Trim latvietēm uzvaras Eirolīgā 0

Ar 12 gūtiem punktiem FIBA Eirolīgas turnīra spēlē basketbolā trešdien izcēlās latviete Zane Tamane, bet viņas pārstāvētā Orenburgas “Nadežda” komanda no Krievijas savā laukumā ar 73:69 (17:16, 13:17, 21:13, 22:23) pārspēja citas latvietes Anitas Teilānes pārstāvēto Ungārijas vienību Šopronas “UNIQA Euroleasing”.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Šis duelis bija īpaši principiāls, jo savā starpā tikās abu māsu pārstāvētie klubi.

Tamane šajā mačā laukumā pavadīja 27 minūtes un 44 sekundes, kuru laikā realizēja četrus no septiņiem izmestajiem divpunktu metieniem un visus četrus soda metienus.

Vēl Latvijas izlases centra spēlētājas rēķinā arī astoņas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, trīs kļūdas un trīs personīgās piezīmes.

Tikmēr Teilāne spēlēja 19 minūtes un 14 sekundes, guva vienu punktu, savāca divas atlēkušās bumbas un saņēma trīs personīgās piezīmes.

Orenburgas komandas rindās rezultatīvākās ar 18 punktiem bija amerikānietes Renē Montgomerija un Divanna Bonnere. Šopronas kluba labā 30 punktus guva serbiete Jeļena Milovanoviča.

Citā spēlē Anetes Jēkabsones-Žogotas pārstāvētais Jekaterinburgas UGMK klubs no Krievijas savā laukumā ar 94:62 (28:18, 18:19, 20:17, 28:8) sagrāva Salamankas “Perfumerias Avenida” basketbolistes no Spānijas. Jekaterinburgas komandai šī bija jau piektā uzvara pēc kārtas šajā turnīrā.

Jēkabsone-Žogota šajā spēlē uz laukuma pavadīja deviņas minūtes un 22 sekundes, punktus neguva, garām grozam raidot vienu divpunktu metienu un vienu tālmetienu.

Vēl latviete statistikā atzīmējās ar vienu atlēkušo bumbu, vienu rezultatīvu piespēli, divām kļūdām un trim personīgajām piezīmēm.

Kā zināms, latviete tikai nesen pilnībā atguvusies no janvārī gūtās smagās ceļgala traumas.

Rezultatīvākā uzvarētājām ar 21 punktu bija amerikāniete Kendisa Pārkere, bet Spānijas komandas labā 12 punktus guva lietuviete Egle Šulčūte.

Vēl vienā trešdienas spēlē trešo panākumu turnīrā izcīnīja Elīnas Babkinas pārstāvētā Rumānijas čempionvienība Tirgovištes “Municipal”, kas savā laukumā ar 72:64 (20:16, 20:14, 19:23, 13:11) pārspēja Francijas vienību “Arras”.

Babkina nospēlēto 25 minūšu un piecu sekunžu laikā punktus neguva, kļūdoties trīs divpunktu metienos, abos soda metienu mēģinājumos un vienīgajā tālmetienā.

Latviete veica astoņas rezultatīvas piespēles, pieļāva piecas kļūdas, pārtvēra vienu bumbu un izprovocēja divus noteikumu pārkāpumus.

B apakšgrupas kopvērtējumā “Nadežda” un “Municipal” ar trim uzvarām piecās spēlēs dala ceturto un piekto vietu, bet Šopronas klubs ar vienu panākumu sešos mačos ir priekšpēdējā, sestajā, vietā. Tikmēr UGMK komanda C apakšgrupas kopvērtējumā ir pirmajā vietā, piecos mačos cīnoties bez zaudējumiem.