilvēkiem 30 bijuši pasažieri. Analizējot negadījumu apstākļus, redzams, ka liela daļa no cietušajiem pasažieriem negadījuma brīdī nav lietojuši drošības jostu, tāpēc policija savā ikdienas darbā pievērsīs vēl lielāku uzmanību šim aspektam. Tāpat pārbaudīta tiks arī bērnu sēdeklīšu atbilstoša lietošana, kas ir būtisks priekšnoteikums, dodoties ceļā kopā ar mazākajiem pasažieriem.

Veicot pēdējo gadu statistikas datu analīzi, iespējams izdalīt trīs lielās cietušo grupas – tie ir transportlīdzekļa vadītāji, gājēji un pasažieri. 2011. gadā pavisam negadījumos bojā gāja 179 cilvēki, no tiem 62 vadītāji, 60 gājēji un 33 pasažieri. Pērn dati bijuši līdzīgi – no 177 bojā gājušajiem 64 bijuši vadītāji, 59 gājēji un 30 pasažieri.

Par minētajiem pārkāpumiem izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam divdesmit latu apmērā.

Pērn par šāda veida pārkāpumiem policija sastādījusi 31 079 protokolus, bet 2011. gadā – 35 608 protokolus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+