Mobilā versija
+2.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
2. maijs, 2014
Drukāt

Trēziņš: stingrāku sankciju pret Krieviju gadījumā zaudēsim trešdaļu autopārvadājumu kravu (9)

trezins_valdis

Stingrāku sankciju pret Krieviju ieviešanas gadījumā Latvijas autopārvadātājiem kravu apjoms varētu samazināties par vienu trešdaļu vai vairāk, biznesa portālam “Nozare.lv” prognozē asociācijas “Latvijas auto” prezidents Valdis Trēziņš.

“Grūti ir prognozēt, bet domāju, ka iespaidos nopietni. Arī krīzes laikā 1998.gadā zaudējām gandrīz trešdaļu kravu,” uzsver asociācijas vadītājs. Viņš norāda, ka tranzītu Krievija var novirzīt uz savām ostām, saviem pārvadātājiem, bet scenāriji varot būt dažādi.

Autopārvadātājiem tāpat kā “Latvijas Dzelzceļam” tranzīta kravu īpatsvars ar Krieviju ir augsts – no 75% līdz 80%. Līdz ar to pārvadātāji patlaban uzmanīgi skatoties, kas notiek kaimiņvalstī, jo ir neziņa, kā būs ar pārvadājumiem.

“Ir skaidrs, ka šogad autopārvadājumu jomā pieauguma nebūs, labākajā gadījumā kravu pārvadājumi būs tādā pašā līmenī kā pagājušajā gadā,” uzsver Trēziņš.

Kā ziņots, situāciju Ukrainā patlaban ir būtiskākais risks Latvijas ekonomikas izaugsmei, teikts valdībā izskatītajā Ekonomikas ministrijas progresa ziņojumā “Par Latvijas nacionālās reformu programmas “Eiropa 2020″ stratēģijas kontekstā īstenošanu”.

Lai nodrošinātu stabilu izaugsmi, investīciju loma kļūs arvien svarīgāka, akcentēts ziņojumā. Vēl jo vairāk to apstiprina rūpniecības apakšnozarēs vērojamās augstās vai pat maksimālās jaudu noslodzes, kas liecina par nepieciešamību investēt.

Svarīgs faktors, kas noteiks turpmākās ekonomikas tendences, ir ārējā vide. Latvijas galveno tirdzniecības partneru izaugsme tiešā veidā ietekmē eksporta apjomus.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. …bet Latvijas okupācijas gadījumā zaudēsim visas kravas!

  2. Un vēlies redzēt oranžās vaboles šeit? Kad kāda oranžā vabole ņemts tavu namu, mantu un pat sudraba pulksteni no tavas kabatas un teiks – es tevi atbrīvoju no liekā…Paliksi gudrāks? Bagātāks? Labāk pieciet mazo skādi nekā saņem lielo skādi un izpriecas zemē, kur mūžigie sniegi un saule aust…

  3. aizej iedzer rosolu

  4. Šitam purnam tik nauda prātā, tālāk skatiens par savu degungalu neredz.

  5. Pietiek vienreiz šeit raudāt, būs mazāk, lai ir. Sen jau visiem vajadzēja pārstrukturēt tirdzniecību, Krievijai atstājot tikai nelielu daļu, lai krīzes situācijā neko nezaudētu. Krievija nav drošs tirdzniecības partneris. Viss jau saprotams, attiecīgās personas nevarēs savas kabatas piepildīt pilnākas.

  6. nado druzit!

  7. Jaaexportee uz rietumiem

  8. Karš maksās dārgāk.

  9. Nu un? Pārdzīvosim.

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+