Mobilā versija
+4.4°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
14. janvāris, 2015
Drukāt

Trešdienas talismans: tirkīzs. Pasargā no kritieniem un lūzumiem

tirkizs

Ķīmiskā formula: CuAlH20. Tirkīzs satur vara sulfātu, alumīnija silikātu, to veido mikrokristāliski mezgliņi. Mūsdienās lielākajai daļai tirkīza rotaslietu un amuletu ir “stabilizēta krāsa”, kas nozīmē, ka tie ir impregnēti ar vasku, plastikāta pārklājumu vai sodas silikātu, bieži vien pievienojot arī krāsvielu košākam. Cilvēki sākuši tirkīzu izmantot jau 3000 vai 4000 gadus p.m.ē. Sīnāja pussalā.

Ezoterikā tirkīzu izmanto redzes uzlabošanai un lai atbrīvotos no bezmiega, pasargātos no sliktiem sapņiem, aktivizētu piektās čakras darbību. Šī čakra atbild par vairogdziedzera darbību, kaklu, aizdeguni un balss saitēm. Zaļo tirkīzu nav ieteicams nēsāt jauniem cilvēkiem, jo tas ir vecuma jeb vieduma simbols, kas ir nepieciešams dzīves gudriem cilvēkiem.

Tas arī bija svarīgākais Amerikas dienvidrietumos dzīvojošu indiāņu cilšu svētais akmens. Ikviens navaho indiānis vienmēr līdzi nēsāja kādu tirkīza rotaslietu, uzskatot, ka tas novērš negadījumus, jo īpaši saistītus ar krišanu. Piemēram, tirkīzs bija jātnieku talismans, kas ļāva vienmēr noturēties seglos.

Šis ticējums vēlāk pārceļoja uz Eiropu, kur pārveidojās par uzskatu: ja tirkīza valkātājs arī nokrīt, vismaz nesalauzīs kaulus.
Izklausās visai būtiski pašreizējos laikapstākļos arī Latvijā!

Pievienot komentāru

Šodien – Jauns mēness Zivīs. Ko drīkst darīt, no kā atturēties?Februāra jaunais mēness ir īpaši svarīgs, ņemot vērā to, kas tas iekrīt mēneša beigās. Jauns mēness februāra beigās vai marta sākumā nozīmē jauna posma sākumu dzīvē, enerģijas atjaunošanos, organisma pārkārtošanos.
Draugiem Facebook Twitter Google+