Latvijā
Izglītība

Trim centīgākajiem LLU studentiem piešķirtas īpašās Senāta stipendijas 0


Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā.
Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā.
Foto-LETA

Trim Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) studentiem piešķirtas LLU Senāta stipendijas 1565 eiro vērtībā, informēja LLU Sabiedrisko attiecību un karjeras centra pārstāve Ilvija Gaidukoviča.

LLU Senāta stipendijas tika piešķirtas Edgaram Kapteinim no Carnikavas, Liānai Pelšei no Rīgas un Kristīnei Zelčai no Jelgavas.

Stipendijai varēja pieteikties par valsts budžeta līdzekļiem studējošie, kuri veic pētniecības darbu un piedalās zinātniskajās konferencēs ar referātiem, studē ar labām, teicamām un izcilām sekmēm, kā arī aktīvi iesaistās universitātes sabiedriskajā dzīvē, skaidroja LLU pārstāve.

Kapteinis studē Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studiju programmas “Pārtikas zinības” 3.kursā. Viņš stāsta, ka pirmajā kursā nolēmis savu darbu maksimāli ieguldīt studijās un profesijas apgūšanā. Lai veicinātu arī savas personības izaugsmi, jaunietis aktīvi iesaistījies daudzās sabiedriskās aktivitātēs, piemēram, ir darbojies fakultātes studējošo pašpārvaldē un pašlaik pilda LLU Studējošo pašpārvaldes Akadēmiskā virziena vadītāja pienākumus, par studenta gaitām informēja Gaidukoviča.

“Stipendijas saņemšana ir nozīmīgs atbalsts, jo tas būs kā stabils finansu avots un man nenāksies meklēt papildu ienākumu avotus, kas varētu radīt problēmas pilnvērtīgi un sistemātiski pēdējā kursā pabeigt apgūt izvēlēto profesiju. Stipendijas līdzekļus noteikti veltīšu arī profesionālajai izaugsmei, piemēram, svešvalodas apguvei, kas būtiski noderēs tālākajā profesionālajā karjerā un zinātniskajā darbībā,” uzskata Kapteinis.

Topošā veterinārārste Pelše, kura studē Veterinārmedicīnas fakultātes studiju programmas “Veterinārmedicīna” 4.kursā, savu nākotni vēlas saistīt ar zirgu ārstēšanu. Viņa norāda, ka iegūtā stipendija nodrošinās finansiālu atbalstu, lai pēc studiju pabeigšanas 5.kursā studente varētu doties praksē uz kādu no zirgu klīnikām Somijā vai Zviedrijā. Pelše arī vairākus gadus brīvajā laikā nodarbojas ar jāšanas sportu un ir iekļauta LLU zirgkopības mācību centra “Mušķi” figurālās jāšanas pamatsastāvā.

Studiju laikā Pelše nopietni pievērsusies zinātniskajai darbībai. “Mans nozīmīgākais sasniegums ir zinātniskā darba izstrādāšana pie asociētas profesores Ilzes Matīses van Houtanas, un, piedaloties 6.Starptautiskajā studentu zinātniskajā konferencē, man izdevās izcīnīt galveno Latvijas Veterinārārstu biedrības balvu – iespēju publicēt savu pētījumu “Veterinārajā Žurnālā”. Pateicoties fakultātes veiksmīgajai sadarbībai ar Lietuvas Veselības zinātņu universitāti, ar savu ziņojumu uzstājos arī šīs universitātes veterinārmedicīnas studentu zinātniskajā konferencē,” pauda studente.

Stipendiāte Zelča sevi sauc par īstenu universitātes patrioti un pēc LLU pamatstudiju beigšanas turpina studijas LLU, Lauku inženieru fakultātē apgūstot maģistra studiju programmu “Zemes ierīcība”. Līdztekus studijām un zinātniskajai darbībai viņa vienmēr aktīvi iesaistījusies arī LLU sabiedriskajās aktivitātēs.

“Piemēram, dejoju tautas deju ansamblī “Kalve”, kas piedalās gan universitātes ikgadējos pasākumos, LLU Atvērto durvju dienās, dažādos sadraudzības pasākumos ar citu augstskolu pašdarbības kolektīviem, gan nes LLU vārdu dažādos starptautiskos tautas deju festivālos,” pavēstīja Zelča.

Stipendijas ieguvēji visu nākamo studiju gadu saņems 156,52 eiro mēnesī. Stipendijas apliecība studentiem tiks pasniegta svinīgajā LLU Konventa sēdē decembrī.

LA.lv