×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
11. februāris, 2016
Drukāt

Trīs bērnu – ķīlnieku atbrīvošanai piesaistīti pretterorisma vienības “Omega” kaujinieki (3)

Valsts policijas foto. Ilustratīvs attēlsValsts policijas foto. Ilustratīvs attēls

Šorīt Valsts policijas (VP) pretterorisma vienība “Omega” Pļavniekos kādā dzīvoklī aizturēja 1983.gadā dzimušu vīrieti aizdomās par sievas piekaušanu. No Dzīvokļa izglābti arī trīs mazgadīgi bērni, kas, pēc kaimiņu teiktā, bija sagrābti par ķīlniekiem, informēja policijā.

Šorīt agri no rīta mediķi un policisti saņēma izsaukumu uz kādu ēku Pļavniekos, kur atradās sieviete, kurai bija nodarīti miesas bojājumi. Notikuma vietā policisti uzreiz noskaidroja, ka sievieti visticamāk piekāvis viņas 32 gadus vecais civilvīrs, kurš tajā brīdī bija ieslēdzies savā dzīvoklī.

Savukārt apkārtējie iedzīvotāji policistiem ziņoja, ka dzīvoklī kopā ar vīrieti atrodas trīs mazgadīgi bērni – iedzīvotāji pauda bažas, ka vīrietis pret bērniem varētu vērst tādu pašu agresiju kā pret civilsievu, un daži pat teicās, ka esot dzirdēts vīrieti izsakām draudus bērnus izmest pa logu. Savukārt pats incidenta izraisītājs ar policiju nekontaktēja un nesadarbojās.

Likuma sargiem radās pamatotas aizdomas, ka bērni dzīvoklī sagrābti par ķīlniekiem. Ņemot vērā apstākļus, VP Rīgas Teikas iecirkņa darbinieki nekavējoties piesaistīja psihologu, kas veiktu pārrunas ar dzīvoklī esošo vīrieti. Tāpat tika piesaistīti pretterorisma vienības “Omega” kaujinieki.

Lai izslēgtu jebkādu iespēju nodarīt kaitējumu bērniem, specvienības alpīnisti, nolaižoties no ēkas jumta, nobloķēja visus desmit dzīvokļa logus un drīz pēc tam pa vienu no logiem iekļuva dzīvoklī. Pāris mirkļus vēlāk krīze bija atrisināta un vīrietis bija aizturēts, bet 2015., 2012. un 2010. gadā dzimušie bērni tika izglābti.

Pašlaik bērni atrodas pie tuviniekiem. Taču pret vīrieti uzsākts kriminālprocess, un patlaban turpinās pirmstiesas izmeklēšana. Tostarp tiek precizēti aizturētā nodomi un pārbaudīts, cik reāls bijis apdraudējums bērniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Augam gudri! Cilvēku bezdarbība un nabadzība grūž postā un traģēdijās daudzas ģimenes. Būsim pārņēmuši visas Rietumu ,,vērtības”.

  2. Tik operatīva rīcība? Tiešām kaut kā izbrīna…-varbūt tādēļ,ka man skumja pieredze…

  3. Asins stindzinoss notikums !

Draugiem Facebook Twitter Google+