Mobilā versija
+4.6°C
Daina, Dainis, Dainida
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
17. janvāris, 2015
Drukāt

Trīs gados par policistu kukuļošanu aizturēts 381 autovadītājs (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pēdējos trīs gados par policistu kukuļošanu aizturēts 381 autovadītājs, savukārt kukuļņemšanā pieķerti 48 policisti, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā.

2012.gadā pieķerti 80, 2013.gadā – 112, savukārt 2014.gadā – 189 autovadītāji, kuri piedāvājuši policistiem naudu, lai izvairītos no atbildības par kādu likuma pārkāpumu.

Aptuveni puse no kukuļdevējiem pieķerti Zemgales reģionā, bet vismazāk – Vidzemes reģionā, kur policisti par šādu nodarījumu aizturējuši vien sešus šoferus.

Informācija par kukuļdevēju piedāvātajām naudas summām liecina, ka trīs gados tās variējušas no pieciem līdz 5000 latiem, kad nacionālā valūta vēl bija lati, un no 5 līdz 1000 eiro pērn.

Pēdējos trīs gados aizturēti 48 policisti, kuri iesaistīti kukuļņemšanā. Pērn pieķerti 17 šādi policisti, bet vēl gadu iepriekš – 21. Savukārt 2012.gadā par šādu nodarījumu tika aizturēti desmit likumsargi.

Valsts policija atgādina, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pastiprinātu uzmanību pievērsīs ne tikai policistiem, kuri būs gatavi ņemt kukuļus, bet arī autovadītājiem, kuri tos dos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik kukuļdevēji ,un uz cik ilgu laiku ir iesēdināti???????????????/

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (67)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (4)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+