×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. decembris, 2015
Drukāt

Trīs bērna attīstības stili: skrējējs, kājāmgājējs vai lēcējs

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Tu esi pārliecināta, ka tavs dēls jauno mācību vielu apgūst ātrāk nekā citi klasesbiedri, bet, lūk, meitai būs grūtības sasniegt rezultātus jebkurā nopietnā sfērā? Lai bērnam palīdzētu gūt dzīvē sasniegumus, ir svarīgi zināt, kāds attīstības stils ir visatbilstošākais tieši tavam bērnam. Portāls Parents.ru atklāj un skaidro trīs bērna attīstības stilus – skrējējus, kājāmgājējus un lēcējus.

Ikviens bērns ir citādāks. Cik gan bieži mēs dzirdam šo frāzi no skolotājiem, vecākiem, vecmāmiņām un vectētiņiem. Un mēs tik emocionāli pasakām šo frāzi, darot to tā, it kā saprastu visu bērna būtības nozīmi. Tikai tad, kad tiek runāts par tieši tava bērna sasniegumiem, tu uzreiz piemirsti: “Atšķirīgi, jā, bet kāpēc gan mans Pēterītis ir sliktāks?” Un mīklas atbilde ir tāda, ka izpratne “sliktāks” – neeksistē. Pastāv izpratne – atšķirīgi, īpaši, individuāli.

Katram bērnam no dabas ir dots savs individuāls attīstības stils. Gribam to pieņemt vai nē, taču novērojumi rāda, ka kopš pirmajiem bērna dzīves mēnešiem viņi sāk demonstrēt savus attīstības tempus. Vai tev ir pazīstama doma: “Viņam vēl nav divi gadi, bet viņš jau runā visu, bet mūsējais arī trīs gadus vecumā nevar salikt kopā divus vārdus!” vai “Mums skola ir laba, bet mācīties – negrib, bet viņu dēls iet parastā skolā, bet uz stundām burtiski skrien palēkdamies!”? Pieņemt to, ka katrs bērns ir atšķirīgs, ir visai grūti.

Nereti vecāki meklē skolas, kuras beiguši sabiedrībā pazīstami cilvēki, tiek meklēti labākie skolotāji, taču bieži gadās tā, ka pie visiem šiem labvēlīgajiem apstākļiem vecāku cerības neattaisnojas. Tā kā statistikas dati rāda, ka rezultātiem vajadzētu būt pilnīgi citādiem, vecāki sāk domāt, ka ar viņu bērnu kaut kas nav tā, kā vajadzētu būt.

Taču jāatceras, ka problēma nav bērnā, bet gan vecāku uzzīmētajā iedomu zīmējumā par bērna nākotni un viņa spējām, kuras var absolūti nesakrist ar viņa dabas dotajiem talantiem. Lai labāk izprastu savus bērnus, ir jāzina, kāds attīstības stils atbilst tieši tavai atvasei.

Bērni – skrējēji

Skrējēji – tie ir bērni, kuri ļoti ātri visu apgūst. Uz viņiem skatoties, rodas priekšstats, ka prasmes, ko viņi vēlas apgūt, viņiem jau iepriekš ir zināmas. Atliek viņam uzsēsties uz velosipēda, kā viņš jau brauc ar to. Ieliec viņu ūdenī, un viņš jau peld. Māci spēlēt šahu, un viņš visu uzreiz jau ir atcerējies. Pat nopietnās zinātnes viņam padodas tik viegli! Šādi bērni ir bezbailīgi, par sevi un savām spējām pārliecināti. No pirmā skatiena šķiet, ka ar šādiem bērniem nav nekādu problēmu, jo viņi taču visu dara paši un viņiem viss šķiet interesants.

Tomēr šādi bērni bieži tiek “sodīti” ar uzmanības trūkumu no vecāku puses. Vecākiem šķiet, ka viņu bērns jau tā pats lieliski ar visu tiek galā, ka viņam nav nepieciešams atbalsts un viņu nevajag vadāt pie rociņas. Taču šādas domas ir kļūdainas. Lai šāda tipa bērns spētu realizēt dabas dotos talantus, viņam blakus ir nepieciešami aktīvi vecāki. Tik aktīvi, lai bērnam sniegtu iespēju atklāt arvien jaunas sfēras, neļaujot pazaudēt interesi par visu jauno un neļaujot garlaikoties, darbojoties ar lietām, ko bērns jau pārzina.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+