×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

Trieciens Sīrijai būšot ierobežots

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV prezidents Baraks Obama vēl nav pieņēmis lēmumu, vai uzbrukt Sīrijai, taču Vašingtonas atteikšanās no mēģinājumiem iegūt ANO Drošības padomes mandātu liecina, ka trieciens, visticamāk, ir neizbēgams, uzskata analītiķi.

 

Politiskā stīvēšanās Londonā rada šaubas, ka Britānija pievienosies ASV militārajām operācijām pret Sīriju, ja tās sāksies jau šonedēļ. Premjerministrs Deivids Kemerons, sastopoties ar parlamentāriešu pretestību, bijis spiests paziņot, ka viņš nedos rīkojumu uzsākt militārās operācijas, kamēr nebūs publicēts ANO inspektoru ziņojums. ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns paziņojis, ka ieroču inspektori, kas izmeklē iespējamo gāzes uzbrukumu Damaskas pievārtē, no Sīrijas prom dosies sestdien.

Vietējie iedzīvotāji un avoti sīriešu opozīcijā vēsta, ka Asada spēki evakuējuši armijas un drošības dienestu štābu mītnes Damaskas centrā. Iespējamie militārie triecieni pret Sīriju varētu tikt vērsti pret armijas un izlūkdienesta objektiem, kā arī pret vietām, kam ir simboliska saistība ar Damaskas režīmu, tomēr šie triecieni neizmainīs spēku līdzsvaru valstī, uzskata eksperti. Iespējamo triecienu mērķis būs sodīt Sīrijas prezidenta Bašara Asada režīmu un paust viņam skaidru vēstījumu, nevis satriekt viņa militāro spēku un sniegt nemierniekiem izšķirošu atbalstu. Triecieni tiks veikti īsā laika posmā un tie būs vērsti pret simboliskiem objektiem – valdības ēkām, armijas komandcentriem, gaisa spēku bāzēm.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+