×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
25. februāris, 2014
Drukāt

Trimdas muzeji Cēsīm palīdz attīstīt sakarus ar diasporu

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs  iepazīstina Ārlietu ministrijas īpašo uzdevumu vēstnieku diasporas jautājumos Rolandu Lappuķi ar trimdas muzejiem plānotajām telpām.
Publicitātes fotoCēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs iepazīstina Ārlietu ministrijas īpašo uzdevumu vēstnieku diasporas jautājumos Rolandu Lappuķi ar trimdas muzejiem plānotajām telpām. Publicitātes foto

Ārlietu ministrijas īpašo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Rolands Lappuķe, tiekoties ar Cēsu novada domes vadību, atzinis, ka veselu divu trimdas muzeju iespējamā atrašanās Cēsīs ļaus gan attīstīties novada sadarbībai ar diasporu, gan pašam novadam, portālu informēja Cēsu pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots.

Komentējot Pasaules latviešu mākslas centra plānoto izvietošanu pašreizējā Cēsu arodskolas kompleksā, kā arī iespējamo “Latvieši pasaulē” centra un muzeja izveidošanu Cēsīs, Rolands Lappuķe uzsvēra, ka citas pilsētas nav izmantojušas savu iespēju kļūt par trimdas kultūras centriem.

“Es jūs apsveicu – Cēsis kā pilsēta tādā veidā ne vien paaugstinās savas iespējas no tūrisma viedokļa, bet arī parādīs, ka ir vieta, ar ko latvieši svešumā var rēķināties kā savu,” gandarījumu pauda vēstnieks, vienlaikus norādot, ka Latvijā arvien vairāk attīstās diasporas tūrisms.

Aplūkojot noskatītās telpas, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs akcentēja to atrašanos pašā pilsētas sirdī, tieši blakus lielai gājēju plūsmai, kas tūrisma sezonā apmeklē apkārtējos apskates objektus – Rožu laukumu, Svētā Jāņa baznīcu un pils kompleksu.

Vēstnieks piebilda, ka, turpinot uzrunāt diasporu, rodas lielisks attīstības potenciāls. “Svarīgi ir apzināt savējos un pirmajiem pasniegt roku. Tad emigrācijas jaunā paaudze varētu apsvērt domu par atgriešanos dzimtenē,” sacīja Rolands Lappuķe.

Tikšanās laikā tika pārrunātas arī jūlija nogalē plānotās Vispasaules cēsnieku dienas un tas, kā maksimāli labi uzrunāt tautiešus, kuriem šis pasākums varētu būt interesants. Tāpat tika spriests par iespējamām Cēsu novada vizītēm uz diasporu centriem, lai izveidotu un noturētu kontaktu ar cēsniekiem, kuri patlaban dzīvo ārzemēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+