Trilleris Maribelā: Latvija izglābj punktu, tomēr zaudē kazahiem 0

Latvijas U-20 hokeja izlase pirmdien Francijā ielaida vārtus gan vairākumā, gan arī mazākumā, tomēr pēdējā minūtē izrāva neizšķirtu, bet pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas otrās kārtas spēlē ar rezultātu 2:3 (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Kazahstānas vienaudžiem.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Tieši Kārļa Zirņa trenētā Latvijas U-20 izlase atklāja rezultātu, kad 13.minūtē ar saviem otrajiem vārtiem turnīrā izcēlās Renārs Krastenbergs.
Tomēr 28.minūtē Kazahstāna izcēlās, kad spēlēja vairākumā, jo Latvija bija saņēmusi komandas sodu par pārāk daudz spēlētājiem laukumā, savukārt 37.minūtē kazahi arī izvirzījās vadībā, turklāt šoreiz vārtus pamanījās iemest mazākumā.

Pamatlaika pēdējā minūtē, kad Latvijas vārtsargs Gustavs Dāvis Grigals bija nomainīts pret sesto spēlētāju, kazahiem bija iespēja ieraidīt ripu tukšos vārtos, tomēr metiens tika bloķēts. Savukārt 12 sekundes pirms pamatlaika beigām pēc asas cīņas vārtu priekšā Danielam Bērziņam tomēr izdevās iespiest to vārtos un Latvija dramatiskā duelī izrāva neizšķirtu 2:2.

Pagarinājumā pēc Denisa Smirnova pārkāpuma savu vārtu priekšā Latvijai vajadzēja gandrīz divas minūtes aizvadīt mazākumā, tomēr to laikā rezultāts nemainījās, tāpēc uzvarētāju vajadzēja noskaidrot pēcspēles metienos, kur Latvija piekāpās ar 0:1, paliekot bez realizētām iespējām.
Līdz ar to pēc divām spēlēm Latvijai un Kazahstānai kopvērtējumā ir pa četriem punktiem. Pārējās otrās kārtas spēles pagaidām vēl nav aizvadītas.

Turnīra ievadā svētdien Latvija, pateicoties diviem Emīla Ģēģera vārtiem, ar 4:1 apspēlēja Ungāriju, kamēr Kazahstāna pēcspēles metienos ar 3:2 pieveica Vāciju.
Vēl vienā pirmās kārtas cīņā mājiniece Francija ar 6:1 droši uzveica Austriju.
Turnīra turpinājumā latvieši trešdien duelēsies ar Austriju, ceturtdien cīnīsies ar Franciju, bet sestdien būs mačs ar Vāciju.
Tikai turnīra uzvarētāja izcīnīs tiesības spēlēt pasaules čempionāta augstākajā divīzijā.