×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. marts, 2012
Drukāt

Trim Baltkrievijas opozicionāriem liedz piedalīties ES sanāksmē

Baltkrievijas milicija trešdien no Minskas-Maskavas vilciena izsēdinājusi trīs opozīcijas aktīvistus, kas caur Krievijas galvaspilsētu, apejot ceļošanas aizliegumu, grasījās doties tālāk uz Briseli, lai tur piedalītos kopīgi ar Eiropas Savienības amatpersonām rīkotā sanāksmē.

Trīs aktīvisti ar varu izsēdināti no vilciena tieši pirms Baltkrievijas robežas un nogādāti vietējā milicijas nodaļā, sacīja viens no aizturētajiem Apvienotās pilsoniskās partijas līderis Anatolijs Ļebedko. Aizturēts arī aktīvists Aleksandrs Otroščenkovs un partijas “Taisnīgā pasaule” līderis Sergejs Kaļakins, sacīja Ļebedko, pirms viņa tālrunis, kā varēja saprast, tika konfiscēts. Viņiem izvirzītas apsūdzības sīkajā huligānismā.

Trijotne grasījās doties caur Maskavu uz Briseli, kur ES cer uzsākt dialogu ar Baltkrievijas pilsoniskās sabiedrības un opozīcijas pārstāvjiem. Pēc visa spriežot Kaļakins un Ļebedko ir Minskas sastādītajā “melnajā sarakstā”, kurā iekļautajām personām liegta izbraukšana no valsts. Prezidents Aleksandrs Lukašenko pats atzinis, ka šāds saraksts pastāv, savukārt pirmais Baltkrievijas postpadomju līderis Staņislavs Šuškevičs apliecinājis, ka viņam tagad liegts pamest valsti.

Kā šķiet, trīs aizturētie aktīvisti gribējuši apiet ceļošanas aizliegumu, dodoties vispirms ar vilcienu uz Maskavu, jo parasti uz Baltkrievijas un Krievijas robežas pasu kontrole netiek veikta. Marta sākumā Baltkrievijas sabiedriskajās organizācijās parādījās informācija par to, ka varasiestādes ir izveidojušas slepenu no valsts neizlaižamo cilvēku sarakstu, kurā iekļauti 100 cilvēki. Tajā iekļauti tie, kas aicina ES pret Baltkrieviju īstenot arvien stingrākas sankcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+