×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. marts, 2013
Drukāt

Trīs Grieķijas eksministrus apsūdz par pārkāpumiem mantas deklarēšanā

Foto - AFPFoto - AFP

Trim bijušajiem Grieķijas ministriem izvirzītas apsūdzības par to, ka viņi nav pienācīgi deklarējuši savu mantu un ienākumus nolūkā izvairīties no nodokļiem.

Prokurors izvirzīja apsūdzības divas dienas pēc tam, kad citam bijušajam ministram Akim Cohadzopulam tika piespriests astoņu gadu cietumsods par savu ienākumu slēpšanu ar neprecīzām deklarācijām. 73 gadus vecais Cohadzopuls, kurš ir bijušais aizsardzības ministrs no sociālistu partijas, plāno pārsūdzēt spriedumu.

Apsūdzības izvirzītas arī bijušajam aizsardzības un finanšu ministram sociālistam Janam Papantoniu, bijušajam sabiedriskās kārtības, kultūras un tirdzniecības flotes ministram Georgam Vulgarakim no konservatīvās partijas “Jaunā demokrātija” un bijušajam finanšu ministra vietniekam Petram Dukam no tās pašas partijas.  Sociālistu partija PASOK un partija “Jaunā demokrātija”, kas pārmaiņus bijušas pie varas Grieķijā pēdējos četrus gadu desmitus, tiek vainotas valsts smagajās finanšu problēmās. Papantoniu, kurš 2001. gadā pārraudzīja Grieķijas iestāšanos eirozonā, apsūdzēts par to, ka nav savā ikgadējā mantas deklarācijā minējis sievai piederošus 2,2 miljonus dolāru bankas kontā Šveicē. Arī Vulgaraki apsūdz par to, ka viņš nav deklarējis sievai piederošus 117 tūkstošus eiro kādā bankas kontā. Duku apsūdz par to, ka viņš nav deklarējis 1,1 miljonu eiro, un viņam var draudēt piecu gadu cietumsods.  

Visi trīs apsūdzētie noliedz, ka būtu pārkāpuši likumus. Apsūdzības viņiem izvirzītas pēc tam, kad parlaments atcēla viņu tiesisko imunitāti. Grieķija 2010. gadā padarīja stingrākus nodokļu likumus, atvieglojot politiķu tiesāšanu par kriminālapsūdzībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+