×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. jūnijs, 2014
Drukāt

Trīs govis – 50 eiro nodoklī (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Piektdienas, 30. maija, “Lasītāju balsīs” zvanu slejā publicējām Sarmītes Kalniņas ar lielu vilšanos  sacīto: “Negribu sēdēt uz gultas malas un vaimanāt, gribu strādāt, tāpēc aprūpēju trīs gotiņas. Nesen pie manis ieradās lauksaimniecības dienesta konsultante, lai brīdinātu, ka no nākamā gada par trim govīm būs jāmaksā 50 eiro ienākuma nodoklis. Par to, ka eju uz kūti, neko netirgoju, bet apgādāju sevi ar pārtiku!”

No Zemkopības ministrijas (ZM) esam saņēmuši skaidrojumu Sarmītes Kalniņas jautājumā. Tajā uzsvērts – ja jūs neesat reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicēja, tad iedzīvotāju ienākuma nodoklis 50 eiro apmērā jums nebūs jāmaksā. Tomēr aicinām painteresēties Valsts ieņēmumu dienestā, vai jūs esat vai neesat reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicēja, norāda ZM sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Kalniņa. Ja tomēr esat reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicēja, bet saimniecisko darbību neveicat, tad aicinām izvērtēt, vai jums nevajadzētu izbeigt saimniecisko darbību, jo saskaņā ar likuma 2.3 daļu iedzīvotāju ienākuma nodoklis 50 eiro apmērā nav jāmaksā par gadu, kurā izbeigta saimnieciskā darbība vai pabeigts likvidācijas process.

Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (turpmāk – likums) 19. panta 2.1 daļa nosaka, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājiem, kas ir reģistrēti kā saimnieciskās darbības veicēji, ne vēlāk kā 15 dienu laikā no deklarācijas iesniegšanas dienas (saskaņā ar likuma 19. panta piekto daļu deklarācija ar tai pievienotajiem dokumentiem iesniedzama Valsts ieņēmumu dienestam taksācijas gadam sekojošajā gadā no 1. marta līdz 1. jūnijam) būs jāiemaksā budžetā 50 eiro, ja taksācijas gadā nav gūts ar nodokli apliekams ienākums no saimnieciskās darbības vai ja aprēķinātā nodokļa summa no saimnieciskās darbības apliekamā ienākuma nepārsniedz 50 eiro.

Papildus informējam, ka saskaņā ar likuma 19. panta 2.2 daļu 50 eiro minimālais nodokļa maksājums nav jāveic arī tādā gadījumā, ja jūs esat reģistrējies kā saimnieciskās darbības veicējs, bet taksācijas gadā esat veicis iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumus vai valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par darbiniekiem, vai valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par sevi kā pašnodarbinātu personu.

Šī likuma norma ir stājusies spēkā 2014. gada 1. janvārī, līdz ar to tā ir piemērojama par saimniecisko darbību un ienākumiem, kas no tās tiek gūti taksācijas gadā, kas sākas 2014. gada 1. janvārī. Līdz ar to pienākums maksāt nodokli var rasties, sākot ar 2015. gadu, uzsver ZM sabiedrisko attiecību speciāliste V. Kalniņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. IR GAN SKAUDĪBA TRAKA ĪPAŠĪBA…. Nesaprotu skauģu trulo domāšanu!!! NESAPRATNE skauģu ŠAURAJĀM pierītēm ir kolosāla OTRA īpašība… KĀDA JUMS DAĻA PAR LIETĀM, kur NEESAT KOMPETENTI??? Turat arī jūs 3 vai cik govis, būšu vienīgi priecīgs, ka jūs varat normāli būt paēdis un izticis bez PAZEMOJOŠIEM PABALSTIEM!?? 50 eiro par tik daudz lopiem ir tā kā par “sālītu”!!! KĀPĒC cilvēks NEVAR iztikt BEZ SAIMNIECISKĀS DARBĪBAS, ja NEGRIB AR TO NODARBOTIES!??? Ko daži labi KĀ VECAS NAUDAS maisās pa vidu tiem, kas vēlas sevi pabarot un nestaigāt ar izstieptu roku KĀ PĒDĒJIE UBAGI!!!??? No KURIENES NAUDA PABALSTIEM??? KĀPĒC LATVIJU PĀRVĒRŠ PAR TREŠO VALSTI, KUR LIELĀS VED IEKŠĀ SAVUS TREŠĀM VALSTĪM DOMĀTOS PRODUKTUS??? LATVIJA NAV ĀFRIKA!!! Kopš esam ES, no turienes nekas cits kā DRAŅĶĪGA produkcija neienāk!?? Mūsu tauta nav tik liela, lai mirtu kā truši, jo mēs NEVAIROJAMIES KĀ TRUŠI… VALDĪBAI pēdējais laiks domāt savas tautas un valsts saglabāšanas virzienā un ĻAUT LATVIJAI IET PATIESU ATTĪSTĪBAS CEĻU, nevis to DEKLARĒT UZ PAPĪRA!???

 2. …saimnieciskās darbības veicēji…..no valsts par platībām, par degvielu…..naudu saņemat, bet iemaksāt neko negribat, katru gadu jums kāda dabas katastrofa- ta pa slapju- graudi noslīkuši, tad pa sausu- izdeguši… un atkal valsts jums nāk palīgā. Man zināmi vairāki šie saim. darbības veicēji, kuri no 1993. gada sociālo nodokli nav maksājuši un pensija sarēķināta 58 lati… un nu klusē. Bet ko lai dara veikalnieks, kuram bode jātaisa ciet tikai tāpēc, ka nav pirktspēja,,,,un valsts NEKO tiem nedod……Likvidējat to savu saimniecību un dzeriet savu pienu uz veselību un neprasiet no valsts SUBSIDIJAS. ..vai to ir tik grūti saprast ????

  • veikalniecei Gu!
   Arī veikalnieki var klapēt savu bodīti ciet un ēst ķimizēto pārtiku paši! Saimnieciskās darbības veicējam, kuram ir 2-3 govis par subsīdiju naudu jānopļauj siens, jāsavālo, jāsapresē rulonos, jāatved līdz šķūnim, jānopērk spēkbarība, mikroelementi, jāsauc vetārsts, lai noņem analīzes un citreiz arī dakterē lopiņus. Arī veikalniekam ir iespēja nomāt vai nopirkt zemi, par ko arī saņemt subsīdijas (laikam nesanāk tik liela peļņa kā veikalā, vai ne?). Lopkopja darbs ir smags un mazatalgots, tāpēc nav ko apskaust par subsīdijām vai piena litriem. Ar to laucinieks ir paēdis, bet ne tuvu tik pārticis kā pilsētnieks, kurš sēž birojā un ēd veikala ķīmisko pārtiku. (Jā, par degvielu, cik zinu, zemnieki naudu nesaņem, ja nu vienīgi iegādājas to lētāk, jo zeme taču kādam jāstrādā).

   • ..neesmu veikalnieks,dzīvoju laukos, ir gan dārzs , gan saimniecība,,,,bet nedzīvoju no subsīdijām- kā jūs tur uzskaitījāt visus veiktos darbus par subsidiju naudu. Ja gribat saņemt no valsts…tad maksājiet tos nieka 50eu , maksājiet soc. nodokli, lai vēlāk nav dikti jābrīnās par mazo pensijas pabalstu, jo vecuma galā tie lauku darbi arvien smagāki paliek…

  • Ak nabaga veikalnieki 🙂 … Tāpēc jau esam tādā pa…ā, ka valstī pilns ar kantorniekiem un veikalniekiem. Vieni ”ražo” likumus un papīrus, otri grib nopelnīt ar pirkšanu un pārdošanu. Kur vien pagriezies, veikals pie veikala. Bet kādam ir arī tas melnais darbs jādara, lai būtu ko pārstrādāt un pārdot tā dodot darbu arī citiem ! Un, ja jau smīkņājam par valdības skaļo lielīšanos par mūsu valsts augšupeju, attīstību, lielo algu un labklājības kāpumu utt, TAD KĀPĒC SVĒTI TICAM, KA ZEMNIEKI PELDAS SUBSĪDIJĀS? Ā, tv stāstīja, avīzē lasiji ! Kaut vai viens piemērs – ja no govs izslauc 5999 kg piena, tad subsīdijas nesaņemsi, jo pietrūkst 1 kg līdz 6 tonnām. Tā kā, ja kaimiņam ir 10 govis, tas nenozīmē, ka par visām tas saņem naudu. Bet cilvēki vienalga ceļas, iet un dara. Tātad, ja ir zobs uz kādu konkrētu saimnieku, nevajag te ”klepot ”absurdas lietas! Un arī ar savu nezināšanu plātīties ne!

 3. skumji. Par valsts attieksmi u.t.t. Tos, kuri paši cenšas strādāt, sarūpēt sev un bērniem iztiku, valsts piespiež vēl vairāk pie zemes, lai nespēj paelpot, lai dodas prom uz pilsētu vai ārzemēm, jo lauki tik un tā paredzēti iznīcībai – cik tad būs to, kuri dzīvos no pabalstiem? Jau tā laukos lielākoties dzīvo pensonāri. Kad viņi aizies, būs tukšums, ka kaukt gribēsies. Ja nu vienīgi cerība uz ķīniešiem.
  Bet varas pārstāvjiem jau to nesaprast. Kaut viņiem izdotos padzīvot ar to mazumiņu, ko laucinieks nopelna smagi strādādams!

 4. Kāda starpība kur liek triju govju pienu,jo pienotavas vienalga ja dzīvosi neriktīgā vietā tavu pienu tik un tā neņems.Un tamdēļ bieži vien tas piens gandrīz jāgāž grāvī.Bet pilsētnieki veikalā pienu(reizēm to suslu pat par pienu nevar saukt)pērk par dārgu naudu.Tāda ir valsts politika!

 5. Piektdienas, 30. maija, “Lasītāju balsīs” zvanu slejā publicējām Sarmītes Kalniņas ar lielu vilšanos sacīto: “Negribu sēdēt uz gultas malas un vaimanāt, gribu strādāt, tāpēc aprūpēju trīs gotiņas. Nesen pie manis ieradās lauksaimniecības dienesta konsultante, lai brīdinātu, ka no nākamā gada par trim govīm būs jāmaksā 50 eiro ienākuma nodoklis. Par to, ka eju uz kūti, neko netirgoju, bet apgādāju sevi ar pārtiku!”
  —————————————————————————————–Kārtējo reizi nākas pārliecināties tajā,ka Latvijā labāk būt nabagam un nevis prasīt,bet pieprasīt no pašvaldības kārtējo pabalstu.Bez tam varētu jau maksāt arī šādu nodokli ja šī nauda tiktu iztērēta lietderīgi,bet par nožēlu tā nebūs.

 6. No 3 govīm izslaukto pienu patērēju pati??? Cik gadā izslauc no vienas govs? 5-6 tonnas. 1,5 tonnas mēnesī vienam cilvēkam? Pa normālu ceļu gribas braukt? Ārstus apmeklēt arī? Bet nodokļus maksāt negribas… Kad mēs beigsim to Padomju laiku domāšanu – valstij viss jāiedod mums gatavs.

  • Kāpēc uzreiz tās 5.tonnas jāpatērē pašam.Daudzi teļiem izdzirda pienu.Un kur laukos ir tie normālie ceļi???Ja nu vienīgi Rīgas un Ventspils apkaimē.

  • Kāda jums daļa, kur cilvēks liek savu mantu un ko dara ar īpašumu. Un par tiem nodokļiem – pareizi teica – sūri grūti sastrādāto atdot kā nodokli valstij un tad noskatīties, kā par paša sviedriem valsts iestādes uzdzīvo – nekremt jau nodoklis, bet valsts attieksme pret nodokļu maksātāju naudu – necieņa.

  • nevajag muldet ,valsts vispar zemniekiem dod dikti maz,bet lielako tiesu dod eiropa un starp citu vismazak eiropa

 7. Aparāts tiek palielināts lai pavairotu lojālo vēlētāju skaitu varai. Nodokļi palīdz tautai saprast to kas ir noticis un kas gaidāms.

 8. Ja valsts nespēj uzturēt savu birokrātisko aparātu,tad tas ir jāsamazina!

 9. Kārtējo reizi nākas pārliecināties tajā,ka Latvijā labāk būt nabagam un nevis prasīt,bet pieprasīt no pašvaldības kārtējo pabalstu.Bez tam varētu jau maksāt arī šādu nodokli ja šī nauda tiktu iztērēta lietderīgi,bet par nožēlu tā nebūs.

Draugiem Facebook Twitter Google+