×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.9°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
5. janvāris, 2017
Drukāt

Franks Gordons: Atkal esam lielu pārmaiņu priekšā, tāpat kā 1991. un 1999. gadā (11)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pirms ceturtdaļgadsimta, 1991. gada 25. decembrī, kad ārpus Krievijas pasaule svinēja Ziemassvētkus, pirmais un pēdējais PSRS prezidents Mihails Gorbačovs, sēdēdams savā Kremļa kabinetā, ko viņš nesen, neraugoties uz nelabām nojautām, bija iekārtojis kā Vašingtonas Baltā nama Ovālā kabineta kopiju, piezvanīja šī kabineta saimniekam – ASV prezidentam Džordžam Bušam senioram.

Gorbačovam iesmeldzās sirds: viņš nespēja nedz aizmirst, nedz piedot Borisa Jeļcina meistarstiķi: 8. decembrī kopā ar Ukrainas un Baltkrievijas vadītājiem – Kravčuku un Šuškeviču – doties uz Belovežas gāršas viesu namu, lai parakstītu dokumentu, kas apliecināja, ka Padomju Savienība kā valstisks subjekts beidz eksistēt…

Novēlot savam amerikāņu kolēģim un viņa dzīvesbiedrei Barbarai priecīgus Ziemassvētkus, Gorbačovs teica: “Gribu jums teikt, ka pēc kādām divām stundām es runāšu Maskavas televīzijā un īsumā paziņošu savu lēmumu (..) Man uz galda ir PSRS prezidenta dekrēts par manu atkāpšanos.”

Tajā pašā vakarā no Kremļa Lielās pils kupola tika nolaists sarkanais karogs ar sirpi un āmuru, kas tur plīvoja ilgāk par septiņiem gadu desmitiem, un pacelts Krievijas baltzilisarkanais.

***

1999. gada 31. decembrī agri no rīta Krievijas Federācijas prezidents Boriss Jeļcins pēc nemierīgi pavadītas nakts sāka ģērbties un pateica savai dzīvesbiedrei Nainai, ka jāieraksta Jaungada uzruna televīzijai. Viņa izbrīnījās: 28. decembrī šī uzruna taču jau bija ierakstīta. “Nu neiznāca labi,” atbildēja Boriss Nikolajevičs, “šodien pārrakstīsim.” Jau pie durvīm viņš cieši paskatījās uz Nainu un teica: “Zini, es nolēmu atkāpties no amata. Būs mana uzruna televīzijā.” 1999. gada 31. decembrī pulksten 11.00 Jeļcins, klātesot pareizticīgās baznīcas patriarham, kurš nezināja, kāpēc viņu steidzami izsauca uz Kremli, nodeva premjerministram Vladimiram Putinam prezidenta varas simbolus un pildspalvu “Parker”, ar kuru viņš mēdza parakstīt dekrētus. Savā TV uzrunā Jeļcins teica: “Es aizeju agrāk par noteikto termiņu (..) Gribu lūgt jums piedošanu. Par to, ka daudzas mūsu cerības nav piepildījušās. Un tas, kas mums šķita vienkāršs, izrādījās mokoši grūts.”

Jeļcina prezidentūras nogalē cits citu nomainīja pieci premjerministri, no kuriem pēdējais bija Vladimirs Putins. 1999. gada 31. decembrī viņš kļuva par prezidenta pienākumu izpildītāju un 2000. gada marta nogalē tika šai amatā ievēlēts.

***

Gadumija: 2016 – 2017? Bez pārspīlējuma var teikt, ka pasaule ar aizturētu elpu gaida 20. janvāri, kad Baraku Obamu ASV prezidenta amatā nomainīs neprognozējamais un impulsīvais Donalds Tramps.

20. janvāri nepacietīgi gaida arī Vladimirs Putins, kurš ir faktiskais Krievijas valsts galva nu jau 17 gadus. Tie bija viņa hakeri, kas pastarpināti nodrošināja Hilarijas Klintones sakāvi ASV prezidenta vēlēšanās. Baraks Obama aizejot atriebās Putinam, izraidot no ASV 35 krievu diplomātus, bet Putins viņu, var teikt, apspēlēja, atbildēdams nevis ar adekvātu pretsoli, bet, gluži pretēji, ielūgdams Krievijā rezidējošo amerikāņu diplomātu bērnus uz Jaungada eglīti Kremlī. Man nāk prātā pēckara jaunībā redzētais plakāts: “Staļins – bērnu draugs”. Ar to pašu Kremļa eglīti…

Tikmēr Donalds Tramps mums visiem sola: “Pēc 20. janvāra viss būs citādi.”

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Būtu labi ja tev tik daudz prāta jaunības gados, kā Frankam “marasma” gados. Bet увы!

 3. Pēc 20. janvāra vienkārši Tramps pārskaitīs Putinam naudu un nopirks Krieviju. Tāpat kā Kalvītis pārdeva Putinam Abreni.

 4. Kurš kuru iebāzīs maisā, TĀDS IR JAUTĀJUMS!

 5. Ja Trampam naudas skaņa ausīs aptumšo prātu, proti, naftas darījums ar Putinu svarīgāks par CIP darbu, tad nekas labs nav gaidāms. (Putins nekad neatļaujas apšaubīt savu dienesta darbu!)

 6. Nabaga krievi, vai tiešām viņi nav pelnījuši ko labāku par cariem, boļševikiem un krievnacistiem? Laikam tā ir Impērijas cena.

 7. ANNIŅA no Preiļiem Atbildēt

  Eksperts – BEZ SMADZENĒM.

 8. krievija vr lepoties ar savu prezidentu. ir ziņas , ka pēc 20 janvara notiks kara tribunāls kas sodīs cilvēku slepkavas klintonus, bušus makeinus. tos sagaidot sadama liktenis. varbūt tie kariņu kurinātāji norausies .ta vs draugs baraks arī nevar aiziet cienīgi.varbūt tad baltijas un eiropas vadoņi beidzot iztaisnos muguras tu frenkij arī nedaudz piebremzē ,jo čekai rokas garas un tie neko neaizmirst .tā jau par daudz esi aprējis bez vajadzības

  • Krievijas priekšā Putinam nav nekādu nopelnu. Viņš, nemākulīgi cenšoties no KF izveidot Krievijas impēriju, tikai visu ir sabojājis. Tā kā lepoties tur nav par ko. Pēc būtības viņš ir izsaimniekojis visu to, ko sasnieguši tie, kas demontējuši PSRS un vēl nostādijis pasauli liela kara priekšā. Pateicoties viņa aktivitātēm attīstītām pasaules valstim nāksies atteikties no demokrātijas principiem, atgriezties pie XX gadsimta sākumu, kas būtiski pasliktinās dzīves līmeni. Bet Krievijas Impērija vienalga jau ir mirusi.

  • Veltas cerības, biedri ekspert! Nesaceries par daudz, vēsturi pagriezt atpakaļ nevienam nav izdevies un atsaukt Staļina nagumaucējus jau ne tik! Tā kā sēdi mierīgs un uzpīpē kādu belamorkanālu satraukuma nomierināšanai…

 9. NERAUDI FRANK PAR HILARIJU. TĀ STARPTAUTISKĀ KRĀPNIECE DRĪZ SEDĒS CIETUMĀ.
  TRUMPIS paglābs arī Izraelu, tici man.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Un tagad mani 100 grēki Latvijai.

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai, arvien vairāk dažādu ļaužu, organizāciju velta kādu savu darbu, pasākumu vai lietu valsts simtgadei. Aglonā notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības ar dažādiem pasākumiem, šodien notiek svētku galvenā mise.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+