×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. decembris, 2015
Drukāt

Trīs deputātus izdod administratīvai sodīšanai (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Rihards Eigims.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien piekrita deputātu Riharda Eigima (ZZS) un Hosama Abu Meri (V) izdošanai administratīvai sodīšanai par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, kā arī deputātu Arti Rasmani (ZZS) par interešu konflikta novēršanas likumā noteikto komercdarbības ierobežojumu, vēsta aģentūra LETA.

Komisijas lēmums bija vienbalsīgs. Par šo jautājumu vēl būs jālemj Saeimas sēdē.

Valsts policija lūdz Saeimas atļauju sodīt Eigimu par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu. Eigims 2. septembrī, braucot pa Raiņa bulvāri un pārkārtojoties, šķērsoja nepārtraukto līniju uz ceļa un nedeva ceļu automašīnai, kas brauca pa blakus joslu.

Savukārt Abu Meri būtiski pārkāpis atļauto braukšanas ātrumu – braucis Rīgā, J.Čakstes gatvē, ar 106 kilometriem stundā pie atļautā braukšanas ātruma 70 kilometri stundā.

Par šo jautājumu vēl būs jālemj Saeimas sēdē.

Savukārt Rasmanim daļēji piederošais uzņēmums “Rasmanis&Dankers” noslēdzis līgumu ar AS “Latvijas Valsts meži” par pakalpojumu sniegšanu vairāk nekā 47 000 eiro apmērā, tāpat uzņēmuma līgumi ar Pārgaujas pašvaldību paredz pakalpojumu sniegšanu gandrīz 58 000 eiro apmērā.

KNAB norāda, ka saskaņā ar likumu Saeimas deputāti nedrīkst būt tādas komercsabiedrības dalībnieki, akcionāri, biedri vai tādi individuālie komersanti, kas saņem publisko iepirkumu, partnerības iepirkumu, sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu vai koncesiju, valsts finanšu līdzekļus vai valsts garantētus kredītus.

Kā ziņots, komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (S) iepriekš pauda, ka 12.Saeimā, salīdzinot ar iepriekšējo parlamenta sasaukumu, ir pieaudzis deputātu izdarīto administratīvo pārkāpumu skaits.

Politiķis informēja, ka līdz šim Saeima ir lēmusi jau par desmit deputātu izdošanu administratīvai sodīšanai, neskaitot šodien darba kārtībā esošos jautājumus par trīs parlamentāriešu izdošanu.

Tikmēr iepriekšējā Saeimas sasaukuma darbības laikā trīs gados parlaments kopumā lēma par 15 deputātu izdošanu administratīvai sodīšanai, sacīja Orlovs. Viņš prognozēja, ka jau šogad 12.Saeima pietuvināsies šim skaitam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šos likuma pārkāpējus ir jāsoda, lai nezaudētu publikas uzticību valsts likumiem. Nekādu vilcināšanos!

Draugiem Facebook Twitter Google+