Latvijā
Sabiedrība

Trešdien pie balta galdauta atklās Brīvības mēnesi5

Foto – Sintija Zandersone/LETA

Maijā visā Latvijā gaidāma plaša norišu programma, stiprinot un godinot mūsu valsts pamatvērtību – brīvību. Tāpēc Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicina ikvienu iesaistīties savas personīgās un valsts brīvības atzīmēšanā, „ienesot” svinības ikvienā mājā un pilsētā ar Balto galdautu svētkiem 4.maijā. Savukārt visu maija mēnesi turpināsim atzīmēt šo būtisko simtgades pieturzīmi ar plašu sporta un kultūras notikumu klāstu, sniedzot iespējas ikvienam rast veidu, kā zem vienota karoga svinēt Brīvības mēnesi, informē Latvijas valsts simtgades birojs.

Brīvības mēneša svinīgās atklāšanas pasākums notiks trešdien plkst. 12.00 laukumā pie Brīvības pieminekļa.

“Pulcējoties pie balta galdauta, noskaidrosim, kā Brīvības mēnesī simtgades svinības ienāks Latvijas pilsētās un kā sniegsim iespēju ikvienam iesaistīties kopēju svētku veidošanā vai arī ērti rast savai gaumei piemērotākos svinību notikumus. Kas ir brīvība šodien un kas to padara atzīmēšanas vērtu? To jautāsim spilgtām personībām, kuras ikdienā nes Latvijas vārdu pasaulē un palīdz celt latviešu pašapziņu – Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidentei Inetai Radēvičai, Latvijas Ārpolitikas institūta direktoram Andrim Sprūdam, literātam Osvaldam Zebrim un ielu māksliniekam Dainim Rudenim,” vēsta birojs.

Pasākuma programmā paredzēts Brīvības mēneša un Latvijas simtgades pasākumu pieteikums, Baltā galdauta svētku norises vietu digitālās kartes atvēršana, interaktīvā simtgades notikumu kalendāra “Pielaiko LV100 programmu” atklāšana, pirmā LV100 karoga pacelšana un dāvinājums Latvijas pašvaldībām

LA.lv