Trešo reizi bez vārtiem, 0:4 pret Zviedriju 0

Latvijas hokeja izlase otrdien nespēja gūt vārtus arī savā pēdējā pasaules čempionāta spēlē, ar rezultātu 0:4 (0:2, 0:1, 0:1) piekāpjoties vienai no turnīra saimniecēm Zviedrijai.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Līdz ar to Latvijas izlase pasaules čempionātu noslēdza desmitajā vietā. Kļuvis zināms, ka Latvijas hokejisti automātiski nav kvalificējusies 2014.gada Soču olimpiskajām spēlēm, bet nākamā gada februārī tā savā laukumā rīkos kvalifikācijas turnīru.

Tomēr nepatīkamākais fakts, ka Latvijas izlase nespēja gūt vārtus gandrīz 220 pēdējās minūtes, kas ir ilgākais “sausais” periods latviešiem pasaules čempionātu vēsturē.

Rezultātu piektajā minūtē atklāja Luī Ēriksons, bet 15.minūtē, spēlējot vairākumā, Zviedrijas izlases pārsvaru dubultoja Jākobs Silfveberjs. Savukārt otrajā trešdaļā vēlreiz Zviedrija izmantoja vairākumu, 3:0 panākot Henrikam Zeterbergam, bet trešajā spēles daļā punktu mačam pielika Jūhans Fransēns.

Maču aktīvāk iesāka Zviedrijas izlase un otrajā minūtē tai bija izgājiens pret Latvijas vārtiem, turklāt pēc tam arī tika gūti vārti, kas gan netika ieskaitīti, jo pret Latvijas izlases vārtsargu Māri Jučeru bija izdarīts pārkāpums. Tomēr Zviedrijas hokejisti turpināja uzbrukt un piektajā minūtē atklāja rezultātu, kad precīzs bija viens no čempionāta rezultatīvākajiem spēlētājiem Ēriksons. Pārsvars turpināja piederēt Zviedrijai un Latvijas izlase pirmo metienu pa vārtiem veica tikai trešdaļas vidū, kad pretinieki bija izpildījuši jau desmit raidījumus. 13.minūtē pēc aktīvas Ronalda Ķēniņa darbības Latvijas izlase pirmoreiz mačā nokļuva vairākumā. Visas divas minūtes latvieši pavadīja pretinieku laukuma zonā, kontrolējot ripu. Tika izveidota arī viena reāla vārtu gūšanas iespēja, tomēr Latvijas hokejistiem neizdevās to realizēt. Īsu brīdi pēc atgriešanās vienādos sastāvos jau mazākumā palika Latvijas izlase, kad uz noraidīto soliņa devās Kaspars Daugaviņš. Zviedrijas izlase nospēlēja daudz pārliecinošāk un rezultātu dubultoja jau pēc septiņām vairākuma sekundēm, kad pēc Ērika Kārlsona metiena pirmais pie ripas nokļuva Silfveberjs un ieraidīja to vārtos. Pirmās trešdaļas izskaņā ritēja līdzīgāka ciņa, kaut pārsvars joprojām saglabājās Zviedrijai, bet rezultāts joprojām saglabājās Latvijai nelabvēlīgs – 0:2.

Otro trešdaļu Latvijas izlase iesāka aktīvi, izveidojot pāris momentus, tomēr tieši Zviedrijai pēc pēc trim ar pusi minūtēm bija reālākā iespēja gūt vārtus – pēc zviedru kapteiņa Dāniela Alfredsona metiena ripa lēnām slīdēja vārtos, tomēr to pāris centimetrus pirms pilnīgas vārtu līnijas šķērsošanas prom izdevās aizsist Jānim Andersonam. Latvijas izlase ceturtā maiņa turpināja spēlēt aktīvi un pēc septiņām spēlētām minūtēm Kaspars Saulietis lieliski vārtu priekšā piespēlēja Jurim Štālam, kuram pavisam nedaudz pietrūka, lai pārspētu pretinieku vārtsargu Viktoru Fāstu. Tomēr joprojām, neskatoties Latvijas pretuzbrukumiem, ievērojams pārsvars piederēja sacensību saimniecei. Desmitajā minūtē iespaidīgu spēka paņēmienu pret Kasparu Saulieti veica Stafans Kronvals un drīz pēc notikušā latvietis aizgāja uz ģērbtuvēm. Turpinājumā pie otrā noraidījuma mačā tika Daugaviņš un Zviedrija to otro reizi izmantoja – pēc Alfredsona piespēles precīzs bija Zetebergs. Četras minūtes pirms trešdaļas beigām viens pret pretinieku vārtiem izgāja Miķelis Rēdlihs, tomēr viņa raidījums trāpīja pa vārtu pārliktni. Savukārt brīdi vēlāk ar to pašu pret Latvijas vārtiem atbildēja arī Zeterbergs. Pēc otrās trešdaļas Latvijas izlase atradās zaudētājos ar 0:3.

Trešās trešdaļas sākumā pie divu minūšu noraidījuma tika Ronalds Ķēniņš, bet minūti vēlāk pretiniekus izprovocēja Miķelis Rēdlihs un komandas nokļuva vienādos sastāvos. Kopumā spēle ritēja mierīgāk, bet aktīvāka cīņa sākās pēc vairākiem Kaspara Daugaviņa mēģinājumiem izprovocēt pretiniekus.

Kas neizdevās Daugaviņam, izdevās Kobam Jasam, kad astotajā minūtē viņš saķērās ar Ēriku Kārlsonu. Abi hokejisti devās uz divām minūtēm atpūsties, bet uzreiz pēc viņu atgriešanās laukumā Jass metās virsū Kārlsonam, izkaujoties. Tomēr noraidījumu līdz spēles beigām saņēma vienīgi Jass, bet pretinieks tika cauri sveikā. Līdz ar to Latvijas hokejisti palika uz piecām minūtēm mazākumā. Zviedrijas izlase šajā laikā izveidoja daudzus bīstamus momentus, bet precīzi meta tikai vienu reizi, kad no vārtu priekšas precīzs bija Jūhans Fransēns un panāca 4:0. Cīņas beigās ļoti pārliecinoši vārtos darbojās Jučers un tas paglāba Latvijas hokejistus no vēl smagāka zaudējuma.

Šajā mačā Zviedrijas izlase pa Jučera vārtiem izdarīja 44 metienus, bet Latvija atbildēja ar 22 raidījumiem. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē kļuva Jānis Andersons, kurš iepriekšējos mačos vairāk sēdēja rezervē nekā devās laukumā, bet Zviedrijai – Alfredsons.

Tāpat tika nosaukti trīs labākie hokejisti Latvijas valstsvienībā par kuriem kļuva Georgijs Pujacs, Ronalds Ķēniņš un Miks Indrašis.

Šajā mačā Latvijas izlases vārtu drošība jau no pirmās minūtes tika uzticēta Mārim Jučeram, jo pamatvārtsargam Edgaram Masaļskim pēc iepriekšējās spēles konstatēts ceļgala saišu sastiepums. Tāpat mainījās Latvijas izlases maiņu virknējumi – Miķelis Rēdlihs tika nomests uz trešo uzbrucēju trijnieku, kurā viņš spēlēja kopā ar Kasparu Daugaviņu un Andri Džeriņu, pirmajā cīnījās Jānis Sprukts, Ronalds Ķēniņš un Miks Indrašis, bet otrajā virknējumā sacentās Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Cipulis un Gints Meija. Ceturtajā maiņā, kā ierasts, darbojās Juris Štāls, Koba Jass un Kaspars Saulietis, bet ārpus pieteikuma palika Roberts Bukarts.

Kā ziņots, pasaules čempionāta pirmajā mačā Latvija izlase ar rezultātu 2:5 zaudēja spēcīgajai Krievijas valstsvienībai, pēc tam saspringtā cīņā ar 3:2 pārspēja Vāciju, trešajā mačā ar 5:0 pārliecinoši pieveica Itāliju, ceturtajā spēlē ar 1:3 zaudēja Čehijai, bet nākamajās divās cīņās pret Norvēģiju un Dāniju nespēja gūt vārtus, ciešot zaudējumus attiecīgi ar 0:3 un 0:2.

Pārējās šīs grupas spēlēs otrdien Norvēģija ar 6:2 (0:0, 5:0, 1:2) uzvarēja Dāniju, bet Čehija ar 8:1 (3:1, 3:0, 2:0) sagrāva Vāciju. Stokholmas grupas noslēguma kopvērtējumā Krievija izcīnīja maksimāli iespējamo 21 punktu septiņās spēlēs un tai trīs punktus zaudēja Zviedrija. Trešo vietu ar 14 punktiem ieņēma Čehija, kurai punktu zaudēja Norvēģija. Līdz ar to ceturtdaļfinālos ceturtdien Krievija spēkosies ar Norvēģiju, bet Zviedrija tiksies ar Čehiju.