Kultūra
Mūzika

Triju flīģeļu maģijas varā krāšņā klasiskās mūzikas šovā “Piano Magic Show”0

Publicitātes foto

23. augustā Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars” pirmoreiz būs vērojams krāšņs klasiskās mūzikas šovs – “Piano Magic Show”, kurā ar klasikas šedevru mūsdienīgiem aranžējumiem ikvienam saprotamā skanējumā priecēs neparasts flīģeļu trio – “Bel Suono”. Uzmanības centrā – trīs klavieres, klasiskā mūzika un trīs jauni, apburoši pianisti.

Klavieru trio šovs “Bel Suono” ir samērā jauns vārds tā dēvētās crossover (klasikas un popmūzikas apvienojums) mūzikas žanrā – tā pirmais albums “Megapolis” iznāca 2013. gadā. “Bel Suono” tulkojumā no itāļu valodas nozīmē “skaista skaņa”, taču tā izcelsmes zeme nav Itālija, bet gan Krievija. Jaunajā projektā apvienoti konkursa kārtībā atlasīti trīs jauni, virtuozi pianisti: Kirils Guščins, Maksims Tarasovs un Vasīlijs Opaļevs, kuri, kā vēsta šova producenti, ir daudzu Krievijas un starptautisku konkursu laureāti. Ikviens trio mūziķis ne tikai lieliski pārvalda instrumentu, bet arī komponē, improvizē un galu galā ir jauns un vienkārši ļoti izskatīgs.

Trio uzstāšanās veidota kā flīģeļu šovs, kurā apvienotas mūsdienu tehnoloģijas un klasiskās mūzikas tradīcijas. To papildina īpašas skatuves gaismas, jauni aranžējumi, un, protams, trīs flīģeļi uz vienas skatuves. Kopā ar Krievijas mūziķiem Liepājā uzstāsies arī Latvijas mūziķu simfoniskais orķestris. Klasiskās mūzikas pazīstami skaņdarbi mūziķu izpildījumā skan mūsdienīgi, tādēļ, kā sola šova producenti, īsts atklājums gaida klausītājus, kas nav iesvaidīti klasiskās mūzikas pasaulē, savukārt klasikas cienītāji dzirdēs neparastas iemīļoto kompozīciju interpretācijas.

“Piano Magic Show” programma aptver dažādus visā pasaulē pazīstamus klasiskās mūzikas skaņdarbus, tostarp Astora Pjacollas “Libertango” un Morisa Ravēla “Bolero”, Ferenca Lista “Ungāru rapsodiju” un Antonio Vivaldi “Gadalaikus”. Skanēs arī K. Sensānsa, Ž. Bizē, J. S. Baha, L. van Bēthovena, P. Čaikovska, M. Musorgska mūzikas šedevri, kā arī citi skaņdarbi. Protams, mūzika klausītājiem tiek piedāvāta “Bel Suono” solistu aranžējumos. Līdzās pasaules klasikas paraugiem mūziķi izpildīs arī savus autordarbus.

Trio “Bel Suono” koncertē gan Krievijā, gan ārpus tās. 2017. gadā piepildījies mūziķu sapnis un trio uzstājās vienā no Maskavas prestižākajām zālēm – “Crocus City Hall”, un biļetes uz šo koncertu bija pilnībā izpārdotas. Mūziķi koncertējuši arī Vācijā un Monako, Maltā un Bulgārijā, Austrijā un Šveicē. Tuvākajos trio plānos ir koncerti Ķīnā, Izraēlā un citās valstīs.


LA.lv