×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

Trešdaļai iedzīvotāju finansiālā aizsardzība nesniedzas tālāk par tuvāko algas dienu

Foto - LETAFoto - LETA

Trešdaļas jeb 33% Latvijas iedzīvotāju finansiālā aizsardzība nesniedzas tālāk par tuvāko algas dienu, secināts “Swedbank” veiktajā aptaujā par iedzīvotāju spēju saglabāt ģimenes esošo dzīves līmeni gadījumā, ja ar kādu no ģimenes apgādniekiem notiktu kas neparedzēts.

Viena apgādnieka nāves vai darbspējas zuduma gadījumā 33% ģimeņu esošo dzīves līmeni spētu saglabāt ne ilgāk kā vienu mēnesi, kamēr kopumā vairāk nekā puse jeb 56% iedzīvotāju – ne ilgāk par trim mēnešiem. 27% iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā, jo viņi nav domājuši par šādu situāciju iespējamām sekām uz savu labklājību.

“Visā pasaulē dzīvības apdrošināšanu izvēlas kā drošāko veidu, lai parūpētos par savas ģimenes finansiālo aizsardzību pēkšņos dzīves pavērsienos, it īpaši, ja ģimenē ir tikai viens apgādnieks, ģimenei ir mājokļa kredīts vai nav finanšu uzkrājumu vismaz sešu mēnešalgu apmērā. Diemžēl Latvijā dzīvības apdrošināšanas īpatsvars ir viens no zemākajiem Eiropā, lai gan novērojam, ka cilvēki biežāk sākuši interesēties par apdrošināšanu kā veidu samazināt finanšu riskus savā dzīvē,” skaidroja “Swedbank” Investīciju produktu daļas vadītājs Reinis Jansons.

Bankas eksperti pauda pārliecību, ka katram pelnītājam ģimenē vajadzētu veidot drošības spilvenu, kas palīdzētu ģimenei neparedzētu tēriņu gadījumā vai tad, ja kāds no ģimenes locekļiem zaudējis darbu. Kopumā, lai ģimene justos finansiāli aizsargāta pēkšņiem dzīves pavērsieniem, darba spējas zudumam, nelaimes gadījumiem vai pat nāvei, nepieciešama summa, kas līdzvērtīga ģimenes gada ienākumiem.

Tikai 4% iedzīvotāju atzīst, ka nelaimes gadījumā ģimenes līdzšinējo dzīves līmeni varētu saglabāt 12 mēnešus un ilgāk. Lielāka finansiālā nedrošība parādās iedzīvotājiem vecuma grupā no 40 līdz 49 gadiem – savu finansiālo stabilitāti tikai mēnesi spētu saglabāt 40% aptaujāto, kamēr vecuma grupā no 50 gadiem mēnesi varētu iztikt jau tikai 43% aptaujāto.

“Swedbank” iedzīvotāju aptauja par iedzīvotāju spēju saglabāt ģimenes esošo dzīves līmeni gadījumā, ja ar kādu no ģimenes apgādniekiem notiktu kas neparedzēts, veikta no 2011.gada 12.decembra līdz 19.decembrim. Aptaujāti 1010 respondenti vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+