Mobilā versija
+24.4°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 16. augusts, 2017
7. augusts, 2017
Drukāt

Valdis Krastiņš: Par ko liecina “Rīdzenes sarunas” (13)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Ja tā runā mūsu “varenie” un ietekmīgie, tad mūsu valsts nākotnes izredzes ir ļoti bēdīgas, jo lamu vārdu lietošana norāda uz – būsim atklāti – ļoti zemu domāšanas līmeni. Tāda ir sabiedrības daļas reakcija uz “Rīdzenes sarunām”. Es tai pievienojos.

Bet mūsu zemes tradīcijas tikpat bēdīgā kārtā pieļauj, ka šādi tipāži var tikt un tiek ievēlēti, nostiprināti ar vēlētāju balsīm. Un tad jau vairs neko. Tad atliek sākt meklēt, kā sodīt sarunu publicētājus, kā pasludināt šīs sarunas par valsts noslēpumu utt. Patlaban šis process sācies, un tam savu svētību devuši arī daži politiķi. Kādas būs sekas?

Esmu pesimists – domāju, ka agrāk vai vēlāk publicētāji par savu rīcību maksās, un maksās dārgi. Bet rupekļi triumfēs, kā jau viņi to ir darījuši visus šos atjaunotās neatkarības gadus.

Man tāda situācija liecina par to, ka kaut kas nav kārtībā ar Latvijas likumdošanu un tiesisko sistēmu. Un arī ar demokrātijas izpratni vēlētāju un amatpersonu prātos. Dažādās valstīs pavadītajos gados esmu pieredzējis daudz un dažādus skandālus, bet nevaru iedomāties, ka jebkurā no šīm zemēm jebkurš pilsonis vai amatpersona būtu ar mieru sveicināties ar “Rīdzenes sarunu” dalībniekiem un tos pieņemt kā politisku darījumu partnerus. Jā, nav likuma, kas piespiestu viņus atstādināt, bet ir tak morāles normas, kaut vai kauns, kas liek paiet malā. Bet, ja kauna nav, ko tad? Tad ir tā, kā tas ir mūsdienu Latvijā.

Man “Rīdzenes sarunas” nešķiet tāls un nevajadzīgs pagātnes atspulgs. Tās ir atgādinājums par veidu, kādā tiek izvēlēti augsta ranga ierēdņi, valsts un valdību vadītāji. Un kādā veidā tiek izmantots dienesta stāvoklis personīgo interešu vārdā. Laiks to saredzēt, sadzirdēt un iegaumēt: nākošās Saeimas vēlēšanas tuvojas!

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Mēs balsojan pēc sarakstiem un tur viltīgi iekļauti tie paši rupekļiļ un tā mēs viņus atkal ieceļam…..zagļus par dārzniekiem

 2. Visi, kas noklausījušies “Rīdzenes sarunas” šausminās par morāles trūkumu mūsu politiķos. Taču tie ir maldi. Viņu sarunas pilnīgi atbilst viņu morālei. VIŅU morālei! Morāle izriet no ideoloģijas. Kādu ideoloģiju cilvēks pārstāv, tāda viņam arī ir morāle. Mēs visi esam pieraduši par morāli uzskatīt tikai no dažādajiem ideālisma ideoloģijas novirzieniem izrietošo morāli. Taču arī materiālisma, ateisms ideoloģijai un patērētāju kultam ir sava morāle. Un tieši tā ir tā morāle, ko pārstāv mūsu politiķi un kas spilgti izgaismojas “Rīdzenes sarunās”. Tieši no šīs morāles viedokļa politologs
  Ījabs tepat “Delfos” analizē notikušo stāstot par riska kalkulatoru un paužot ka, “noteiktu mērķu sasniegšanai nākas no morāles apsvērumiem atteikties”. Materiālisma un ateisma morāle nenosoda ne melošanu, ne zagšanu, ne citus noziegumus. Materiālisma morāles vadmotīvs ir pareizi izkalkulēt riskus. Tāpēc jau arī Ījabs apgalvo, ka tajā politiķu melošanā, centienos citam citu “apčakarēt”, lietot lamuvārdus un izmantot savu dienesta stāvokli savtīgiem mērķiem neliecina par morāles trūkumu. Viņš tikai sūkstās, ka to mūsu politiķu mērķi ir pārāk sīki, provinciāli. VIņaprāt, to visu laikam vajadzētu darīt plašākos mērogos. Nu ko, Dombrovska kungam tagad ir dota iespēja to visu darīt plašākos mērogos, “Rīdzenes sarunu” dalībniekiem vēl līdz tam ir jāgaida sava kārta.
  Ko es ar to gribēju pateikt? To, ka veltīgi ir gaidīt un cerēt, ka politiķi ar ateistisku un materiālistisku pasaules uzskatu kļūs godīgi, sāks rūpēties par tautu, apzinīgi pildīt savus pienākumus, nezags, neņems kukuļus. Viņu pārstāvētajā ideoloģijā vienkārši nav pamatojuma tādiem jēdzieniem kā “tauta”, “gods”, “sirdsapziņa”, “tikumība”, “līdzcietība”. Visi šie jēdzieni nāk no ideālistiskajām ideoloģijām. Materiālismam un ateismam ir sava morāle. Un ideālistiskās morāles jēdzienu pielietošana ikdienā, materiālistam ir tikai “komunikatīvā prakse”, kas palīdz apmuļķot līdzcilvēkus, ļaujot veiksmīgāk sasniegt viņa savtīgos mērķus.”

 3. Nē ,Valdis Krastiņš ir bījušais diplomāts(1992-2008).Visu pareizi pateica.Latvijā nekas nemainīsies.Latvijā kaut kas nav kartība ar likumdošanu un tiesisko sistēmu.Un oligarhu sarunām ir daudz aizstāvji ,kas saka ,ka tā var darīt ,tas nav nekas.

 4. par pabirām pie budžeta naudas

 5. Tu droši vien domāji likumus, nevis likumdošanu? Šiem vārdiem ir atšķirīga nozīme, lai arī skan mazliet līdzīgi. Atšķirība ir ļoti būtiska, tāpēc par to rakstot ir jāieslēdz domāšana!

 6. Vai Valdis Krastiņš ir tas vecais muzikologs ?

 7. Ir vispārzināms, ka biznesmeņi neizceļas ne ar erudīciju, ne morāles līmeni, ne kultūru, ne pat elementāru uzvedības normu zināšanu un ievērošanu. Viņiem tas viss ir minimum minimorum līmenī. Viņiem ir viens mērķis – nauda. Pie tam nereti viņi paši nezina, cik tās naudas vajag. Laba veselība un mērķtiecība ir tikai nepieciešamie priekšnoteikumi. Tas nav nekas slikts. Tādi, sasniedzot savus mērķus, bagātina valsti ar samaksātajiem nodokļiem. Taču “Rīdzenes” gadījums ir pavisam savādāks. Tie visi ir POLITBIZNESMEŅI ! Un tagad redzam, cik daudz viņiem ir aizstāvju. Atceraties! Tas noderēs kad sāksies IV Atmoda! Viņi (politbiznesmeņi) ir daudzkārt ar solījumiem piemānījuši sabiedrību, salikuši amatos “savējos” un tad jau no SPĒKA POZĪCIJĀM ieguvuši iespējas, ietekmi un bagātību. Neticu, ka mūsu likumi un tiesībsargi viņus sodīs. Atgādināšu, pēc 2008.gada krīzes Islandes (vēl nesen “īpaši” izglītotie man lika pārmācīties un i rakstīt ar garumzīmi!) premjers un finanŠu (NB!) ministrs tika pakļauti TOTĀLAI, NEIZTURAMAI ignorēšanas kampaņai. Oi, ja tā varētu mēs…..Taču agrāk vai vēlāk notiks IV Atmoda!

 8. neko daudz nezinu un arī negribu zināt par tām sarunām, bet bilde ir vienkārši dievīga! žetons!

  • Strausa taktika, galva smiltiis un neko nezinu.
   Kaut kur teica ka redzot slepkaviibu aculiecinieks arii ir liidzvainigs slepkaviibaa .

 9. Sarunas neatklāj neko jaunu. Tās notiek arī šodien. Spilgtākie piemēri : Viena prezidenta un viena premjera (Dombrovska) padžīšana, par ko tika runāts jau minētajās sarunās, divu prezidentu ievēlēšana ar “marsiešu” balsīm.

 10. Viens labums no Riidzenes sarunaam tomeer ir,atklaajas Lemberga algoto zurnaalistu komanda ar E.Veidmani prieksgalaa.
  Ja nemaldos E.Veidmane arii zinaaja ka Gruutups gribeeja daudz ko atklaat. ..kaa redzams kas notika un kaa notika.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID aicina!

Nenomaksāto nodokļu apmērs automašīnu tirdzniecībā sludinājumu portālā “ss.lv” varētu būt līdz 50 miljoniem eiro, pirmdien intervijā LTV sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule. Viņa izteica cerību, ka šis strīds starp VID un sludinājumu portālu pievērsīs sabiedrības uzmanību tam, kurā pusē būt: nodokļu maksātāju vai nemaksātāju. Viņa atgādināja, ka VID portālam prasījis datus, kurus analizējot, varētu identificēt tos autotirgotājus, kas, iespējams, nemaksā nodokļus.

Vai Intaram Busulim jāpiedalās "Jaunā Viļņa" žūrijā Sočos?
Līga Rasnača: Mazo algu celšana noteikti nepieciešama (18)Darba devējiem ir iespēja atalgojumu izlīdzināt, jo viens no reformas mērķiem ir ienākumu nevienlīdzības samazināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+