Latvijā
Sabiedrība

Trīs bērnu mamma: No aukstuma bērni naktīs nevar aizmigt 6

Kadrs no TV3 video

Rīgā kāda daudzīvokļu nama iedzīvotāji rudens drēgnajās dienās salst savos dzīvokļos, jo telpu īpašnieks atsakās savā īpašumā ielaist darbiniekus, lai varētu pieslēgtu apkuri, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Līdz šim Barona ielas 78. nama pagrabstāvā pārmaiņus darbojās dažādas kafejnīcas, šobrīd pēdējā no tām savu darbību ir izbeigusi. Siltummezgls atrodas pagrabstāvā, kas juku laikos tika privatizēts.
Telpu īpašnieks atsakās savā īpašumā ielaist darbiniekus, lai pieslēgtu apkuri daudzdzīvokļu namam.
Grūtības pieslēgt apkuri bijušas arī iepriekšējos gadus. Tāpat arī apkures atslēgšana sagādā problēmas, piemēram, šā gada pavasarī dzīvokļi tika apkurināti līdz pat maija beigām.

Valentīna, trīs bērnu mamma:”Lai būtu siltāk, visi bērni guļ vienā istabā. Vakar nevarēju aizmigt, kaut biju ļoti silti saģērbusies. Man vīrs guļ, ģērbies vilnas džemperī.”

Andris namā dzīvo no 1981. gada un atceras, ka kādreiz pagrabstāvā katra dzīvokļa īpašniekam bija sava telpa. Atgūstot neatkarību, tās likuši atbrīvot, jau vēlāk tajās iemitinājās pirmais telpu nomnieks. Tāpat juku laikos izdevies pagrabu privatizēt, līdz ar to privatizēta arī telpa, kurā atrodas siltumtrase.

Lai pieslēgtu un atslēgtu apkuri, santehniķiem nepieciešams piekļūt pie siltumtrases. Šobrīd telpu īpašnieks to nepieļauj un durvis uz pagrabu aizslēdzis ar iespaidīga izmēra slēdzeni.

Santa Vaļuma, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve:”Privātīpašums ir pasargāts, nama pārvaldnieks nav tiesīgs uzlauzt durvis, ne iekļūt īpašumā ar spēku. Mēs varam mēģināt atrast kopēju valodu ar telpu īpašnieku. Šajā apkures sezonā vienošanos nav izdevies panākt.”

LA.lv