Praktiski
Rokdarbi

Trīs atradumi rokdarbniecēm jeb jaunumi rokdarbnieču leiputrijā 16

Rokdarbnieces piedzīvo tik plašu izvēli izejmateriālu ziņā kā vēl nekad. Liekas, ka jauni produkti parādās rokdarbu un hobiju veikalos nepārtrauktā straumē, jāspēj tikai pirkt. Taču, tā kā maks nav bezizmēra, skatāmies – kur un par kādu naudu iegādāties noderīgu preci konkrētajam rokdarbu veidam.

Šajā ziņā Latvijas Amatniecības kameras Tekstilnieku ģildes dalībniece Dzintra Ozola laika gaitā atradusi trīs dažādus materiālus, kā rezultātā tapa ļoti skaista kleita starptautiskajai izstādei „Neparastās mežģīnes. Ažūrs mākslā un amatniecībā”.

Kleitas pamatā ir savdabīgs aukliņu režģis, kuru darināšanai Dzintra iegādājās speciālu mehānisku ierīci kā savdabīgas dzirnaviņas. Ar tās palīdzību aukliņu veido, griežot rokturi. Tātad tā iznāk ļoti līdzena (atšķirībā no rokas tapotājiem), un darbs rit raiti uz priekšu. Tādas dzirnaviņas Dzintra iegādājās Tallinā rokdarbu preču veikalā, bet pieejamas arī Rīgā.

Otrs atradums jau pirms laika bija nonācis Dzintras uzmanības lokā kā ļoti labs audums mašīnizšūšanai – kokvilnas tills. Tas, protams, ir dārgāks par veikalos sastopamo jau ierasto tillu. Uz kokvilnas tilla rišeljē izšuvumi izskatās ļoti krāšņi.

Un trešais jaunums, kas Dzintrai palīdzēja gan rišeljē rakstu labāk izpētīt, gan pērlītes iešūt, ir palielināmais stikls uz kājas. Šīs ierīces priekšrocība ir tā, ka stikls ir liela izmēra, tātad aptver lielu raksta laukumu un var strādāt ar abām rokām, nav speciāli jātur.

Galerijas nosaukums
LA.lv