Foto – Shutterstock.com

Trīs galvassāpju veidi, ko nedrīkst atstāt bez ievērības 1

Lai arī migrāna reizēn var būt tik mokoša, ka gribas nošauties, parasti galvassāpes nav dzīvībai bīstamas. Tomēr ir daži izņēmumi, kad galvassāpes ir signāls daudz nopietnākai problēmai, kuras novēršanai būs nepieciešama neatliekama palīdzība.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Stipras galvassāpes var liecināt par insultu, meningītu vai aneirismu. Šīs nav izplatītas galvassāpes, tādēļ, ja rodas neparastas, pēkšņas, ļoti spēcīgas galvassāpes, tās nedrīkst atstāt bez ievērības.

Pazīmes, kam noteikti jāpievērš uzmanība:

CITI ŠOBRĪD LASA

Galvassāpes, stīvs kakls un drudzis. Tās var būt meningīta pazīme. Meningīts ir smadzeņu apvalka iekaisums.

Meningīta galvenie simptomi ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, drudzis, stipras galvassāpes (pārsvarā pieres un pakauša rajonā), kakla (sprandas) stīvums, miega traucējumi, bieži slikta dūša, vemšana un sāpes vēderā. Galvassāpes var pastiprināt spilgta gaisma, troksnis un citi kairinātāji. Smaga meningīta gadījumā var būt vērojami apziņas traucējumi, murgi, uzbudinājums un samaņas zudums. Šādos gadījumos steidzami jāmeklē ārsta palīdzība.

Stipras galvassāpes, ļoti slikta dūša vai vemšana, un jebkurš neiro-deficīts (piemēram, grūtības runāt vai staigājot)traucējums, kas varētu liecināt par galvas smadzeņu insultu. Insulta simptomi saistās ar smadzeņu darbības traucējumiem – rodas vienas ķermeņa puses nespēks vai paralīze, notirpums vai nejūtība. Ja parādās šādi simptomi, galvenais faktors, lai glābtu cilvēka dzīvību, ir ātra rīcība, jo no tā, cik ātri cilvēks saņems palīdzību, atkarīgs arī slimības iznākums.

Galvassāpes, kas ir briesmīgākas nekā jebkad piedzīvotas. Ja kāds saka, ka piedzīvo briesmīgākās galvassāpes mūžā, to nedrīkst atstāt bez ievērības, jo tas var liecināt par aneirismu smadzenēs, kas sākusi nedaudz asiņot, bet potenciāli var sākt asiņot stipri un apdraudēt dzīvību, raksta žurnāls The Health. Šādos gadījumos jāveic galvas smadzeņu izmeklējumi (datortomogrāfija, magnētiskā rezonance), un tad ārsts varēs izlemt, kas pacientam kait. Smadzeņu aneirisma ir galvas smadzeņu asinsvadu (artēriju vai vēnu) sieniņas iedzimta vai iegūta lokāla dilatācija (pūslītis). Galvenā komplikācija ir aneirismas plīsums, kas izraisa asins izplūdumu zem galvas smadzeņu apvalkiem vai smadzenēs, raksta neirologs Igors Aksiks. Aneirismas var spiest uz kraniālajiem nerviem un citām smadzeņu struktūrām, tādēļ var rasties galvassāpes.