Kultūra
Teātris un kino

Trīs dienas jūlijā Ikšķilē risināsies trešais Operetes festivāls0

Publicitātes foto

No 12. līdz 14. jūlijam Ikšķilē ar krāšņiem koncertiem un pasākumiem risināsies Trešais Starptautiskais Operetes festivāls, informē Operetes fonds.

Nora Ikstena, rakstniece, ikšķilniece, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece, Operetes festivālu uzskata par svarīgu pienesumu Latvijas kultūrā: “Īpašā mūzikas valoda, saikne ar tautu un laikmetu padara opereti par demokrātisku žanru. Priecājamies, ka operetes atdzimšana mūsdienās saistās ar Ikšķili, kur atjaunotajā brīvdabas estrādē šogad Operetes Festivāls turpinās svinēt dzīvi.

Lielais skatītāju skaits apliecina, ka operete ar savu mūzikas gaišo spēku un stāsta vitalitāti spēj bagātināt mūsu nacionālo asinsriti.

Operetes dziesma, deja, šarms un satīra piepilda mūsu dzīvi ar dziļi patiesu, cilvēcisku sentimentu.”

Operetes festivālu atklās koncerts “Es vēlreiz teikšu, priecājieties!”, kas notiks 12. jūlijā plkst. 19 Ikšķiles evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar Kristīnes Prauliņas, Raimonda Ozola un Rīgas Gospeļkora, kā arī jauno Operetes teātra solistu piedalīšanos.

Savukārt sestdien, 13. jūlijā, plkst. 12 Ikšķiles novada pašvaldības zālē, akcentējot operetes žanra nozīmi, attīstību un daudzveidību, notiks kinolektorijs “Operetes laiks”. Festivāla apmeklētāji varēs noskatīties dažādu laikmetu un stilu operešu filmas.

Festivāls jau tradicionāli sniedz informāciju par operetes vēstures un nākotnes aktualitātēm, tāpēc sarīkojums “Sarunas pie kafijas”, sestdien plkst. 17 Ikšķiles novada pašvaldības zālē būs veltīts komponista, diriģenta, pedagoga, profesora Mendeļa Baša simtgadei un pirmās 21.gadsimta latviešu oriģināloperetes “Trīs zvaigznes. Zigfrīds“ jautājumiem.

Trešā Starptautiskā Operetes festivāla kulminācijā – gala koncertā sestdien, 13. jūlijā, plkst. 20 Ikšķiles brīvdabas estrādē skanēs skaistākās operešu melodijas.

Koncertā piedalīsies solisti no Austrijas un Lietuvas operetes teātriem, Itālijas un Izraēlas, kā arī Latvijā iemīļotie solisti – Sonora Vaice, Nauris Indzeris, Emīls Kivlenieks, Laura Purena, Irma Pavāre un operetes dejotāji.

Vakara noslēgumā plkst. 23 sāksies Valšu vakars, kurā stundu garā deju tūrē Operetes orķestris un Johana Štrausa mūzika valdzinās un aizraus visus dejotgribētājus valša un polkas ritmos.

Svētdiena būs veltīta mazajiem skatītājiem. Plkst. 12 Ikšķiles vidusskolā, kas pārtaps par īstu teātra laboratoriju, notiks teatrāls un aizraujošs piedzīvojums “Radām opereti!”.

Darbojoties kopā ar Operetes teātra māksliniekiem, bērni caur spēli paši kļūs par operetes izrādes dalībniekiem un veidotājiem, piedzīvojot katram bērnam svarīgo un vienreizējo sajūtu, kāda rodas, darbojoties kopā ar draugiem.

“Šajā sarīkojumā bērnus gaidīs gan pārsteigumi, gan dāvanas,” sola Operetes fonda direktore Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Festivāla noslēgumā svētdien plkst. 16 pie Ikšķiles estrādes visus aktīvas atpūtas cienītājus priecēs Operetes festivāla gaisa balons.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Durbē norisināsies “Atvērtība ir vērtība” radošā darbnīca “D/z/eja”
18 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Rādīs Anšlava Eglīša lugu “Pēc kaut kā cēla, nezināma”
18 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
“Viens no unikālākajiem Latvijas mākslas veikumiem.” Paziņoti Purvīša balvas nominanti šā gada trešajā ceturksnī
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Piekāpjas Liepājai, Daugavpilij un Rēzeknei
28 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Latvijā ierodas Ukrainas prezidents Zelenskis ar kundzi
18 minūtes
LE
LETA
Dabā
Siltais gaiss ieplūst Latvijā: prognoze trešdienai
17 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Latvietis grib pats būs kungs, pats saimnieks
16 minūtes
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Turcija atbildīga par kurdu slepkavošanu
24 minūtes