Latvijā
Kriminālziņas

Uguns laupījusi dzīvību vienam cilvēkam 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 23 ugunsgrēki, tajos viens cilvēks gājis bojā, bet vēl viens cietis, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Traģiskākais ugunsgrēks notika naktī uz ceturtdienu Rīgā, Matīsa ielā. Plkst.1.11 ugunsdzēsēji saņēma informāciju, ka no Matīsa ielas trīsstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvokļa nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka dzīvoklī deg dīvāns piecu kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 63 gadus vecs vīrietis. Plkst.2.11 ugunsgrēks tika likvidēts.

Ugunsgrēks ar cietušo notika trešdienas vakarā Jūrmalā. Plkst.21.17 VUGD saņēma izsaukumu uz Edinburgas ielu, kur ugunsgrēks bija izcēlies šķūņa ēkā. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka 100 kvadrātmetru platībā deg koka šķūņi. Ugunsgrēkā cieta apmēram 60 gadus vecs vīrietis, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD). Ugunsgrēku likvidēt izdevās dažas minūtes pēc pusnakts.

Platības un sarežģītības ziņā ievērojams ugunsgrēks vakar vakarā izcēlās Talsu novada Ģibuļu pagastā. Plkst.21.45 ugunsdzēsēji saņēma informāciju, ka tur deg divstāvu dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka atklātas liesmas pārņēmušas ēku 280 kvadrātmetru platībā, turklāt lielā vēja dēļ pastāvēja uguns izplatīšanās draudi. VUGD darbiniekiem izdevās no liesmām nosargāt divas piecu un desmit metru attālumā esošas ēkas. Pēc četru stundu darba, plkst. 2.41, paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Trešdien kopumā desmit ugunsgrēki dzēsti novados, astoņi Rīgā, bet pieci citās pilsētās.

Diennakts laikā VUGD darbinieki veikuši arī 27 glābšanas darbus – 14 novados, deviņus Rīgā, bet četrus citās pilsētās.

Naktī uz ceturtdienu ugunsdzēsēju-glābēju palīdzība bija nepieciešama kādam vīrietim, kurš Gulbenes novada Lizuma pagastā atradās mežā un veselības problēmu dēļ nevarēja saviem spēkiem no tā izkļūt. Izmantojot glābšanas dēli, glābēji vīrieti iznesa no meža un nodeva NMPD.

Kopš gada sākuma valstī reģistrēti 7713 ugunsgrēki, tostarp 2253 kūlas degšanas gadījumi. No 1.janvāra līdz šodienai ugunsgrēkos cietuši 315, bet gājis bojā 61 cilvēks, tostarp trīs nepilngadīgie.

LA.lv