Mobilā versija
+2.6°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
30. aprīlis, 2013
Drukāt

Trešdaļa negadījumos ievainoto ir pasažieri

Foto - LETAFoto - LETA

Lai arī kopējā situācija uz ceļiem negadījumu un bojā gājušo skaita ziņā šogad turpina saglabāt savu pozitīvo tendenci, policija, veicot padziļinātu analīzi, secinājusi, ka liels ir negadījumos cietušo pasažieru īpatsvars, kam ir tieša saistība ar drošības jostu lietošanu.

 

Pagājušajā gadā ceļu satiksmes negadījumos tika ievainoti 1360 pasažieri, kas ir 32% no kopējā negadījumos ievainoto skaita gadā. Savukārt no pērn bojā gājušajiem 177 cilvēkiem 30 bijuši pasažieri. Analizējot negadījumu apstākļus, redzams, ka liela daļa no cietušajiem pasažieriem negadījuma brīdī nav lietojuši drošības jostu, tāpēc policija savā ikdienas darbā pievērsīs vēl lielāku uzmanību šim aspektam. Tāpat pārbaudīta tiks arī bērnu sēdeklīšu atbilstoša lietošana, kas ir būtisks priekšnoteikums, dodoties ceļā kopā ar mazākajiem pasažieriem.

Veicot pēdējo gadu statistikas datu analīzi, iespējams izdalīt trīs lielās cietušo grupas – tie ir transportlīdzekļa vadītāji, gājēji un pasažieri. 2011. gadā pavisam negadījumos bojā gāja 179 cilvēki, no tiem 62 vadītāji, 60 gājēji un 33 pasažieri. Pērn dati bijuši līdzīgi – no 177 bojā gājušajiem 64 bijuši vadītāji, 59 gājēji un 30 pasažieri.

Par minētajiem pārkāpumiem izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam divdesmit latu apmērā.

Pērn par šāda veida pārkāpumiem policija sastādījusi 31 079 protokolus, bet 2011. gadā – 35 608 protokolus.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+