×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
4. maijs, 2017
Drukāt

Valdis Krastiņš: Kādēļ cilvēki savā laikā stājās komunistu partijā? (52)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Valdis Krastiņš, bijušais vēstnieks

Kādēļ cilvēki savā laikā stājās komunistu partijā? Ne jau komunistu ideoloģijas iedvesmoti. Stājās tādēļ, lai iegūtu acīmredzamus labumus: dzīvokļus, automašīnas, labi apmaksātu darbu. Un par to komunistu vara sagaidīja tās slavināšanu.

Šajā “es tev – tu man” vienādojumā svarīgākais ir pilnīga ideoloģijas izslēgšana, lēmums par iestāšanos tika pieņemts materiālo ieguvumu plāksnē.

Šī gadiem ilgi piekoptā nostāja ir atstājusi graujošas sekas Latvijas politiskajā un līdz ar to arī ekonomiskajā dzīvē. Joprojām cilvēki pievienojas partijām, galvenokārt dažādu materiālu interešu vadīti, uzskatot, ka tā vai cita partija palīdzēs šo interešu realizācijai; jāiegūst tikai zināms deputātu skaits. Tas nozīmē, ka valsts ilgtermiņa attīstības plānošana praktiski nemaz nav iespējama, jo tās veidošanai nepieciešamas zināmas ideoloģiskas pamatnostādnes, kuras nemainās atkarībā no vēlēšanu iznākuma.

Kurai no pašreizējām politiskajām partijām ir šādas nostādnes (kaut vai konservatīvisma – liberālisma plāksnē)? Praktiski nevienai – ja atskaita Nacionālo apvienību, kur ideoloģisks ir jau pats partijas nosaukums, bet arī te nav visaptverošas, ideoloģijā balstītas darbības programmas. Rezultāts ir mūsdienu politiskā vide, kuras ikdienā dominē sīkas problēmas un to risinājums atbilstoši naudīgo sponsoru sīkajām vēlmēm.

Savā laikā Tautas fronti uztvērām kā organizāciju, kura kopīgam mērķim vienoja dažādu uzskatu cilvēkus. Arī valsts strauja attīstība iespējama tikai tad, ja šim mērķim apvienojas atšķirīgu uzskatu ļaudis. Pagaidām vērojama deķīša vilkšana dažādos virzienos. Bet valsts problēmas veidojas un briest neatkarīgi no sīko grupu vēlmēm. Diemžēl. Vai uzskaitīt šīs problēmas? Vispirms – paredzamais ES fondu izsīkums. Tad nodokļi, medicīna, izglītība. Iespējams, ka ir pat godīgi mēģinājumi to visu risināt, bet mehānismi te pieminēto iemeslu dēļ lāgā nestrādā. Rodas aizdomas, ka pēc 3. jūnija vēlēšanām viss pamazām noklusīs un turpināsies kā līdz šim. Tas nozīmētu ilgstošu stagnāciju, lejupslīdi. Vai to vēlamies? Varbūt vajadzīga vēl viena atmoda un vēl viena Tautas fronte?

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. Pilnīga taisnība komentētājam PALTUSAM,vai tagad nenotiek tas pats? Kas ”lien” tajās partijās,un kas pēc tam atklājās? Tā kā nenosodīsim tos,kas dzīvoja padomju gados,bet labāk paskatīsimies,kas notiek tagad mūsu laikos,vai kas labāks,vai savādāks?

 2. Partijā stājās dažādu iemeslu dēļ,cits materiālu apsvērumu dēļ,cits ideoloģisku,un cits tāpēc,kad tolaik bija tāda kārtība,kad vadītājam,galvenajam grāmatvedim un citiem vadošajiem darbiniekiem bija jābūt partijas biedriem.Pazīstu daudzus savus bijušos kolēģus,kas bija partijas biedri,visjaukākie cilvēki,un viņi toreiz nemaz nerunāja un neatbalstīja to politiku-vienkārši tādā laikā dzīvojām.Nu,un,kas tad ,tagad viņi ir jāšauj nost,un jābļauj,ka viņi slikti cilvēki-nē taču! Katram laikam savs.

 3. JA IESTAIES KPSS RINDAS,TAD ZAGT NEVAJADZEJA,DEVA PAR VELTI,BIJA TACU T.S.NENOSAUTO VEIKALI,KUR BAIGI RUPEJAS PAR SIEM SPRAGONIEM.TAGAD IR SAVADAK,JAFIREJAS PASAM UN JADALAAS AR SASU,BET ZAGSANAS PRINCIPS TADS PATS:KA TIKAI MAN IR MERCEDES UN DACA JUREMALA,PARIS MILJONI UZ GRAMATINU.PARASTA TAUTA VAR SPRAGT BADA UN NETIEK UZKLAUSITA.

 4. Paldies par rakstu! Vienkārši un skaidri gan par padomju laikiem, gan tagadni.

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  Un, arī: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.” 😉

  =======

  “Latviet’s es’u!!!…”
  ( “tekošajā momentā” – Muļķu Zemes SILES “valsts”
  “eurolatvānijas” zombijfans un “lojāls urrrāpatrEJots” )

  ( aktuālais blamierējums = iz “O.M.© arChīva” )
  .
  ””Latviet’s biju, latviet’s es’u,
  Latviet’s mūžam palikšu…”
  Šito ‘mantru’ “tautās nesu”,
  Un līdz (gr)ēmām zelēšu…

  Latviet’s pad(u)mjlaikos biju:
  Kompartijas locekļos,
  Vodku strēbu, voblu riju,
  Kamēr – tiku partorgos.
  Prezidijos (p)ielaists tiku,
  Kongresos un plēnumos,
  Tribīnēs par politiku,
  Inteļigentna izpaudos.
  Speczakazus izpildīju,
  “Klauvētāju” aģentos ~
  “Čekas” biedriem nostučīju,
  VISU(s) savos “(d)anosos”.
  Specpajoku (p)iepelnīju,
  Cepot “presei” šedevrus,
  Kuros šķidri aptaisīju,
  “Nepareizos” tautiešus.
  Ulmaņlaikus nolādēju,
  Pad(u)mjvaru slavējot,
  “Goda bļembu” izkaulēju,
  Pufaikai šo piespraužot…

  Komuņagu “valsti” cēlu,
  Čut ne nabu uzraudams ~
  Tuč-tuč attapos par vēlu,
  Partbiļeti bučodams:
  Trešā Atmoda man teju,
  Nahrenizēs “karjeru” ~
  Nācās fiksi “mainīt seju &
  Mest uz riņķi kažoku”…
  Tagad – atkal latviet’s es’u,
  Kurš par “valsti” stāv un krīt!
  (Kaut kā ikdienišķo desu,
  Jāmango, jo – gribas rīt…)
  Latviet’s es’u “firmās” (svešās),
  Latviet’s “ŠANAS” biedrībās ~
  Ka tik’ zicēt glaunās vešās &
  (IT KĀ) “būt pie teikšanas”!
  Ka tik’ es pie puspriekšniekiem,
  Skaitos (vismaz – formāli):
  Kaut vai – “atbildīgs” par niekiem,
  Kaut – ņirdz ļaudis (normāli)!…

  Latviet’s, biedri, vienmēr būšu,
  Lai vai kādas varas nāks ~
  Šitāds “darbiņš” nav par grūšu,
  (Jo – bez tā man totāls VĀKS!!!)
  Štrunts par to, ka svešās mēlēs,
  “Progmērus” liek proponēt,
  Kāpēc sīkas purva dēles,
  Piezīžas, kur tik’ var spēt:
  Po(fig), vai no austrumkraja,
  “Ukazs” latv(ij)ietim nāk,
  Vai no rietumširmja haja,
  Zombēt “virsvērtības” sāk ~
  Latviet’s “elastīgi” klanās,
  (Sv)īzdams frakas stērbelēs,
  Fiksi bučot …(roku) manās,
  VISIEM, kas to paģērēs.
  (Dabiski – par “grašiem sūriem”,
  Latviet’s priecīgs andelēt,
  Tēvzemi ar visiem “stūriem” ~
  Rubļos / centos “konvertēt”…)

  “Latviet’s biju, latviet’s es’u,
  Latviet’s mūžam palikšu…”
  Na(fig) spešal gruzīt stresu,
  KĀDS es “galvu nolikšu”…”

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 6. Krastiņš pārāk vienkāršoti tulko stāšanos kompartijā: materiālie apsvērumi – dzīvokļi, mašīnas, karjera.
  Bija jau tādi. Bet bija kas stājās savas pārliecības dēļ un tādu arī bija diezgan daudz, jo daudzi bija apstulbināti ar šo marksisma ideoloģiju un naivi ticēja “gaišajai komunisma rītdienai”. Tagad viņi ir
  baigie patrioti, gandrīz vai nacionālisti. Šādi cilvēki, kas maina savu pārliecību un pielāgojas jaunai situācijai, ir visai bīstami sabiedrībai, jo vajadzīgā brīdī pārdos ne kaimiņus, bet arī savu tēvu un māti.

  • Andrej, šādi idejiskie KP biedri Latvijā varbūt bija pirms kara. Pēc kara tādu vairs nebija. Visi tie bija konjunktūristi un karjeristi!!!

 7. Nav starpība kā saucās partija – komunistiskā vai liberāldemokratiskā. Cilvēki partijās stājas, lai varētu piedalīties politikā – t.i. – lai varētu īstenot savas vēlmes.

 8. OK.-CORRECT-BET MORALE PALIKA,NO CHANGE PEOPLE BRAIN- !!!

 9. Mans sakāmais : kā nu kurš.
  Manā tālaika darba vietā arī partijnieku klātbūtnē nekautrējāmies spert ārā visu, kas uz mēles, tomēr nevienam nekas ļauns nenotika. Viss atkarīgs no katra konkrētā cilvēka.
  Toties dažs labs tā laika bezpartejiskais, tagadējos laikos ticis augstā amatā, sastrādājis tādus sūdus, kurus diezin vai kādreiz būs iespējams izstrēbt.

 10. Cik viegli gan tagad pļūtīt tiem, kuri nav dzīvojuši reālas izvēles apstākļos. Jā, ar mūsdienu acīm raugoties, stāšanos kompartijā var traktēt kā kolaboracionismu. No otras puses taisnība tiem, kuri saka – latviešu kompartijā bija pārāk maz – pārāk liela ietekme procesos bija nelatviešu komunistiem. Lietuvas kompartijā bija pilns ar lietuviešiem un viņi varu Lietuvas PSR daudz lielākā mērā turēja savās rokās, izsitot no centra dažādus labumus. Visvairāk kaitina kategorisks vispārinājums. Līdzās alkatīgiem, promaskaviskiem latviešu komunistiem bija arī daudz krietnu, līdz sirds dziļumiem patriotisku cilvēku.

  • pa galvu gribi.....? Atbildēt

   izliegto sarkanbaltsarkano karogu. Bet vēl pēc divām nedēļām toreizējais republikāniskās ražošanas apvienības Elektrons Valmieras uzņēmuma direktors, PSKP biedrs kopš 1985. gada marta (partijas biļetes numurs 21422863), četrdesmit trīs gadus vecais Berziņš Andris Voļdemarovič ķeras pie papīra, pildspalvas un krievu valodas zināšanām, lai rakstītu autobiogrāfiju

 11. Alkatības dēļ! Neremdināmas alkatības dēļ. Un lai izrādītu partijai savu lojalitāti, nodeva un apmeloja savus līdzcilvēkus. Pilnīgi atteicās no savām saknēm un saviem ideāliem komunistisko kārumu dēļ. Bet kad laiki mainījās tā centās uzdoties gan par ticīgajiem, gan par godīgiem nevainīgiem večukiem, kas cilvēkus tik ļoti mīlējuši, ka viņu pašu labā centušies tos uzgriezt uz pareizā ceļa. Bijušajiem PSKP biedriem nekad nav bijis un arī nebūs ne kauns ne gods. Tikai un vienīgi savs izdevīgums pāri visam.

 12. …kas gan tagad nav jādzird no komunistu mutēm, cik viņi nevainīgi, ka viss tikai desas un labāka darba dēļ, dzīvokļa, sanatorijas pie Melnās jūras un mašīnas bez rindas dēļ, ka tur nebija nekādas ideoloģijas un tā tālāk, BET, kungi BIEDRI, vai tad partijas sapulču nemaz nebija? Netika spriests kā apkarot pret komunistiem noskaņotos? Un kungi Biedri, kurš tad cits, ja ne jūs paši savās sapulcēs izstrādājāt vadlīnijas čekistu teroram? Ne jau čekisti paši rīkojās, bet gan tikai komunistu partijas biedru uzdevumā tas tika darīts. Jūs savās sapulcēs dalījāt ne tikai dzīvokļus, mašīnas, ārzemju ceļazīmes, bet arī sadalījāt cilvēkus tajos, kam dzīvot, un kam mirt. Nav kungi BIEDRI, viss tik vienkārši.
  Tauta pēc Atmodas bija gatava jums piedot, bet jūs to vienkārši aplaupījāt, piesmējāt un rullējāt tālāk savā stilā, komunistu stilā, tā kā jums bija mācīts augstākajās komunistu partijas skolās, jā, arī tādas bija, jūs pārvērtāt brīvo ekonomiku par zvērisko kapitālismu, jo jūsu, komunistu uztverē kapitālisms drīkstēja būt tikai zvērisks, tā jums mācīja partijas skolās. Līdz šai dienai Latvijā ir pensijas tādas par kurām nav iespējams izdzīvot, pat pie labākās gribas. Par pabalstiem, īpaši bērnu pabalstiem jāsaka, ka uz tiem pat 1 kaķi nevar 1 mēnesi uzturēt, bet jūs šādus pabalstus noteicāt cilvēka bērnam jūsu valstī. Vai tad jums ir sirdsapziņa? Vai tad jums ir morālas tiesības atrasties pie varas? Kurš no jums, komunistiem ir atkāpies no amata, jo nav varējis vadīt valsti tā, lai bērni varētu izdzīvot par jūsu noteiktajiem pabalstiem?

 13. Lai tiktu pie siles Atbildēt

  Stājās, lai tiktu pie siles. Tagad dažs kaunas, cits taisnojas, bet cits tikai bārdā smīn. Valsts ir mainījusi vietu ģeopolitikā, robežas ir atvērušās. Bet mūsu sabiedrība nav mainījusies.

 14. Protams,jaasaakas jaunai ATMODAI ! Jaaveido jauna Tautas Fronte ! Un jaatceras,ka ja tas izdosies,tad taa buus peedeejaa iespeeja LATVIJAI BUUT…. Faktiski, ,,erozija,, ir aizgaajusi pa taalu. Diemzheel. Bet cereesim.

 15. Partijā karjeras dēļ lauzās iekšā krievu un žīdu inteliģence, jo, būdami samērā izglītoti, viņi bez partijas karjeru taisīt nevarēja. Bet tā kā partija skaitījās strādnieku partija, tad proporcijas regulēja, pastāvēja neoficiālas kvotas – cik intelbeņķu uz 10 strādniekiem var uzņemt. Žīdus vispār centās neuzņemt, laikam atcerējās Trocki un Kaganoviču. Tad vēl priekšroka bija tā sauktajiem ”nacmeņiem”, t.i. pamatnācijas ļaudīm, vislabāk strādniekiem un kolhozniekiem. Parasti paši meklēja ceļu uz partiju tieši karjēristiski noskaņotie inteliģenti, pārējos aģitēja partorgi un priekšnieki visādos veidos, galvenokārt solot amatus.
  Tad vēl partijai bija vajadzīgi biedri no radošajiem – aktieri, rakstnieki, dzejnieki uc, kas varēja slavināt partijas idejas mākslā. Tā kā tā kompānija partijā salasījās diezgan dažādu motīvu vadīta.

 16. biju komūnists, esmu komūnists un vienmēr būšu komūnists un līdz pēdējam elpas vilcienam nepaguris soļošu pa Iļjiča celu, pa Lielā Oktobra ceļu! Revolūcijas vēsmas nu jau skaidri sajūtamas, biedri!

 17. Izskatās , ka uz pofām radies šis murgojums. Protams ir bijis aprēķins, bet ne tāds ko autors cenšas ieborēt. Tā nebija tikai nauda un karjera, bet gan domas par nākotni. Jo vairāk pseidokomunistu būtu, jo lielāka iespēja panākt rezultātu , kas nekomunistam nebūtu iespējams. Sava veida iefiltrēšanās . Neviens nav svēts un tā notiek arī tagad.

  • “…valsts ilgtermiņa attīstības plānošana praktiski nemaz nav iespējama, …”
   Tā notiek arī tagad, – un nenotiek arī. Tāpēc jau vecie auseklīši dīdās, ka Briseles “medusmaize” (eiro-fondi) drīz izbeigsies, bet pašmāju vēlētājs nevēlas uzturēt?

 18. KĀ TE
  BIJUŠIE
  KOMPARTIJNIEKI
  MĒĢINA
  ATMAZGĀTIES
  !!!
  Nebiju partijā un
  nelīdu priekšniekos
  bet nopelnīju
  samērā labi, jo
  strādāju ar galvu,
  lai nebūtu jāizliek
  pēdējie spēki,
  nepareizi turot
  darbarīkus rokās.

 19. Tā paša iemesla dēļ kā savā laikā cilvēki stājās Nacistu partijā

 20. Neesi vēl izstājies?

 21. Iemesls tas pats,kas savā laikā stāšanās Vienotībā!

  • Tomeer,taa nekam nederiigaa Straujuma,pirms premjereeshanas iekaapa grimstoshaas Vienotiibas ,,laivaa,,….Kaapeec? Citaadi nevareeja? Kam Vienotiibai bija savadzeejies tantuks,kursh triis vaardus nespeej teikumaa sasaistiit ? Kas to pateiks…

 22. Справедливости ради надо отметить, что в партию не брали дураков, в отличии от сегодняшнего времени. Каръеристы и подлецы конечно были, но уж совсем тупых дураков отсеявали в самом начале.

 23. Neesmu bijis ne pionieris,ne komjaunietis un dabigi ari ne komunists.Neesmu piedalijies neviena okupantu demonstracija vai gajiena.Un tas man tomer nesagadaja grutibas pelnit vairak neka kadam komunistam.
  Pricigas Latvijas Valsts svetku dienas! Saules muzu Tev Latvija !

 24. Un kāpēc šis mudaks vēl aizvien kaut ko muld par komunistiem? Vai tad pirms 1940.gada latviešu politiķi bija balti un pūkaini? Vai pēc 1991.gada tādi kļuva? Būtu labāk pajautājis, kādēļ Latvijā ir tā, ka, lai kādu jaunu partiju neveidotu, vienalga sanāk Latvijas Ceļš – Tautas partija – ”Vienotība”, starp kurām atšķirības ir tikai tad, kad šīs partijas savā starpā cīnās, un tās pašas atšķirības ir nebūtiskas. Un, starp citu, sev šis te Valdis arī varētu pajautāt, kādēļ es, tik balts un pūkains Valdis, kļuvu par vēstnieku šādās politiskajās reālijās.

 25. Projektēšanas institūtā augstāku amatu par grupas vadītāju varēja iegūt tikai, ja biji partijā. Nezinu, kā citos, bet vismaz vienā, par ko zinu, tā bija.

 26. Tagad partijas var slavināt,bet neko jums neiedos

 27. Labi, ka toreiz bija tikai VIENA partija!!! Savādāk, nez vai šo dienu būtu piedzīvojusi!!!?

 28. Komunistiskajā partijā , tāpat kā jebkurā partijā stājās arī tāpēc, lai SPĒTU IETEKMĒT APSTĀKĻUS. Jebkuram psihiski veselam cilvēkam bija un ir skaidrs, ka komunistiskā ideoloģija ir nonsens. Arī par skolotāju daži kļūst tāpēc, ka grib dot savu ieguldījumu tautas apgaismošanā. Viņi zina un saprot, ka Darvinisms ir murgi, bet vai viņi var reāli iebilst pret evolūcijas teorijas klātbūtni skolu programmās? Skolotāji daudzos gadījumos ir spiesti mācīt bērniem lietas, ko paši nevar pieņemt. Tādi paši arī bija daži no tā laika komunistiem.

 29. klusu no krūmiem Atbildēt

  Dzīvīte tik viena. Un izvēle – ar varu vai pret varu. Un katrai varai iepriekšējā bijusi nepareizā. Padodiet, tautieši, labāk kādu mīkstāku priekšvēlēšanu avīželi …

 30. Valdi, līdēju un nodeveju latviešiem nekad nav trucis. Bet arī nacionalu ideālistu nekad nav trūcis.

  • Jā. Un bieži vien nacionālie ideālisti un nodevēji līdēji ir vienas un tās pašas personas. Interesanti!

   • Tikai muļķi nemaina savus uzskatus.

    • Трусы и подлецы обычно так делают. Забавно было наблюдать тот массовый исход из партии таких вот латышских приспособленцев, как они отводили глаза на собраниях, как бормотали какие то пустые слова в своё оправдание, и страх, страх на лице. Никто так в открытую и не сказал: мне плевать на эти идеалы, находиться в партии стало невыгодно и поэтому я решил выйти. Никто.

 31. Un kādēļ nestājās? Ne mani vecāki, ne es nebijām komjaunatnē, partijā ne tik. Un tagad arī nestāšos nekur, režīma turpinājums, nekāda brīvā Latvija. Mafija, savējie un nesavējie.

  • k 4. maijs, 2017 18:20… Ne mani vecāki, ne es nebijām komjaunatnē, >>> Taatad, ne juus ne juusu vecaaki nemaaciijaas nevienaa augstaakajaa maaciibu iestaadee bet bija un (labpraatiigi) palika laukji jeb neizgliitoti proletaarieshi? To juus gribeejaat pateikt? Juutu jums liidz… un juusu beerniem un mazbeerniem arii!

  • tādi kā tu tieši tos režīmus veicina. stāv tik malā un ar to lepojas. būtu kaunējies (-usies)

 32. Pirmskara Latvijā piekoptais veikalisms – zeļ un plaukst 4.maija repubļikā. Lasiet Raini, beidziet tērgāt par padomju varu:”….Kas tagad mūsu dzīvē ir tas valdošais, ja likumības atmosfēras mums tagad nav? Visu mūsu dzīvi tagad noteic veikals. Patlaban mūsu valstī ir spēku savākšanas periods, kurā kapitāls sakopojas. Par nožēlošanu šis veikalisms ir ieviesies tādās sfērās, kurās viņam nevajadzētu būt. ”
  Raiņa Saeimas runa par kultūru, valsti un veikalnieciskumu. ( 1.Saeimas 8. Sesijas 19. Sēdē 1925. gada 20.maijā. J.Rainis „Runas un intervijas” (Rīga, „Zinātne”, 1993)

 33. kam tad partijas ir , ja ne ekonomikas stiprināšanai. Nav ekonomikas, nav valsts. Slikti, ja savtīgu interešu dēļ.

 34. Merkantīlu apsvērumu, vai naida pret savu tautu, dēļ. Tas pats bija kādreiz ar pravoslāvisma pieņemšanu, stāšanos LC, DPsaimnieks, LPP, ZRP un Vienotībā.

 35. Ko partijnieki darīja savās sapulcēs? Palasiet partijas protokolus arhīvā – nostučija pārējos cilvēkus un plānoja kā tos visādi pakļaut un izmantot. Un tā līdz šim šie “labie” cilvēki, agrākie komunisti, turpina izmantot savus līdzcilvēkus (neteikšu tautiešus, jo tādiem tauta pie kājas). Kas reiz kļuvis profesionāls noziedznieks to neiespējami izlabot.

 36. Vai tad kādreiz latvieši ir bijuši savādāki,tā bija arī pirmā Ulmaņa laikos,kad beidzot viņam apnika tie partiju kašķi,tā bija padomju laikā,un tā ir tagad.Tāda ir bijusi politika,un ne jau tie cilvēki palika sliktāki.zinu daudzus komunistiskās partijas biedrus,kas bija un palika lieliski cilvēki,bet,ja tu strādāji augstākā amatā,tad tā arī vajadzēja būt PSKP biedram.

 37. KADEL NEPRASA:KAPEC LIKA STATIES? LAI IEGUTU LIELU naudu, jo katrs maksaja vismaz 10 rublus.

  • Biedru naudas apjoms bija atkarīgs no darba algas, nebija tiešas saistības ar 10 rubļiem! Nelieto nepareizo alkoholu!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+