×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
17. aprīlis, 2018
Drukāt

Trešdien pie balta galdauta atklās Brīvības mēnesi (5)

Foto - Sintija Zandersone/LETAFoto - Sintija Zandersone/LETA

Maijā visā Latvijā gaidāma plaša norišu programma, stiprinot un godinot mūsu valsts pamatvērtību – brīvību. Tāpēc Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs aicina ikvienu iesaistīties savas personīgās un valsts brīvības atzīmēšanā, „ienesot” svinības ikvienā mājā un pilsētā ar Balto galdautu svētkiem 4.maijā. Savukārt visu maija mēnesi turpināsim atzīmēt šo būtisko simtgades pieturzīmi ar plašu sporta un kultūras notikumu klāstu, sniedzot iespējas ikvienam rast veidu, kā zem vienota karoga svinēt Brīvības mēnesi, informē Latvijas valsts simtgades birojs.

Brīvības mēneša svinīgās atklāšanas pasākums notiks trešdien plkst. 12.00 laukumā pie Brīvības pieminekļa.

“Pulcējoties pie balta galdauta, noskaidrosim, kā Brīvības mēnesī simtgades svinības ienāks Latvijas pilsētās un kā sniegsim iespēju ikvienam iesaistīties kopēju svētku veidošanā vai arī ērti rast savai gaumei piemērotākos svinību notikumus. Kas ir brīvība šodien un kas to padara atzīmēšanas vērtu? To jautāsim spilgtām personībām, kuras ikdienā nes Latvijas vārdu pasaulē un palīdz celt latviešu pašapziņu – Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidentei Inetai Radēvičai, Latvijas Ārpolitikas institūta direktoram Andrim Sprūdam, literātam Osvaldam Zebrim un ielu māksliniekam Dainim Rudenim,” vēsta birojs.

Pasākuma programmā paredzēts Brīvības mēneša un Latvijas simtgades pasākumu pieteikums, Baltā galdauta svētku norises vietu digitālās kartes atvēršana, interaktīvā simtgades notikumu kalendāra “Pielaiko LV100 programmu” atklāšana, pirmā LV100 karoga pacelšana un dāvinājums Latvijas pašvaldībām

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Brīvība – tā ir utopija . Izglītotiem cilvēkiem to vajadzētu zināt…

  2. Kāpēc tieši trešdien? 18. aprīlī? tas pastulbais Baltais Galdauts, ko izdomāja kultministres roklaiža Pavļuta (100gades kantora direktrise, politiskā censoņa PAR Daniēla sieva) tak ir 4. maijā! Es skatos kalendārā no visām pusēm, bet man nesanāk nekāds mēnesi no 18. aprīļa līdz 4. maijam. 4. maijs turklāt iekrīt piektdienā! Ko kultūras ministrijā lieto, ka var līdz šitam aizmurgoties? Vai naudas padaudz, vairs nezina, kā notrallināt. Lai jau patrallina, nākamgad būs plāns valsts budžets (nebūs vairs nerezidentu banku nodokļi), pēc tam vēl plānāks, jo būs mazāk Eiropas naudas. Cerams, tad kultūrai arī pievilks skrūves, jo lai nu bez kā var iztikt, bet bez tām jēlībām, ko pašlaik izdomā un realizē Kult.min. pilnīgi noteikti var iztikt. Piemēram, šis pasākums ir absolūti nevajadzīgs. Un neviens atskaitot pašus organizatorus tur arī neies.

  3. Ha, ha, ha! Brīvība? No kā brīvība? No darba, no normālas dzīves? No vārda brīvības? Tagad jau pat domāt nedrīkst, ja tu domā ne tā, kā saimnieks ES – ASV liek? Tas jau drīzāk ir Latvijas bēru galds, nekā brīvības.

  4. Brīvības mēnesis? Brīvi no dzīves, brīvi no veselības, brīvi no darba, brīvi no nākotnes, brīvi no algām un jebkādiem ienākumiem, brīvi no iekšējiem orgāniem u.t.t.

Draugiem Facebook Twitter Google+